Back

 / Kids Athletics Poruba 2020

Ostrava - Vítkovice (8. 2. 2020)

60 m - Žáci (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 12:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Marek PavlíčekMarek Pavlíček 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 07.48 q
2 Tomáš HolubTomáš Holub 06 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 6 08.32
3 Pavel EbrPavel Ebr 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 08.41
4 Adam HrubýAdam Hrubý 06 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 3 09.04
5 Lukáš KuběnaLukáš Kuběna 06 ASK BlanskoASK Blansko 7 09.18
6 Ferdinand RotterFerdinand Rotter 06 Orel VyškovOrel Vyškov 2 09.23
Matyáš ZachMatyáš Zach 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 DNS
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 12:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martin MartečíkMartin Martečík 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 07.45 q
2 Vít HolíkVít Holík 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 08.17
3 Kuba DutkiewiczKuba Dutkiewicz 06 UKS Trójka MikołówUKS Trójka Mikołów 5 08.45
4 Zdeněk DubZdeněk Dub 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 08.48
5 Dalibor DvořákDalibor Dvořák 06 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 7 08.49
6 Filip KřížekFilip Křížek 06 Orel VyškovOrel Vyškov 1 08.55
Jan ŽurovecJan Žurovec 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 DNS
Total 7 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 12:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martin PorembskiMartin Porembski 05 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 1 07.71 q
2 Erik PavlíčekErik Pavlíček 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 4 07.96 q
3 Michal HrabovskýMichal Hrabovský 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 08.30
4 Rio BabiuchRio Babiuch 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 08.47
5 Vojtěch HamplVojtěch Hampl 06 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 7 08.57
6 Michal VaněkMichal Vaněk 06 Orel VyškovOrel Vyškov 3 08.68
7 Adam WantulokAdam Wantulok 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 09.76
Total 7 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 12:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Maxim TeslíkMaxim Teslík 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 07.71 q
2 Adam NeugebauerAdam Neugebauer 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 07.98 q
3 Patrik MatulaPatrik Matula 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 7 08.15 q
4 Rafal SzopniewskiRafal Szopniewski 05 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 3 08.17
5 Ondřej HudecOndřej Hudec 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 5 08.27
6 Jáchym TachovskýJáchym Tachovský 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 08.37
7 Prokop ŘíhaProkop Říha 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 09.93
Total 7 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 12:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Adam VrábelAdam Vrábel 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 07.98 q
2 Matyáš CharvátMatyáš Charvát 05 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 3 08.28
3 Jan CharvátekJan Charvátek 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 08.42
4 Adam BoďaAdam Boďa 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 08.54
Alex HurinaAlex Hurina 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 DNS
Marek SwaczynaMarek Swaczyna 05 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 DNS
Total 6 racers

60 m - Žáci (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:50) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martin MartečíkMartin Martečík 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 07.42
2 Marek PavlíčekMarek Pavlíček 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 07.48
3 Maxim TeslíkMaxim Teslík 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 07.64
4 Martin PorembskiMartin Porembski 05 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 6 07.72
5 Erik PavlíčekErik Pavlíček 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 07.76
6 Adam VrábelAdam Vrábel 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 07.92
7 Adam NeugebauerAdam Neugebauer 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 08.01
8 Patrik MatulaPatrik Matula 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 8 08.24
Total 8 racers

60 m - Ml. žáci (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Dominik MajwskiDominik Majwski 07 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 07.87
2 Marek ZimákMarek Zimák 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 4 07.95
3 Pavel HýblPavel Hýbl 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 3 08.18
4 Matěj KošařMatěj Košař 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 08.19
5 Lukáš MarešLukáš Mareš 07 Spartak Praha 4Spartak Praha 4 6 08.19
6 Michal KunovskýMichal Kunovský 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 08.50
7 Dalibor DrdaDalibor Drda 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 08.57
8 Tomáš KovářTomáš Kovář 07 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 8 08.77
Total 8 racers

60 m - Ml. žáci (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Marek ZimákMarek Zimák 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 4 07.98 q
2 Filip PopelářFilip Popelář 08 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 08.89
3 Adam MiadikAdam Miadik 07 ASK BlanskoASK Blansko 5 08.89
4 Denis EllingerDenis Ellinger 07 ASK BlanskoASK Blansko 3 09.21
5 David BaderleDavid Baderle 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 2 09.37
6 Jakub RuszJakub Rusz 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.70
7 Matyáš RůžičkaMatyáš Růžička 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 10.35
Daniel DoležalDaniel Doležal 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Total 8 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lukáš MarešLukáš Mareš 07 Spartak Praha 4Spartak Praha 4 4 08.07 q
2 Daniel ŠarvašDaniel Šarvaš 07 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 6 08.83
3 Jiří KoryčanskýJiří Koryčanský 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 08.92
4 Jáchym KišaJáchym Kiša 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.58
5 Tobias MelešTobias Meleš 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 8 10.05
Tomáš GoronTomáš Goron 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Kryštof KociánKryštof Kocián 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 DNS
Marek GrammerMarek Grammer 08 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 7 DNS
Total 8 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Dominik MajwskiDominik Majwski 07 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 4 07.99 q
2 Oliver PavlíčekOliver Pavlíček 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 6 09.22
3 Dalibor JuříčekDalibor Juříček 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 5 09.34
4 Jan ŠtafaJan Štafa 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 09.37
5 Václav ŠímaVáclav Šíma 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 2 09.61
6 Jakub JalůvkaJakub Jalůvka 07 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 3 10.06
7 Filip HrnčířFilip Hrnčíř 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 7 10.44
8 Vojtěch PodešvaVojtěch Podešva 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 10.47
Total 8 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Pavel HýblPavel Hýbl 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 4 08.23 q
2 Jiří ObšilJiří Obšil 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 6 09.04
3 František FadrnýFrantišek Fadrný 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 09.25
4 Vojtěch HofmanVojtěch Hofman 07 Atletika HolešovAtletika Holešov 5 09.39
5 Jonatan KoubaJonatan Kouba 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 2 09.63
6 Albert TomanAlbert Toman 08 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 7 09.68
7 Vít NavrátilVít Navrátil 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 10.29
8 Filip ŠandoFilip Šando 08 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 8 11.32
Total 8 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Matěj KošařMatěj Košař 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 08.26 q
2 Břetislav ObšilBřetislav Obšil 07 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 08.78
3 Jan MusálekJan Musálek 07 Atletický klub Hošťálkovice, z. s.Atletický klub Hošťálkovice... 7 08.95
4 Vojtěch ŠelongVojtěch Šelong 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 09.15
5 Jiří MarekJiří Marek 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 8 09.16
6 Lukáš WolfLukáš Wolf 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 3 09.28
7 Oliver KišaOliver Kiša 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.35
Adam BolekAdam Bolek 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Total 8 racers
Rozběh 06 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Michal KunovskýMichal Kunovský 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 08.42 q
2 Štěpán ŠeligaŠtěpán Šeliga 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 08.64
3 Vojtěch ŠmídVojtěch Šmíd 08 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 6 09.01
4 Štěpán DaněkŠtěpán Daněk 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 09.15
5 Jindřich VyroubalJindřich Vyroubal 08 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 8 09.26
6 Šimon ŠeděnkaŠimon Šeděnka 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.30
7 Antonín KřížAntonín Kříž 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 2 09.52
8 Matěj RůžičkaMatěj Růžička 08 ASK BlanskoASK Blansko 7 11.51
Total 8 racers
Rozběh 07 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Dalibor DrdaDalibor Drda 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 08.54 q
2 Filip JarolímFilip Jarolím 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 08.72
3 Šimon KrausŠimon Kraus 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 8 08.73
4 Jan HejníkJan Hejník 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 09.00
5 Jakub NejepínskýJakub Nejepínský 08 ATLETIKA HOSTIVAŘ z.s.ATLETIKA HOSTIVAŘ z.s. 3 09.06
6 Tobiáš HelsteinTobiáš Helstein 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 09.22
7 Ondřej FialaOndřej Fiala 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.84
8 Filip PopFilip Pop 08 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 7 10.45
Total 8 racers
Rozběh 08 (Sat, 8.2.2020 - 11:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tomáš KovářTomáš Kovář 07 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 4 08.57 q
2 Martin ZemanMartin Zeman 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 08.89
3 Matěj PavelkaMatěj Pavelka 07 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 3 09.50
4 Richard BenešRichard Beneš 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 09.98
5 Jaroslav JedelskýJaroslav Jedelský 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 10.37
6 Mark ČmielMark Čmiel 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 10.49
Jan KnapJan Knap 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 DNS
Theodor FolwarcznyTheodor Folwarczny 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 DNS
Total 8 racers

60 m - Žákyně (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ema JelínkováEma Jelínková 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 07.96 q
2 Andrea JirouchováAndrea Jirouchová 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 5 08.64
3 Markéta ŽákováMarkéta Žáková 06 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 1 08.70
4 Ema ŠvachováEma Švachová 05 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 6 08.79
5 Kateřina HájkováKateřina Hájková 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 09.14
6 Vladimíra ČernínováVladimíra Černínová 05 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 3 09.22
7 Tereza SvobodováTereza Svobodová 06 Orel VyškovOrel Vyškov 7 09.23
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Klaudia ChrostekKlaudia Chrostek 06 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 4 08.09 q
2 Klára HlaváčováKlára Hlaváčová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 08.53
3 Agáta AndělováAgáta Andělová 06 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 08.80
4 Markéta SkalkováMarkéta Skalková 05 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 1 08.87
5 Anna EmmertAnna Emmert 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 08.93
6 Aneta PorubováAneta Porubová 05 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 3 09.08
7 Anna MarkováAnna Marková 06 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 7 09.08
Total 7 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Luisa KlementováLuisa Klementová 06 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 5 08.20 q
2 Zuzana VágnerováZuzana Vágnerová 06 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.21 q
3 Michaela PetrželováMichaela Petrželová 06 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 7 08.57
4 Michaela BělunkováMichaela Bělunková 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 08.62
5 Jůlie JežováJůlie Ježová 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 3 09.27
6 Štěpánka ŽemlováŠtěpánka Žemlová 06 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 2 09.54
7 Lucie TarackezyLucie Tarackezy 06 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 1 09.57
Total 7 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza FaltýnkováTereza Faltýnková 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.13 q
2 Gabriela BřeznáGabriela Březná 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 08.25 q
3 Agáta HoňkováAgáta Hoňková 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 08.50
4 Vanessa GleňováVanessa Gleňová 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 08.82
5 Klára MatyášováKlára Matyášová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 09.07
6 Eliška VavrečkováEliška Vavrečková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.07
7 Andrea MalinkováAndrea Malinková 06 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 09.68
Total 7 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Viktorie KřížováViktorie Křížová 06 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 08.39
2 Natálie SkopálkováNatálie Skopálková 06 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 5 08.54
3 Karolína VečeřováKarolína Večeřová 05 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 1 08.64
4 Aneta PátkováAneta Pátková 05 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 6 08.93
5 Veronika BelásováVeronika Belásová 06 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 09.14
6 Karolína NavrátilováKarolína Navrátilová 06 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 2 09.79
7 Natálie BartošováNatálie Bartošová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 10.16
Total 7 racers
Rozběh 06 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Natálie PoláčkováNatálie Poláčková 06 ASK BlanskoASK Blansko 5 08.54
2 Kateřina ŠebkováKateřina Šebková 05 ASK BlanskoASK Blansko 6 08.76
3 Ema VálkováEma Válková 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.17
4 Martina LeberováMartina Leberová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 09.28
5 Daniela BláhováDaniela Bláhová 05 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 7 09.48
6 Nela KozumplíkováNela Kozumplíková 05 Orel VyškovOrel Vyškov 2 09.51
Amálie NávratováAmálie Návratová 05 TJ Lokomotiva Trutnov, z.s.TJ Lokomotiva Trutnov, z.s. 4 DNS
Total 7 racers
Rozběh 07 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Eliška GrzybováEliška Grzybová 05 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 4 08.29 q
2 Barbora GonováBarbora Gonová 06 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 5 08.38
3 Markéta PoláškováMarkéta Polášková 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 08.45
4 Tereza KrchňákováTereza Krchňáková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 08.73
5 Marie TomicováMarie Tomicová 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 09.01
6 Natálie HruzíkováNatálie Hruzíková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.50
7 Tereza PošvancováTereza Pošvancová 06 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 09.56
8 Klára DvořákováKlára Dvořáková 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 09.59
Total 8 racers
Rozběh 08 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Zora ŠkopkováZora Škopková 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.42
2 Nicole VilímováNicole Vilímová 06 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 5 08.60
3 Markéta MaškováMarkéta Mašková 05 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 08.88
4 Aneta DočekalováAneta Dočekalová 06 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 3 09.20
5 Anna KavalcováAnna Kavalcová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 09.32
6 Ida KostkováIda Kostková 06 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 7 09.37
7 Adéla PopováAdéla Popová 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 2 09.67
8 Zuzana DatkováZuzana Datková 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 09.69
Total 8 racers
Rozběh 09 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Dominika BezdíčkováDominika Bezdíčková 06 ASK BlanskoASK Blansko 1 08.38
2 Veronika KuráňováVeronika Kuráňová 05 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 5 08.39
3 Rozálie CickováRozálie Cicková 05 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 6 08.82
4 Daniela MíčkováDaniela Míčková 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 3 09.05
5 Adéla PlevkováAdéla Plevková 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 8 09.10
6 Anna KalinAnna Kalin 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 09.89
7 Michaela ŠtefkováMichaela Štefková 05 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 10.60
Patricie PešlováPatricie Pešlová 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 DNS
Total 8 racers
Rozběh 10 (Sat, 8.2.2020 - 11:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Melanie Sophie SchneebergerMelanie Sophie Schneeberger 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 08.21 q
2 Kristýna BrodskáKristýna Brodská 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.50
3 Eva GruberováEva Gruberová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 08.89
4 Vivian PospíšilováVivian Pospíšilová 05 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 6 09.07
5 Marie KorvinyováMarie Korvinyová 06 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 09.24
6 Jana FialováJana Fialová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 09.93
Adéla KeberlováAdéla Keberlová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 DNS
Viktorie PittnerováViktorie Pittnerová 07 Atletika Jihlava z.s.Atletika Jihlava z.s. 1 DNS
Total 8 racers

60 m - Žákyně (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:40) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ema JelínkováEma Jelínková 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 07.86
2 Melanie Sophie SchneebergerMelanie Sophie Schneeberger 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 08.09
3 Klaudia ChrostekKlaudia Chrostek 06 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 08.12
4 Tereza FaltýnkováTereza Faltýnková 05 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 6 08.20
5 Luisa KlementováLuisa Klementová 06 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 3 08.20
6 Zuzana VágnerováZuzana Vágnerová 06 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 7 08.24
7 Eliška GrzybováEliška Grzybová 05 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 8 08.24
8 Gabriela BřeznáGabriela Březná 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 08.32
Total 8 racers

60 m - Ml. žákyně (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:20) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lucie MišunováLucie Mišunová 08 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 08.19
2 Alexandra HuňkováAlexandra Huňková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 08.35
3 Vendula ValíčkováVendula Valíčková 07 Orel VyškovOrel Vyškov 2 08.41
4 Tereza KubajurováTereza Kubajurová 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 3 08.41
5 Martina ŠamšulováMartina Šamšulová 07 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 6 08.43
6 Silvie DaněčkováSilvie Daněčková 07 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 7 08.63
7 Barbora UdvarosováBarbora Udvarosová 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 8 08.70
8 Sophie PischnothováSophie Pischnothová 08 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 1 08.84
Total 8 racers

60 m - Ml. žákyně (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lucie MišunováLucie Mišunová 08 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 08.28 q
2 Julie KaspříkováJulie Kaspříková 08 Atletický klub Hošťálkovice, z. s.Atletický klub Hošťálkovice... 6 08.94
3 Ellen MikulováEllen Mikulová 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 09.32
4 Simona PivodováSimona Pivodová 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 09.40
5 Hana KantorováHana Kantorová 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 09.67
6 Barbora SpálováBarbora Spálová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.87
7 Anna PaličkováAnna Paličková 08 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 7 10.35
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza KubajurováTereza Kubajurová 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 08.48 q
2 Vendula MikováVendula Miková 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 7 08.73
3 Andrea ŽákováAndrea Žáková 07 Atletický klub Kuřim, z.s.Atletický klub Kuřim, z.s. 5 08.95
4 Anna JurováAnna Jurová 08 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 3 09.55
5 Kateřina KarlíkováKateřina Karlíková 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 2 09.82
6 Anika ŽandováAnika Žandová 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 10.26
7 Sofie SpurnáSofie Spurná 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 10.34
Tereza MatulováTereza Matulová 08 ASBASB 6 DNS
Total 8 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza KucharskáTereza Kucharská 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 08.90
2 Anežka JurákováAnežka Juráková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 09.00
3 Gabriela LinhartováGabriela Linhartová 08 Atletický klub Hošťálkovice, z. s.Atletický klub Hošťálkovice... 7 09.46
4 Hana VávrůHana Vávrů 08 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 8 09.62
5 Tereza VykydalováTereza Vykydalová 08 ASK BlanskoASK Blansko 3 09.77
6 Ivana KozelskáIvana Kozelská 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.84
7 Gabriela SolařováGabriela Solařová 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 10.20
Karolína SáblíkováKarolína Sáblíková 07 Atletika Jihlava z.s.Atletika Jihlava z.s. 4 DNS
Total 8 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martina ŠamšulováMartina Šamšulová 07 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 08.44 q
2 Veronika KostihováVeronika Kostihová 08 Orel VyškovOrel Vyškov 7 09.17
3 Maombi JílkováMaombi Jílková 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 6 09.34
4 Ester KretkováEster Kretková 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 09.40
5 Karolina MaslowskaKarolina Maslowska 07 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 09.40
6 Tereza StrakováTereza Straková 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.60
7 Lucie ŠenkeříkováLucie Šenkeříková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 8 09.67
Eliška TvrdáEliška Tvrdá 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 DNS
Total 8 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Sophie PischnothováSophie Pischnothová 08 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.55 q
2 Veronika ŠípováVeronika Šípová 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 09.05
3 Miluše BrukováMiluše Bruková 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 09.26
4 Ema KroupováEma Kroupová 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 09.28
5 Marie HuczalováMarie Huczalová 07 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 09.57
6 Jana ŠikulováJana Šikulová 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 09.68
7 Tara SchindlerováTara Schindlerová 07 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 8 09.96
Eliška NevludováEliška Nevludová 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 DNS
Total 8 racers
Rozběh 06 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Vendula ValíčkováVendula Valíčková 07 Orel VyškovOrel Vyškov 4 08.53 q
2 Petra PoštulkováPetra Poštulková 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 08.97
3 Lucie RuferováLucie Ruferová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 09.25
4 Petra MazzoliniPetra Mazzolini 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 09.33
5 Tereza HaitlováTereza Haitlová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 7 09.46
6 Anežka KubalíkováAnežka Kubalíková 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 3 09.74
7 Stella StuchlíkováStella Stuchlíková 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 09.92
8 Michaela NěmcováMichaela Němcová 08 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 1 10.79
Total 8 racers
Rozběh 07 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Silvie DaněčkováSilvie Daněčková 07 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 4 08.54 q
2 Valentýna KulováValentýna Kulová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.15
3 Barbora ŠímováBarbora Šímová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 09.18
4 Nikol PavlicováNikol Pavlicová 08 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 1 09.49
5 Zuzana SkřečkováZuzana Skřečková 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 09.58
6 Adéla SedlářováAdéla Sedlářová 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 2 10.13
7 Karolína RajcováKarolína Rajcová 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 10.84
8 Wiktoria BralichWiktoria Bralich 07 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 6 13.03
Total 8 racers
Rozběh 08 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Alexandra HuňkováAlexandra Huňková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 08.42 q
2 Kristýna KáňováKristýna Káňová 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 08.72
3 Ema ManováEma Manová 08 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 5 09.09
4 Romana OdstrčilováRomana Odstrčilová 08 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 09.23
5 Natálie UrbánkováNatálie Urbánková 08 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 8 09.72
6 Dominika GrussováDominika Grussová 07 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 3 09.73
7 Pavlína HašováPavlína Hašová 08 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 7 09.76
8 Adéla SzkorupováAdéla Szkorupová 08 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 10.29
Total 8 racers
Rozběh 09 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Petra MachkováPetra Machková 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 08.93
2 Tereza ŠotolováTereza Šotolová 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 09.15
3 Klára UrbánkováKlára Urbánková 08 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 8 09.27
4 Barbora TopinkováBarbora Topinková 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 09.38
5 Kateřina PustelníkováKateřina Pustelníková 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 09.56
6 Nikol DavidováNikol Davidová 08 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 10.07
7 Tatiana HrůzkováTatiana Hrůzková 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 7 10.69
Nela KomínkováNela Komínková 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 DNS
Total 8 racers
Rozběh 10 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Veronika KreidlováVeronika Kreidlová 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 08.92
2 Dorota MikołajczakDorota Mikołajczak 07 WLKS Kids WrocławWLKS Kids Wrocław 4 08.95
3 Julie BurešováJulie Burešová 07 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 09.36
4 Tereza MaňkováTereza Maňková 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 09.47
5 Nela SlámováNela Slámová 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 1 09.52
6 Vendula AmbrožováVendula Ambrožová 07 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 2 09.87
7 Sabina MalaníkováSabina Malaníková 08 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 7 10.09
8 Tereza TicháTereza Tichá 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 10.26
Total 8 racers
Rozběh 11 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Barbora UdvarosováBarbora Udvarosová 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 08.67 q
2 Zuzana KrestováZuzana Krestová 07 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 08.78
3 Ema FialováEma Fialová 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 09.14
4 Eliška PříleskáEliška Příleská 07 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 6 09.35
5 Barbora ŽemlováBarbora Žemlová 08 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 7 09.65
6 Šárka DeutscherováŠárka Deutscherová 08 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 09.80
7 Eliška KomínkováEliška Komínková 08 Atletický klub Hošťálkovice, z. s.Atletický klub Hošťálkovice... 1 10.00
8 Karolína RůžičkováKarolína Růžičková 07 ASK BlanskoASK Blansko 8 10.47
Total 8 racers
Rozběh 12 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Julie MachalováJulie Machalová 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 08.70
2 Barbora JankůBarbora Janků 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 1 08.85
3 Michaela PluskalováMichaela Pluskalová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 08.87
4 Sofie MaierováSofie Maierová 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 09.24
5 Michaela TakáčováMichaela Takáčová 08 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 09.37
6 Natálie SikorováNatálie Sikorová 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 8 09.70
7 Laura MatuszekLaura Matuszek 08 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 7 11.07
Amelia WojnaAmelia Wojna 07 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 2 DNS
Total 8 racers
Rozběh 13 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Hana HorniakováHana Horniaková 07 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 4 08.77
2 Kateřina ZimákováKateřina Zimáková 08 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 5 08.96
3 Klára BrodskáKlára Brodská 07 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 6 09.30
4 Valérie KubečkováValérie Kubečková 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.37
5 Andrea HamříkováAndrea Hamříková 07 Atletický klub Kuřim, z.s.Atletický klub Kuřim, z.s. 3 09.49
6 Karolína KorábováKarolína Korábová 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 1 09.63
7 Ola JaroszekOla Jaroszek 08 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 2 10.33
8 Ema SpilkováEma Spilková 08 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 10.44
Total 8 racers
Rozběh 14 (Sat, 8.2.2020 - 11:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Nikola SukováNikola Suková 07 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 4 08.78
2 Adéla BaumrukrováAdéla Baumrukrová 08 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 5 08.84
3 Karolína BrázdilováKarolína Brázdilová 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 09.37
4 Lucie FryčováLucie Fryčová 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.41
5 Lenka VáclavkováLenka Václavková 08 Atletický klub Kuřim, z.s.Atletický klub Kuřim, z.s. 3 09.46
6 Adéla ŠkolováAdéla Školová 07 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 8 09.50
7 Valentýna ByrtusováValentýna Byrtusová 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.63
8 Stella StrohnerováStella Strohnerová 08 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 1 09.87
Total 8 racers

60 m - Atletická přípravka-hoši (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Dominik DostálDominik Dostál 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 08.91 q
2 Vojtěch VrablicVojtěch Vrablic 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 1 09.58
3 Tadeáš HraběTadeáš Hrabě 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 09.99
4 Ondřej PopOndřej Pop 10 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 7 10.29
5 Jan UnzeitigJan Unzeitig 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 10.57
6 Matěj DobišMatěj Dobiš 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 3 11.12
Andrzej GociekAndrzej Gociek 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 DNS
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jaromír PešekJaromír Pešek 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 3 09.51
2 Jakub GrünwaldJakub Grünwald 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 09.64
3 Jakub VečeřaJakub Večeřa 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 09.89
4 Ondřej HaškaOndřej Haška 09 Orel VyškovOrel Vyškov 7 10.17
5 Viktor StrnadelViktor Strnadel 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 5 10.70
6 Jacek SzopniewskiJacek Szopniewski 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 6 10.73
7 Jan StackeJan Stacke 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 1 11.26
Total 7 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Viktor PelcViktor Pelc 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 1 09.46
2 Matěj BranichMatěj Branich 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 09.61
3 Jan HajtmarJan Hajtmar 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 10.20
4 Radek HeczkoRadek Heczko 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 10.47
5 Tomáš RaszkaTomáš Raszka 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 10.61
6 Jakub OlšinaJakub Olšina 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 10.73
7 Adam DoležalAdam Doležal 10 Orel VyškovOrel Vyškov 7 11.97
Total 7 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Matyáš ČapekMatyáš Čapek 09 Orel VyškovOrel Vyškov 4 09.12 q
2 Sebastian HudecSebastian Hudec 09 ASK BlanskoASK Blansko 6 09.36
3 Sebastian BogdaSebastian Bogda 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 09.49
4 Lukáš NavrátilLukáš Navrátil 10 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 1 09.77
5 Sebastian ErbenSebastian Erben 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 7 09.80
6 David TykvaDavid Tykva 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 10.16
7 Lukáš DašekLukáš Dašek 10 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 5 10.32
8 Petr MorvayPetr Morvay 10 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 2 10.77
Total 8 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Václav KreidlVáclav Kreidl 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 08.84 q
2 Tobiáš KohoutekTobiáš Kohoutek 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 09.65
3 Michal OlejníčekMichal Olejníček 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 09.67
4 Matěj MusilMatěj Musil 10 ASK BlanskoASK Blansko 5 10.19
5 Samuel KřivánekSamuel Křivánek 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 6 10.47
6 Jiří HudecJiří Hudec 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 10.58
7 Ondřej SanakOndřej Sanak 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 10.89
Ladislav HráčekLadislav Hráček 09 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 7 DNS
Total 8 racers
Rozběh 06 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Alexandr PelcAlexandr Pelc 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 1 09.19 q
2 Kryštof HolubKryštof Holub 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 10.04
3 Michal KozielekMichal Kozielek 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 10.21
4 Radek StrnadelRadek Strnadel 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 5 10.65
5 Jakub SzlaurJakub Szlaur 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 10.78
6 Daniel VaryšDaniel Varyš 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.80
7 Jakub KovářJakub Kovář 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 11.15
Hynek SvobodaHynek Svoboda 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 DNS
Total 8 racers
Rozběh 07 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Marek KunčarMarek Kunčar 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 1 08.98 q
2 Patrik LištvanPatrik Lištvan 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 09.26 q
3 Radim GorgošRadim Gorgoš 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 10.11
4 Milosz SzombaraMilosz Szombara 10 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 10.39
5 Radek SamohylRadek Samohyl 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 10.97
6 Matěj HorvátMatěj Horvát 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 11.08
7 Matyáš DubMatyáš Dub 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 11.33
8 Jakub VolekJakub Volek 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 6 11.46
Total 8 racers
Rozběh 08 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kryštof PupíkKryštof Pupík 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 1 09.42
2 Vojtěch MaršálekVojtěch Maršálek 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 09.43
3 Jan StanislavJan Stanislav 09 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 4 09.66
4 Josef ŠimončíkJosef Šimončík 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 09.72
5 Kevin ŠustrKevin Šustr 09 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 5 10.19
6 Ondřej HlatkýOndřej Hlatký 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.39
7 Roman KulhánekRoman Kulhánek 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 10.40
Hubert HajduczekHubert Hajduczek 12 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 6 DNS
Total 8 racers
Rozběh 09 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Daniel ČechDaniel Čech 09 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 5 09.37
2 Ondřej HolubčíkOndřej Holubčík 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 09.52
3 Benedikt PětvaldskýBenedikt Pětvaldský 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.85
4 Šimon PátekŠimon Pátek 10 Atletika HolešovAtletika Holešov 4 09.99
5 Štěpán PaweraŠtěpán Pawera 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 10.00
6 Adam RybaříkAdam Rybařík 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 7 11.58
Jaroslav MarekJaroslav Marek 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 DNS
Antonín PajdlaAntonín Pajdla 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 DNS
Total 8 racers
Rozběh 10 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jan MarekJan Marek 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.33 q
2 Karol JaroszekKarol Jaroszek 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 09.36
3 Dan TvrdýDan Tvrdý 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.36
4 Adam PetrželaAdam Petržela 09 Atletika HolešovAtletika Holešov 4 09.71
5 Jakub JasanskýJakub Jasanský 09 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 1 10.09
6 Matyáš ŽákMatyáš Žák 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 8 10.74
7 Lukáš KuncLukáš Kunc 10 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 3 11.05
Kryštof KožušníkKryštof Kožušník 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 DNS
Total 8 racers
Rozběh 11 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jan RichterJan Richter 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 09.40
2 Matyáš BrettlerMatyáš Brettler 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 09.73
3 Šimon EllingerŠimon Ellinger 09 ASK BlanskoASK Blansko 4 09.76
4 Ondřej KuchyňkaOndřej Kuchyňka 10 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 8 09.91
5 Matouš KoláčekMatouš Koláček 10 ASBASB 5 09.98
6 Alexandr PečonkaAlexandr Pečonka 10 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 2 10.29
7 Fabian DékanyFabian Dékany 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 11.02
8 Richard LebedaRichard Lebeda 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 11.52
Total 8 racers
Rozběh 12 (Sat, 8.2.2020 - 11:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martin VorelMartin Vorel 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 7 09.26 q
2 Šimon BajcarŠimon Bajcar 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 09.56
3 Metoděj KraisMetoděj Krais 09 Orel VyškovOrel Vyškov 4 09.73
4 Vojtěch KřížVojtěch Kříž 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 5 09.99
5 Filip TvrdýFilip Tvrdý 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.17
6 Ondřej MatýsekOndřej Matýsek 10 AK Hošťálkovice, z.s.AK Hošťálkovice, z.s. 6 10.24
7 Jakub NavrátilJakub Navrátil 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 8 10.69
8 Jakub ŠimečekJakub Šimeček 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 11.13
Total 8 racers

60 m - Atletická přípravka-hoši (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Marek KunčarMarek Kunčar 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 6 08.71
2 Václav KreidlVáclav Kreidl 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 08.76
3 Dominik DostálDominik Dostál 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 5 08.81
4 Matyáš ČapekMatyáš Čapek 09 Orel VyškovOrel Vyškov 3 09.01
5 Alexandr PelcAlexandr Pelc 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 2 09.30
6 Patrik LištvanPatrik Lištvan 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 7 09.33
7 Martin VorelMartin Vorel 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 1 09.33
Jan MarekJan Marek 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 DNS
Total 8 racers

60 m - Atletická přípravka-dívky (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 13:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lena ZawadzkaLena Zawadzka 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 6 08.54
2 Kateřina RybováKateřina Rybová 09 ASK BlanskoASK Blansko 5 08.71
3 Lenka VeseláLenka Veselá 09 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 3 08.73
4 Barbora KrejčíBarbora Krejčí 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 08.78
5 Eliška ZamazalováEliška Zamazalová 09 ASK BlanskoASK Blansko 7 09.06
6 Michaela MinistrováMichaela Ministrová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 09.09
7 Sofie ŠnyrychováSofie Šnyrychová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 8 09.10
8 Kristýna BastováKristýna Bastová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 09.10
Total 8 racers

60 m - Atletická přípravka-dívky (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lena ZawadzkaLena Zawadzka 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 4 08.81 q
2 Lucie KřížkováLucie Křížková 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 09.72
3 Lucie KermesováLucie Kermesová 09 Atletický klub Hošťálkovice, z. s.Atletický klub Hošťálkovice... 7 09.95
4 Tereza JarošováTereza Jarošová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.17
5 Valerie PoláškováValerie Polášková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.43
6 Amálie KavalcováAmálie Kavalcová 09 Atletika KotlářskáAtletika Kotlářská 6 10.68
7 Aneta TomaštíkováAneta Tomaštíková 09 Orel VyškovOrel Vyškov 8 10.74
8 Ani VarosjanAni Varosjan 10 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 11.60
Total 8 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lenka VeseláLenka Veselá 09 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 08.83 q
2 Barbora HrbáčkováBarbora Hrbáčková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 09.51
3 Tereza DalíkováTereza Dalíková 10 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 7 09.72
4 Lucie ŠteinigerováLucie Šteinigerová 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 09.97
5 Eliška JadvidžákováEliška Jadvidžáková 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 10.07
6 Maja TomanováMaja Tomanová 10 Orel VyškovOrel Vyškov 8 10.14
7 Klára ŽižkováKlára Žižková 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 10.33
8 Anna HrazdirováAnna Hrazdirová 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 10.75
Total 8 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kateřina RybováKateřina Rybová 09 ASK BlanskoASK Blansko 4 08.75 q
2 Kristýna BastováKristýna Bastová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 09.07 q
3 Natálie ŘuchovskáNatálie Řuchovská 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 7 10.28
4 Valérie LaníkováValérie Laníková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.53
5 Sára SeidlováSára Seidlová 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 10.58
6 Lucie KvapilováLucie Kvapilová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 10.75
7 Lucie KajzarováLucie Kajzarová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 11.13
8 Sára KollegováSára Kollegová 10 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 5 11.25
Total 8 racers
Rozběh 04 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Barbora KrejčíBarbora Krejčí 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 08.74 q
2 Eliška ZapletalováEliška Zapletalová 10 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 09.66
3 Bára KahánkováBára Kahánková 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 09.86
4 Pavlína LískováPavlína Lísková 09 Atletika KotlářskáAtletika Kotlářská 6 09.96
5 Karla ApriasováKarla Apriasová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.01
6 Ema BurešováEma Burešová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 10.80
7 Markéta ZukalováMarkéta Zukalová 09 ASK BlanskoASK Blansko 3 11.13
8 Eliška KoupilováEliška Koupilová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 8 11.28
Total 8 racers
Rozběh 05 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Eliška ZamazalováEliška Zamazalová 09 ASK BlanskoASK Blansko 4 09.09 q
2 Michaela RichterováMichaela Richterová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 3 09.85
3 Kamila DrdováKamila Drdová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 09.88
4 Anežka HankováAnežka Hanková 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 10.37
5 Sabina NesrstováSabina Nesrstová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 10.37
6 Eliška SehnalováEliška Sehnalová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.50
7 Anežka SmetanováAnežka Smetanová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 10.54
8 Adéla TrávničkováAdéla Trávničková 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 10.55
Total 8 racers
Rozběh 06 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Nela MeluzínováNela Meluzínová 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 09.34
2 Marie SoučkováMarie Součková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 1 09.49
3 Anna LisztwanováAnna Lisztwanová 09 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 2 09.86
4 Adéla DemlováAdéla Demlová 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 10.29
5 Nela HasalováNela Hasalová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 10.41
6 Tereza NetopilováTereza Netopilová 10 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 10.48
7 Natali KlouparováNatali Klouparová 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 7 10.49
Total 7 racers
Rozběh 07 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Trombiková LenkaTrombiková Lenka 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 09.46
2 Sofie LisoňováSofie Lisoňová 09 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 09.91
3 Radka FoltýnováRadka Foltýnová 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 6 10.35
4 Janika NovotnáJanika Novotná 09 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 3 10.37
5 Michaela Anna MilfaitováMichaela Anna Milfaitová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 10.43
6 Adél SzücsAdél Szücs 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.85
7 Amálie PalováAmálie Palová 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 10.88
Total 7 racers
Rozběh 08 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lucie PetrželováLucie Petrželová 09 Atletika HolešovAtletika Holešov 4 09.52
2 Tereza KeprtováTereza Keprtová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 7 09.91
3 Patrycja SpilokPatrycja Spilok 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 10.43
4 Tereza MaryšlerováTereza Maryšlerová 09 Orel VyškovOrel Vyškov 8 10.45
5 Alexandra ChybíkováAlexandra Chybíková 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 2 10.61
6 Elen BártkováElen Bártková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 10.90
7 Lucie MaňákováLucie Maňáková 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 11.07
8 Ema HavlíčkováEma Havlíčková 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 16.22
Total 8 racers
Rozběh 09 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Sára ProcházkováSára Procházková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 7 09.36
2 Karolína ŽidlíkováKarolína Židlíková 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 8 09.53
3 Tereza JuráskováTereza Jurásková 09 SK Atletika HraniceSK Atletika Hranice 4 09.60
4 Barbora VaňkováBarbora Vaňková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.44
5 Anežka KrejčiříkováAnežka Krejčiříková 10 ASK BlanskoASK Blansko 5 10.48
6 Karolína JavorskáKarolína Javorská 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 10.50
7 Tereza StonáčkováTereza Stonáčková 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 1 10.71
8 Kateřina SwaczynováKateřina Swaczynová 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 3 10.72
Total 8 racers
Rozběh 10 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Anna LisoňováAnna Lisoňová 09 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 09.44
2 Natálie SikorováNatálie Sikorová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 09.46
3 Aneta BitomskáAneta Bitomská 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 6 09.72
4 Nela DrozdováNela Drozdová 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 7 10.03
5 Nela PavlicováNela Pavlicová 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 1 10.21
6 Barbora ProkopováBarbora Prokopová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.28
7 Hana ŽákováHana Žáková 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 10.32
8 Barbora PosmykováBarbora Posmyková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.71
Total 8 racers
Rozběh 11 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Zuzana RůžičkováZuzana Růžičková 09 Atletika KotlářskáAtletika Kotlářská 4 09.52
2 Natálie JasanskáNatálie Jasanská 09 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 1 09.95
3 Sofie HaburčákováSofie Haburčáková 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 6 09.98
4 Michaela MatušováMichaela Matušová 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 8 10.20
5 Eliška FaranováEliška Faranová 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 10.26
6 Natálie MichalczykováNatálie Michalczyková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.44
7 Tereza KozlováTereza Kozlová 10 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 3 10.54
8 Klára OdstrčilováKlára Odstrčilová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 10.68
Total 8 racers
Rozběh 12 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Markéta HrubáMarkéta Hrubá 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 4 09.29
2 Stella SukupováStella Sukupová 09 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 2 09.38
3 Tereza NovotnáTereza Novotná 09 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 8 09.84
4 Iva KopřivováIva Kopřivová 09 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 7 10.08
5 Anna JankůAnna Janků 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 10.21
6 Karolína KašpárkováKarolína Kašpárková 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 10.54
7 Tereza KrausováTereza Krausová 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.60
8 Tereza KovalováTereza Kovalová 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 10.93
Total 8 racers
Rozběh 13 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kateřina PagáčováKateřina Pagáčová 10 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 09.55
2 Sofie BarošováSofie Barošová 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 6 09.97
3 Viktorie VaňkováViktorie Vaňková 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 10.12
4 Nela BrzobohatáNela Brzobohatá 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 10.14
5 Alžběta BujokováAlžběta Bujoková 10 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 3 10.17
6 Tina HorákováTina Horáková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 10.44
7 Veronika VítkováVeronika Vítková 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 8 10.90
Elen KoubováElen Koubová 09 Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.Atletický klub ISCAREX Česk... 7 DNS
Total 8 racers
Rozběh 14 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Gabriela PetrováGabriela Petrová 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 09.42
2 Adéla NevrlováAdéla Nevrlová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 2 09.45
3 Mariana Ballon-MiernáMariana Ballon-Mierná 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 09.65
4 Sofie DaněčkováSofie Daněčková 09 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 7 09.77
5 Magdaléna KlementováMagdaléna Klementová 09 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 1 10.18
6 Natálie HaščinováNatálie Haščinová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.53
7 Vendula ČápováVendula Čápová 10 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 6 11.07
8 Markéta SikorováMarkéta Sikorová 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 11.33
Total 8 racers
Rozběh 15 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Sabina TvrdoňováSabina Tvrdoňová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 2 09.59
2 Albína VlašicováAlbína Vlašicová 09 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 09.77
3 Veronika BuryVeronika Bury 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 10.21
4 Marie RummelováMarie Rummelová 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 8 10.64
5 Anna RettováAnna Rettová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 11.36
6 Libuše OdstrčilíkováLibuše Odstrčilíková 10 Atletika HolešovAtletika Holešov 6 11.37
7 Ella HelsteinováElla Helsteinová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 12.40
Ema JámborováEma Jámborová 10 SC Radotín PrahaSC Radotín Praha 1 DNS
Total 8 racers
Rozběh 16 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Michaela MinistrováMichaela Ministrová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 09.14 q
2 Natálie ŠkrochováNatálie Škrochová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 09.80
3 Leontýna EliášováLeontýna Eliášová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 09.81
4 Julia SzombaraJulia Szombara 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 5 10.19
5 Nikol ProcházkováNikol Procházková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 1 10.52
6 Eliška HorákováEliška Horáková 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 6 10.74
7 Martéta RummelováMartéta Rummelová 10 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 8 11.74
Klára KáňováKlára Káňová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 DNS
Total 8 racers
Rozběh 17 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Elena NovákováElena Nováková 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 3 09.47
2 Agáta HolubováAgáta Holubová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 09.50
3 Barbora MáchováBarbora Máchová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 09.51
4 Lucie KošuličováLucie Košuličová 10 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 5 09.74
5 Andrea LeberováAndrea Leberová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 10.15
6 Eliška Štěpánka ŠeděnkováEliška Štěpánka Šeděnková 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.21
7 Sára NovákováSára Nováková 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 10.79
8 Michaela SvákováMichaela Sváková 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 12.32
Total 8 racers
Rozběh 18 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Nela PospíšilováNela Pospíšilová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 09.24
2 Petra GabčanováPetra Gabčanová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 7 09.48
3 Linda ChovancováLinda Chovancová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 09.77
4 Veronika PospíšilováVeronika Pospíšilová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.17
5 Aneta ŠkolováAneta Školová 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 5 10.40
6 Eliška HornačkováEliška Hornačková 10 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 6 10.71
7 Tatiana HejčováTatiana Hejčová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 10.79
8 Veronika MališováVeronika Mališová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 12.04
Total 8 racers
Rozběh 19 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Sofie ŠnyrychováSofie Šnyrychová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 8 09.18 q
2 Nina StonavskáNina Stonavská 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 09.85
3 Anna OmachelováAnna Omachelová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 1 10.08
4 Lara QuittováLara Quittová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 2 10.31
5 Laura KožuchováLaura Kožuchová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 10.40
6 Adéla KříbíkováAdéla Kříbíková 10 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 5 10.56
Ellen DanemarkováEllen Danemarková 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 6 DNS
Martina KřívováMartina Křívová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 DNS
Total 8 racers
Rozběh 20 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Valerie KrálováValerie Králová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 09.70
2 Karin FojtíkováKarin Fojtíková 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 09.75
3 Daniela BezdíčkováDaniela Bezdíčková 10 ASK BlanskoASK Blansko 5 09.81
4 Emma ZápotockáEmma Zápotocká 09 Orel VyškovOrel Vyškov 4 10.08
5 Leontýna CuhováLeontýna Cuhová 09 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 6 11.28
6 Bára PětvalskáBára Pětvalská 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 11.35
Total 6 racers
Rozběh 21 (Sat, 8.2.2020 - 10:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Natálie ŠtelbackáNatálie Štelbacká 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 09.26
2 Klára HrubáKlára Hrubá 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 3 09.73
3 Ema JámborováEma Jámborová 10 SC Radotín PrahaSC Radotín Praha 7 10.05
4 Nela FridrichováNela Fridrichová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 10.26
5 Stella GorkováStella Gorková 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 10.42
6 Patrycja SpilokPatrycja Spilok 09 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 8 11.82
Veronika KrásnáVeronika Krásná 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 DNS
Total 7 racers

600 m - Atletická přípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 14:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Lukáš DašekLukáš Dašek 10 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 1 1:57.72
2 Dominik DostálDominik Dostál 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 15 2:01.05
3 Josef ŠimončíkJosef Šimončík 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 13 2:01.69
4 Vojtěch VrablicVojtěch Vrablic 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 11 2:02.66
5 Šimon EllingerŠimon Ellinger 09 ASK BlanskoASK Blansko 6 2:02.96
6 Ondřej HolubčíkOndřej Holubčík 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 12 2:06.98
7 Jakub GrünwaldJakub Grünwald 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 2:07.15
8 Radim GorgošRadim Gorgoš 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 16 2:07.16
9 Lukáš NavrátilLukáš Navrátil 10 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 17 2:10.45
10 Šimon BajcarŠimon Bajcar 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 9 2:13.12
11 Michal KozielekMichal Kozielek 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 2:13.50
12 Kevin ŠustrKevin Šustr 09 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 8 2:16.02
13 Matouš KoláčekMatouš Koláček 10 ASBASB 7 2:23.72
14 Tomáš RaszkaTomáš Raszka 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 2:27.40
15 Radek SamohylRadek Samohyl 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 10 2:27.88
Hynek SvobodaHynek Svoboda 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 DNS
Václav KreidlVáclav Kreidl 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 14 DNF
Total 17 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 14:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Michal OlejníčekMichal Olejníček 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 2:06.64
2 Metoděj KraisMetoděj Krais 09 Orel VyškovOrel Vyškov 14 2:06.77
3 Viktor StrnadelViktor Strnadel 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 9 2:11.13
4 Samuel KřivánekSamuel Křivánek 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 10 2:14.64
5 Kryštof HolubKryštof Holub 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 11 2:14.95
6 Štěpán PaweraŠtěpán Pawera 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 2:15.36
7 Vojtěch MaršálekVojtěch Maršálek 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:15.94
8 Vojtěch KřížVojtěch Kříž 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 5 2:17.26
9 David NovákDavid Novák 10 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 2:18.76
10 Jan HajtmarJan Hajtmar 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 2 2:20.48
11 Radek StrnadelRadek Strnadel 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 13 2:21.63
12 Matěj MusilMatěj Musil 10 ASK BlanskoASK Blansko 3 2:24.43
13 Jakub OlšinaJakub Olšina 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 15 2:25.07
14 Matyáš ŽákMatyáš Žák 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 7 2:27.46
15 Jakub VolekJakub Volek 10 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 16 2:27.99
16 Jakub KovářJakub Kovář 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 12 2:34.55
Total 16 racers
Běh 03 (Sat, 8.2.2020 - 14:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Daniel ČechDaniel Čech 09 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 2 1:59.80
2 Jaromír PešekJaromír Pešek 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 13 2:00.67
3 Jan StanislavJan Stanislav 09 AK Elim VsetínAK Elim Vsetín 17 2:04.50
4 Benedikt PětvaldskýBenedikt Pětvaldský 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 15 2:06.76
5 Radek HeczkoRadek Heczko 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 2:11.24
6 Adam PetrželaAdam Petržela 09 Atletika HolešovAtletika Holešov 14 2:13.47
7 Ondřej MatýsekOndřej Matýsek 10 AK Hošťálkovice, z.s.AK Hošťálkovice, z.s. 10 2:14.71
8 Ondřej HlatkýOndřej Hlatký 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:21.50
9 Alexandr PečonkaAlexandr Pečonka 10 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 12 2:26.72
10 Matěj DobišMatěj Dobiš 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 3 2:30.63
11 Jan UnzeitigJan Unzeitig 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 1 2:32.57
12 Roman KulhánekRoman Kulhánek 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 8 2:42.89
13 Matěj HorvátMatěj Horvát 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 2:44.66
14 Ondřej SanakOndřej Sanak 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 16 2:50.47
Jaroslav MarekJaroslav Marek 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 9 DNS
Andrzej GociekAndrzej Gociek 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 DNS
Antonín PajdlaAntonín Pajdla 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 11 DNS
Total 17 racers
Běh 04 (Sat, 8.2.2020 - 14:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Viktor PelcViktor Pelc 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 11 1:57.34
2 Marek KunčarMarek Kunčar 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 9 1:58.65
3 Alexandr PelcAlexandr Pelc 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 12 2:04.69
4 David TykvaDavid Tykva 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 17 2:07.64
5 Rafael ProvazníkRafael Provazník 10 Orel VyškovOrel Vyškov 14 2:08.69
6 Vojtěch ZonekVojtěch Zonek 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:08.99
7 Adam KollegaAdam Kollega 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 8 2:11.71
8 Ondřej PopOndřej Pop 10 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 13 2:14.50
9 Jakub ŠimečekJakub Šimeček 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 2:18.23
10 Lukáš KuncLukáš Kunc 10 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 18 2:18.51
11 Daniel VaryšDaniel Varyš 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 2:19.23
12 Jan StackeJan Stacke 10 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 16 2:19.89
13 Martin VorelMartin Vorel 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 4 2:20.98
14 Kryštof PupíkKryštof Pupík 09 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 15 2:23.39
15 Jiří HudecJiří Hudec 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 2:25.65
16 Jakub SzlaurJakub Szlaur 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 2:26.96
17 Jaroslav PalátJaroslav Palát 10 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 10 2:43.29
Stanislav JabůrekStanislav Jabůrek 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 DNS
Total 18 racers

600 m - Atletická přípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Sára ProcházkováSára Procházková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 4 1:55.55
2 Agáta HolubováAgáta Holubová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 17 1:57.36
3 Eliška ZamazalováEliška Zamazalová 09 ASK BlanskoASK Blansko 13 1:59.75
4 Eliška ZapletalováEliška Zapletalová 10 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 8 2:00.14
5 Kateřina RybováKateřina Rybová 09 ASK BlanskoASK Blansko 12 2:01.03
6 Daniela BezdíčkováDaniela Bezdíčková 10 ASK BlanskoASK Blansko 9 2:03.90
7 Nela PavlicováNela Pavlicová 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 11 2:04.00
8 Kristýna BastováKristýna Bastová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 2:04.46
9 Mariana Ballon-MiernáMariana Ballon-Mierná 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 14 2:04.88
10 Ema JámborováEma Jámborová 10 SC Radotín PrahaSC Radotín Praha 7 2:05.13
11 Barbora KrejčíBarbora Krejčí 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 10 2:05.16
12 Trombiková LenkaTrombiková Lenka 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 2:05.89
13 Sofie DaněčkováSofie Daněčková 09 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 6 2:06.77
14 Michaela MinistrováMichaela Ministrová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 2:08.75
15 Gabriela PetrováGabriela Petrová 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 18 2:12.26
16 Ema BurešováEma Burešová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 16 2:14.55
Elen KoubováElen Koubová 09 Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.Atletický klub ISCAREX Česk... 5 DNS
Zofia ZichlarzZofia Zichlarz 10 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 15 DNS
Total 18 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Marie SoučkováMarie Součková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 9 1:59.20
2 Karolína ŽidlíkováKarolína Židlíková 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 3 2:07.05
3 Tereza KeprtováTereza Keprtová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 2:08.13
4 Zuzana RůžičkováZuzana Růžičková 09 Atletika KotlářskáAtletika Kotlářská 6 2:08.37
5 Maja TomanováMaja Tomanová 10 Orel VyškovOrel Vyškov 15 2:12.86
6 Nela DrozdováNela Drozdová 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 11 2:13.81
7 Natálie SikorováNatálie Sikorová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 2:14.28
8 Tereza NovotnáTereza Novotná 09 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 2 2:16.04
9 Adéla KalandrováAdéla Kalandrová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 12 2:16.65
10 Nina StonavskáNina Stonavská 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 2:19.23
11 Albína VlašicováAlbína Vlašicová 09 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 14 2:20.02
12 Veronika BuryVeronika Bury 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 2:20.84
13 Markéta HrubáMarkéta Hrubá 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 7 2:21.92
14 Aneta ŠkolováAneta Školová 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 16 2:22.52
15 Tereza StonáčkováTereza Stonáčková 10 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 18 2:24.21
16 Tereza NetopilováTereza Netopilová 10 ZŠ VALTICEZŠ VALTICE 13 2:24.49
Nela BrzobohatáNela Brzobohatá 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 10 DNS
Klaudia GajdaKlaudia Gajda 10 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 17 DNS
Total 18 racers
Běh 03 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Nela MeluzínováNela Meluzínová 09 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 11 2:06.85
2 Leontýna EliášováLeontýna Eliášová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 2:09.33
3 Viktorie VaňkováViktorie Vaňková 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 13 2:11.22
4 Anna HrazdirováAnna Hrazdirová 10 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 12 2:13.16
5 Nela FridrichováNela Fridrichová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 2:14.94
6 Laura KožuchováLaura Kožuchová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 2:16.65
7 Klára OdstrčilováKlára Odstrčilová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 9 2:16.70
8 Nikol ProcházkováNikol Procházková 09 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 3 2:19.58
9 Lucie MaňákováLucie Maňáková 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 1 2:20.93
10 Eliška FaranováEliška Faranová 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:21.67
11 Tatiana HejčováTatiana Hejčová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 2:23.67
12 Andrea LeberováAndrea Leberová 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 2:25.05
13 Lucie KvapilováLucie Kvapilová 09 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 15 2:25.90
14 Markéta ZukalováMarkéta Zukalová 09 ASK BlanskoASK Blansko 14 2:26.00
15 Stella GorkováStella Gorková 09 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 16 2:31.91
16 Klára ŽižkováKlára Žižková 09 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 10 2:32.82
17 Amálie PalováAmálie Palová 09 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 17 2:33.35
18 Ella HelsteinováElla Helsteinová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 18 2:39.87
Total 18 racers
Běh 04 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Natálie DundrováNatálie Dundrová 09 AK Hošťálkovice, z.s.AK Hošťálkovice, z.s. 13 2:10.72
2 Barbora HrbáčkováBarbora Hrbáčková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 18 2:14.18
3 Adéla KříbíkováAdéla Kříbíková 10 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 1 2:14.28
4 Sofie BarošováSofie Barošová 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 10 2:15.36
5 Karla ApriasováKarla Apriasová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 2:15.52
6 Tina HorákováTina Horáková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 17 2:19.49
7 Karolína GolkováKarolína Golková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 14 2:20.18
8 Adéla TrávničkováAdéla Trávničková 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 5 2:23.11
9 Markéta SikorováMarkéta Sikorová 10 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 2:23.56
10 Anna JankůAnna Janků 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 4 2:25.10
11 Eliška HorákováEliška Horáková 09 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 16 2:27.42
12 Sára KollegováSára Kollegová 10 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 3 2:30.28
13 Elen BártkováElen Bártková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 11 2:32.69
14 Michaela SvákováMichaela Sváková 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 2:33.19
15 Dorota HodaňováDorota Hodaňová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 15 2:36.28
16 Sára SeidlováSára Seidlová 10 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 6 2:38.71
17 Vendula ČápováVendula Čápová 10 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 12 2:43.54
18 Veronika MališováVeronika Mališová 10 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 2:45.42
Total 18 racers
Běh 05 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Barbora MáchováBarbora Máchová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 9 2:02.41
2 Adéla NevrlováAdéla Nevrlová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 12 2:04.04
3 Valerie KrálováValerie Králová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 2:07.32
4 Natálie MichalczykováNatálie Michalczyková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 10 2:12.97
5 Nela PospíšilováNela Pospíšilová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 17 2:15.44
6 Karolína JavorskáKarolína Javorská 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 2:15.57
7 Klára KáňováKlára Káňová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 2:19.61
8 Karolína KašpárkováKarolína Kašpárková 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 2:19.92
9 Marianna PavlováMarianna Pavlová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 14 2:20.07
10 Lucie PetrželováLucie Petrželová 09 Atletika HolešovAtletika Holešov 15 2:20.45
11 Tereza KozlováTereza Kozlová 10 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 6 2:20.89
12 Bára KahánkováBára Kahánková 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 2 2:21.36
13 Barbora ProkopováBarbora Prokopová 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 18 2:24.22
14 Lucie KajzarováLucie Kajzarová 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 2:27.19
15 Karolína MichlováKarolína Michlová 09 TJ Jäkl KarvináTJ Jäkl Karviná 11 2:29.11
16 Barbora PosmykováBarbora Posmyková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 16 2:30.55
17 Valérie LaníkováValérie Laníková 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 2:31.58
18 Libuše OdstrčilíkováLibuše Odstrčilíková 10 Atletika HolešovAtletika Holešov 13 2:32.17
Total 18 racers
Běh 06 (Sat, 8.2.2020 - 14:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Zofia ZichlarzZofia Zichlarz 10 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 20 2:01.83
2 Sabina TvrdoňováSabina Tvrdoňová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 8 2:01.89
3 Karin FojtíkováKarin Fojtíková 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 11 2:05.81
4 Lucie KřížkováLucie Křížková 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 16 2:09.88
5 Petra GabčanováPetra Gabčanová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 12 2:13.15
6 Linda ChovancováLinda Chovancová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 14 2:13.92
7 Kamila DrdováKamila Drdová 09 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 10 2:14.01
8 Michaela Anna MilfaitováMichaela Anna Milfaitová 09 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 17 2:15.36
9 Lucie ŠteinigerováLucie Šteinigerová 10 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:17.78
10 Lara QuittováLara Quittová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 2:19.57
11 Michaela RichterováMichaela Richterová 10 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 3 2:21.29
12 Klára HrubáKlára Hrubá 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 13 2:23.59
13 Natálie ŠtelbackáNatálie Štelbacká 09 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 2:24.18
14 Eliška KoupilováEliška Koupilová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 15 2:25.28
15 Eliška SehnalováEliška Sehnalová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 2:25.32
16 Anna RettováAnna Rettová 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 2:29.22
17 Klaudia GajdaKlaudia Gajda 10 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 19 2:29.31
18 Eliška Štěpánka ŠeděnkováEliška Štěpánka Šeděnková 10 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 2:29.51
19 Barbora VaňkováBarbora Vaňková 09 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 2:31.57
Anna OmachelováAnna Omachelová 09 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 18 DNS
Total 20 racers

800 m - Žáci (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 15:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Šimon LopourŠimon Lopour 06 BYAC BrnoBYAC Brno 1 2:09.72
2 Maxim TeslíkMaxim Teslík 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 2:10.04
3 Kryštof HanekKryštof Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 2:12.74
4 Matyáš CharvátMatyáš Charvát 05 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 6 2:13.40
5 Jakub ŠkapaJakub Škapa 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 9 2:17.64
6 Dalibor DvořákDalibor Dvořák 06 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 5 2:18.94
7 Tomáš PlevaTomáš Pleva 05 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 10 2:20.45
8 Petr MargholdPetr Marghold 06 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 7 2:20.77
9 Vít HolíkVít Holík 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 2:24.29
10 Tomáš ZdražilTomáš Zdražil 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 11 2:34.51
11 Patrik MatulaPatrik Matula 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 12 2:38.24
František BojkoFrantišek Bojko 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 DNS
Total 12 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 15:25) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Tomáš HolubTomáš Holub 06 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 10 2:28.29
2 Josef HájovskýJosef Hájovský 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 2:31.33
3 Vojtěch RaškaVojtěch Raška 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 2:32.48
4 Daniel DostálDaniel Dostál 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 2:40.12
5 Prokop ŘíhaProkop Říha 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:42.46
6 Matěj BokMatěj Bok 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 5 2:46.48
7 Robin LipowskiRobin Lipowski 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 2:46.89
8 Ferdinand RotterFerdinand Rotter 06 Orel VyškovOrel Vyškov 6 2:47.59
9 Daniel BulkaDaniel Bulka 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 2:53.15
10 Vojtěch RočekVojtěch Roček 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 11 2:53.75
Ondřej RočekOndřej Roček 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 12 DNS
Jakub BadošekJakub Badošek 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 9 DNS
Total 12 racers

800 m - Ml. žáci (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 14:55) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Lukáš MarešLukáš Mareš 07 Spartak Praha 4Spartak Praha 4 1 2:16.56
2 Michal KunovskýMichal Kunovský 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 2:18.95
3 Jakub JányšJakub Jányš 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 2:27.14
4 Filip JarolímFilip Jarolím 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 2:27.56
5 Denis EllingerDenis Ellinger 07 ASK BlanskoASK Blansko 7 2:32.04
6 Šimon HolubŠimon Holub 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 2:33.69
7 Dalibor DrdaDalibor Drda 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 2:34.43
8 Jan ŠtafaJan Štafa 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 9 2:44.31
9 Adam BolekAdam Bolek 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 10 2:44.74
10 Metoděj ZvoníčekMetoděj Zvoníček 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 11 2:59.48
Jan SlavíkJan Slavík 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 DNS
Total 11 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 14:55) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Martin ZemanMartin Zeman 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 2:45.95
2 Jiří MarekJiří Marek 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 3 2:46.25
3 Dalibor JuříčekDalibor Juříček 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 2 2:46.78
4 Šimon VáclavíkŠimon Václavík 08 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 11 2:49.62
5 Vojtěch KrčilVojtěch Krčil 08 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 2:50.22
6 Jan HejníkJan Hejník 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 10 2:51.02
7 Vojtěch HofmanVojtěch Hofman 07 Atletika HolešovAtletika Holešov 5 2:51.84
8 Jaroslav JedelskýJaroslav Jedelský 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 9 2:59.40
9 Jakub JalůvkaJakub Jalůvka 07 TJ Slezan Frýdek-MístekTJ Slezan Frýdek-Místek 4 3:09.05
Filip KrausFilip Kraus 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 7 DNS
Richard BenešRichard Beneš 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Total 11 racers
Běh 03 (Sat, 8.2.2020 - 14:55) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Václav ŠímaVáclav Šíma 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 1 2:49.32
2 Filip PopFilip Pop 08 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 2 2:56.91
3 Antonín KřížAntonín Kříž 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 3 2:58.42
4 Jonatan KoubaJonatan Kouba 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 5 3:02.00
5 Tomáš GoronTomáš Goron 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 3:02.57
6 Adam PospíšilAdam Pospíšil 08 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 10 3:04.99
7 Filip ŠandoFilip Šando 08 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 4 3:10.49
8 Filip HrnčířFilip Hrnčíř 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 9 3:17.19
9 Matěj RůžičkaMatěj Růžička 08 ASK BlanskoASK Blansko 6 3:23.93
Daniel DoležalDaniel Doležal 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 11 DNS
Theodor FolwarcznyTheodor Folwarczny 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 DNS
Total 11 racers
Běh 04 (Sat, 8.2.2020 - 14:55) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Václav StackeVáclav Stacke 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 8 2:43.09
2 Šimon ŠeděnkaŠimon Šeděnka 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 10 2:48.37
3 Oliver KišaOliver Kiša 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 2:49.84
4 Matyáš KlementMatyáš Klement 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 3 2:56.77
5 Lukáš WolfLukáš Wolf 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 11 2:59.11
6 Matěj KošařMatěj Košař 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 3:00.37
7 Marek LisýMarek Lisý 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 3:11.68
8 Petr HeczkoPetr Heczko 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 3:14.62
9 Vít NavrátilVít Navrátil 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 7 3:14.63
10 Tobias MelešTobias Meleš 08 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 6 3:22.18
Petr StanovskýPetr Stanovský 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 9 DNS
Total 11 racers

800 m - Žákyně (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 15:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Nina VálkováNina Válková 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 2:26.81
2 Tereza HamplováTereza Hamplová 05 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 5 2:27.78
3 Kateřina MendrekováKateřina Mendreková 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 6 2:28.21
4 Natálie ErnstováNatálie Ernstová 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 2:29.74
5 Viktorie KřížováViktorie Křížová 06 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 4 2:32.47
6 Terezie KobieluszováTerezie Kobieluszová 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 9 2:40.20
7 Karolina TymanKarolina Tyman 06 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 7 2:40.26
8 Eliška VavrečkováEliška Vavrečková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 2:41.32
9 Amálie HanzelkováAmálie Hanzelková 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 10 2:45.23
Marie JanovskáMarie Janovská 06 AC PardubiceAC Pardubice 3 DNS
Total 10 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 15:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Jůlie JežováJůlie Ježová 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 1 2:40.48
2 Klára HlaváčováKlára Hlaváčová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 2:42.10
3 Michaela KluzováMichaela Kluzová 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 2:43.99
4 Tereza KrchňákováTereza Krchňáková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 2:44.25
5 Zuzana BokováZuzana Boková 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 2 2:47.80
6 Natálie HorákováNatálie Horáková 05 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 6 2:50.71
7 Jana FialováJana Fialová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 10 2:59.68
Adriana StrnadlováAdriana Strnadlová 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 DNS
Laura KrálováLaura Králová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 DNS
Marlena CzyżMarlena Czyż 06 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 9 DNS
Total 10 racers
Běh 03 (Sat, 8.2.2020 - 15:10) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Markéta SkalkováMarkéta Skalková 05 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 8 2:38.61
2 Petra KutějováPetra Kutějová 06 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 7 2:41.14
3 Lucie TarackezyLucie Tarackezy 06 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 10 2:58.21
4 Anna VincourkováAnna Vincourková 05 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 3 2:59.84
5 Daniela BláhováDaniela Bláhová 05 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 4 3:01.16
6 Natálie BartošováNatálie Bartošová 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 3:10.21
7 Tereza SvobodováTereza Svobodová 06 Orel VyškovOrel Vyškov 9 3:11.66
8 Nela KozumplíkováNela Kozumplíková 05 Orel VyškovOrel Vyškov 6 3:12.40
9 Klára DvořákováKlára Dvořáková 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 3:18.19
Adéla KeberlováAdéla Keberlová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Total 10 racers

800 m - Ml. žákyně (Běh)

Běh 01 (Sat, 8.2.2020 - 14:40) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Martina ŠamšulováMartina Šamšulová 07 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 1 2:25.79
2 Rozálie VetcháRozálie Vetchá 07 Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.Atletický klub ISCAREX Česk... 2 2:29.62
3 Anna VáclavíkováAnna Václavíková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 2:34.48
4 Karolína ŠtruplováKarolína Štruplová 07 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 3 2:40.02
5 Stela TomanováStela Tomanová 07 Orel VyškovOrel Vyškov 4 2:40.44
6 Lucie DaněčkováLucie Daněčková 07 ŠAK Židlochovice, zapsaný spolekŠAK Židlochovice, zapsaný s... 6 2:41.89
7 Lucie HeřmanováLucie Heřmanová 07 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 8 2:42.24
8 Kristýna KáňováKristýna Káňová 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 2:43.14
9 Lucie ŠenkeříkováLucie Šenkeříková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 12 2:43.46
10 Hana VávrůHana Vávrů 08 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 9 2:50.44
11 Julie MachalováJulie Machalová 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 11 2:55.34
12 Anna JurováAnna Jurová 08 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 10 3:10.44
Total 12 racers
Běh 02 (Sat, 8.2.2020 - 14:40) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Aneta ZahradníkováAneta Zahradníková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 2:45.75
2 Adéla ŠkolováAdéla Školová 07 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 4 2:50.76
3 Tara SchindlerováTara Schindlerová 07 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 9 2:52.01
4 Monika TrojancováMonika Trojancová 08 Orel VyškovOrel Vyškov 5 2:52.95
5 Martina NovákováMartina Nováková 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 2:52.96
6 Stella StrohnerováStella Strohnerová 08 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 12 2:54.13
7 Julia KrakowczykJulia Krakowczyk 07 UKS Diament GodówUKS Diament Godów 11 2:54.37
8 Natálie UrbánkováNatálie Urbánková 08 TJ Sokol PřísnoticeTJ Sokol Přísnotice 3 2:55.13
9 Kateřina PoláčkováKateřina Poláčková 08 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 10 2:57.34
10 Sofie RochováSofie Rochová 08 Atletika Zábřeh, z. s.Atletika Zábřeh, z. s. 8 3:38.21
Eliška TvrdáEliška Tvrdá 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 DNS
Zuzana SkřečkováZuzana Skřečková 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 DNS
Total 12 racers
Běh 03 (Sat, 8.2.2020 - 14:40) official Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Barbora UdvarosováBarbora Udvarosová 08 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 12 2:41.93
2 Barbora ŠímováBarbora Šímová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 11 2:48.59
3 Pavlína DobešováPavlína Dobešová 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 2:52.13
4 Kateřina PustelníkováKateřina Pustelníková 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 10 2:56.28
5 Tereza SommerováTereza Sommerová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 3:01.46
6 Tereza MaňkováTereza Maňková 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 9 3:05.35
7 Ivana KozelskáIvana Kozelská 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 3:05.58
8 Karolína RůžičkováKarolína Růžičková 07 ASK BlanskoASK Blansko 2 3:06.09
9 Tatiana HrůzkováTatiana Hrůzková 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 3 3:12.37
10 Veronika SalamonováVeronika Salamonová 08 AC Sportguides Rožnov p.R., z.s.AC Sportguides Rožnov p.R.,... 5 3:13.76
11 Barbora ŽemlováBarbora Žemlová 08 SVČ Fokus Nový JičínSVČ Fokus Nový Jičín 7 3:43.49
Ema ManováEma Manová 08 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 DNF
Total 12 racers

60 m překážek - Žáci (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 10:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kryštof VinteraKryštof Vintera 05 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 5 09.49 q
2 Kryštof KroupaKryštof Kroupa 05 Atletický klub Blansko DvorskáAtletický klub Blansko Dvorská 6 09.75 q
3 Jan CharvátekJan Charvátek 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.20 q
4 Lukáš KuběnaLukáš Kuběna 06 ASK BlanskoASK Blansko 7 11.42
5 Adam WantulokAdam Wantulok 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 12.59
Matyáš ZachMatyáš Zach 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 DNS
Ondřej RočekOndřej Roček 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 DNS
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 10:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Štěpán HanekŠtěpán Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 08.69 q
2 Erik PavlíčekErik Pavlíček 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 09.41 q
3 Josef HájovskýJosef Hájovský 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 10.79 q
4 Vojtěch RaškaVojtěch Raška 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 3 10.80 q
5 Matěj BokMatěj Bok 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 11.27 q
6 Šimon VeselýŠimon Veselý 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 11.93
Vojtěch RočekVojtěch Roček 06 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 DNS
Total 7 racers

60 m překážek - Žáci (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 12:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Štěpán HanekŠtěpán Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 08.63
2 Erik PavlíčekErik Pavlíček 05 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 09.32
3 Kryštof VinteraKryštof Vintera 05 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 6 09.32
4 Kryštof KroupaKryštof Kroupa 05 Atletický klub Blansko DvorskáAtletický klub Blansko Dvorská 3 09.82
5 Jan CharvátekJan Charvátek 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 2 10.01
6 Josef HájovskýJosef Hájovský 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 10.92
7 Matěj BokMatěj Bok 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 8 11.20
Vojtěch RaškaVojtěch Raška 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 1 DNS
Total 8 racers

60 m překážek - Ml. žáci (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 12:25) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Šimon KrausŠimon Kraus 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 4 10.09
2 Šimon HolubŠimon Holub 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 5 10.49
3 Filip KaczmarczykFilip Kaczmarczyk 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 11.19
4 Břetislav ObšilBřetislav Obšil 07 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 2 11.34
5 Štěpán DaněkŠtěpán Daněk 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 6 11.52
6 František FadrnýFrantišek Fadrný 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 11.83
7 Jan VítekJan Vítek 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 1 11.93
8 Oliver PavlíčekOliver Pavlíček 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 8 12.29
Total 8 racers

60 m překážek - Ml. žáci (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 10:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Šimon KrausŠimon Kraus 07 TJ Svitavy, z. s.TJ Svitavy, z. s. 4 10.05 q
2 František FadrnýFrantišek Fadrný 08 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 11.96 q
3 Oliver PavlíčekOliver Pavlíček 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 12.35
4 Ondřej TrousilOndřej Trousil 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 3 12.48
Jan KnapJan Knap 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 5 DNS
Total 5 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 10:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Šimon HolubŠimon Holub 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 10.61 q
2 Štěpán DaněkŠtěpán Daněk 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 2 11.47 q
3 Jan VítekJan Vítek 08 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 12.13 q
4 Jiří ObšilJiří Obšil 08 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 6 12.56
5 Kryštof NavrátilKryštof Navrátil 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 3 12.70
Štěpán ŠeligaŠtěpán Šeliga 08 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 DNS
Total 6 racers
Rozběh 03 (Sat, 8.2.2020 - 10:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Matěj BokMatěj Bok 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 4 11.27 q
2 Filip KaczmarczykFilip Kaczmarczyk 07 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 11.53 q
3 Břetislav ObšilBřetislav Obšil 07 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 11.95 q
4 Antonín KřížAntonín Kříž 08 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 3 12.61
5 Jakub NejepínskýJakub Nejepínský 08 ATLETIKA HOSTIVAŘ z.s.ATLETIKA HOSTIVAŘ z.s. 7 12.72
6 Ondřej ŠmýdOndřej Šmýd 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 6 12.85
Total 6 racers

60 m překážek - Žákyně (Rozběh)

Rozběh 01 (Sat, 8.2.2020 - 10:20) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Patricie PešlováPatricie Pešlová 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 09.62 q
2 Zuzana BokováZuzana Boková 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 5 10.58 q
3 Tereza PicmausováTereza Picmausová 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 10.74 q
4 Kamila RohulánováKamila Rohulánová 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 11.79
5 Ema VálkováEma Válková 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 11.86
6 Zuzana DatkováZuzana Datková 05 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 7 11.93
Veronika BelásováVeronika Belásová 06 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 DNS
Total 7 racers
Rozběh 02 (Sat, 8.2.2020 - 10:20) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Barbora GonováBarbora Gonová 06 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 5 10.53 q
2 Zuzana KřížováZuzana Křížová 05 Orel VyškovOrel Vyškov 3 10.97 q
3 Kinga SzendzielorzKinga Szendzielorz 06 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 4 11.30 q
4 Natálie HorákováNatálie Horáková 05 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 2 11.38 q
5 Laura KrálováLaura Králová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 7 11.51 q
Markéta SkalkováMarkéta Skalková 05 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 6 DNS
Lucie TarackezyLucie Tarackezy 06 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 1 DNS
Total 7 racers

60 m překážek - Žákyně (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 12:35) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Patricie PešlováPatricie Pešlová 06 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 09.39
2 Barbora GonováBarbora Gonová 06 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 5 10.27
3 Zuzana BokováZuzana Boková 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 6 10.36
4 Tereza PicmausováTereza Picmausová 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 10.56
5 Natálie HorákováNatálie Horáková 05 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 1 11.28
6 Kinga SzendzielorzKinga Szendzielorz 06 MUKS Wilhelm SzewczykMUKS Wilhelm Szewczyk 7 11.31
7 Zuzana KřížováZuzana Křížová 05 Orel VyškovOrel Vyškov 2 11.94
Laura KrálováLaura Králová 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 DNS
Total 8 racers

60 m překážek - Ml. žákyně (Finále)

Finále (Sat, 8.2.2020 - 12:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Alexandra HuňkováAlexandra Huňková 07 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 4 09.86
2 Andrea ŽákováAndrea Žáková 07 Atletický klub Kuřim, z.s.Atletický klub Kuřim, z.s. 7 10.21
3 Vendula MikováVendula Miková 07 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 3 10.25
4 Tereza KubajurováTereza Kubajurová 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 10.28
5 Michaela PluskalováMichaela Pluskalová 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 6 10.33
6 Karolína ŠtruplováKarolína Štruplová 07 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 2 10.87
7 Lucie RuferováLucie Ruferová