Back

 / P-T-S Meeting (Stříbrný mítink WACT)

Banská Bystrica (20. 7. 2023)

100 m - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 18:30) official Wind: +1.7 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ján VolkoJán Volko 96 Slovak RepublicSlovak Republic 5 SB 10.21 0.144
2 Jan VelebaJan Veleba 86 Czech RepublicCzech Republic 4 SB 10.27 0.134
3 Adam ClaytonAdam Clayton 00 Great BritainGreat Britain 6 =PB 10.27 0.141
4 Filip FederičFilip Federič 04 Slovak RepublicSlovak Republic 7 10.33 0.151
5 Zdeněk StromšíkZdeněk Stromšík 94 Czech RepublicCzech Republic 2 SB 10.39 0.148
6 Khalfani MuhammadKhalfani Muhammad 94 Puerto RicoPuerto Rico 8 10.40 0.153
7 Samuel BeladičSamuel Beladič 02 Slovak RepublicSlovak Republic 1 SB 10.83 0.144
Elijah MorrowElijah Morrow 95 United StatesUnited States 3 DNS
Total 8 racers

100 m - Muži (Beh)

Beh A (Thu, 20.7.2023 - 16:45) official Wind: +2.9 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Khalfani MuhammadKhalfani Muhammad 94 Puerto RicoPuerto Rico 4 10.35 0.143
2 Samuel BeladičSamuel Beladič 02 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 5 10.75 0.161
3 Samuel CerulaSamuel Cerula 01 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 3 10.78 0.129
4 Tomáš ŠtinčíkTomáš Štinčík 04 Atletický oddiel SvitAtletický oddiel Svit 7 10.80 0.162
5 Miroslav FuksaMiroslav Fuksa 05 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 6 10.91 0.158
6 Lukáš ŠevčíkLukáš Ševčík 03 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 8 11.22 0.187
7 Jakub ŠenkJakub Šenk 02 Czech RepublicCzech Republic 1 11.22 0.156
Mário HanicMário Hanic 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 DNF 0.135
Total 8 racers
Beh B (Thu, 20.7.2023 - 16:40) official Wind: +1.8 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Samuel MichalkoSamuel Michalko 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 PB 10.90 0.151
2 Jakub ĎurdinaJakub Ďurdina 01 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 5 PB 11.08 0.155
3 Filip SauerFilip Sauer 07 AK Slávia TU KošiceAK Slávia TU Košice 3 PB 11.25 0.118
4 Jindřich LázničkaJindřich Láznička 06 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 11.58 0.151
5 Dominik GuraDominik Gura 05 BŠK Banská BystricaBŠK Banská Bystrica 6 11.62 0.153
6 Nicolas HaramiaNicolas Haramia 04 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 7 11.63 0.182
7 Matúš NehybaMatúš Nehyba 06 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 1 11.68 0.164
8 Andrej AdamovičAndrej Adamovič 86 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 8 11.71 0.169
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Khalfani MuhammadKhalfani Muhammad 94 Puerto RicoPuerto Rico 4 10.35 0.143
2 Samuel BeladičSamuel Beladič 02 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 5 10.75 0.161
3 Samuel CerulaSamuel Cerula 01 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 3 10.78 0.129
4 Tomáš ŠtinčíkTomáš Štinčík 04 Atletický oddiel SvitAtletický oddiel Svit 7 10.80 0.162
5 Samuel MichalkoSamuel Michalko 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 PB 10.90 0.151
6 Miroslav FuksaMiroslav Fuksa 05 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 6 10.91 0.158
7 Jakub ĎurdinaJakub Ďurdina 01 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 5 PB 11.08 0.155
8 Lukáš ŠevčíkLukáš Ševčík 03 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 8 11.22 0.187
9 Jakub ŠenkJakub Šenk 02 Czech RepublicCzech Republic 1 11.22 0.156
10 Filip SauerFilip Sauer 07 AK Slávia TU KošiceAK Slávia TU Košice 3 PB 11.25 0.118
11 Jindřich LázničkaJindřich Láznička 06 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 11.58 0.151
12 Dominik GuraDominik Gura 05 BŠK Banská BystricaBŠK Banská Bystrica 6 11.62 0.153
13 Nicolas HaramiaNicolas Haramia 04 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 7 11.63 0.182
14 Matúš NehybaMatúš Nehyba 06 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 1 11.68 0.164
15 Andrej AdamovičAndrej Adamovič 86 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 8 11.71 0.169
Mário HanicMário Hanic 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 DNF 0.135

100 m - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 18:40) official Wind: +1.4 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Shashalee ForbesShashalee Forbes 96 JamaicaJamaica 6 11.10 0.153
2 Boglarka TakacsBoglarka Takacs 01 HungaryHungary 3 11.19 0.154
3 Viktória ForsterViktória Forster 02 Slovak RepublicSlovak Republic 7 NR 11.26 0.163
4 Bianca WilliamsBianca Williams 93 Great BritainGreat Britain 4 11.33 0.161
5 Magdalena LindnerMagdalena Lindner 00 AustriaAustria 8 =SB 11.41 0.153
6 Monika WeigertováMonika Weigertová 92 Slovak RepublicSlovak Republic 5 11.51 0.204
7 Yana KachurYana Kachur 97 UkraineUkraine 1 SB 11.61 0.185
8 Agáta CellerováAgáta Cellerová 03 Slovak RepublicSlovak Republic 2 11.94 0.155
Total 8 racers

100 m - Ženy (Beh)

Beh A (Thu, 20.7.2023 - 16:55) official Wind: +1.8 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Delia FarajpourDelia Farajpour 04 Atletika Nové Mesto nad VáhomAtletika Nové Mesto nad Váhom 4 =PB 11.66 0.169
2 Jana SlaninováJana Slaninová 90 Czech RepublicCzech Republic 5 SB 11.83 0.144
3 Viktória StrýčkováViktória Strýčková 01 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 SB 11.92 0.129
4 Ema BendováEma Bendová 07 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 7 PB 12.24 0.152
5 Tereza ČorejováTereza Čorejová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 3 12.25 0.156
6 Patrícia GarčárováPatrícia Garčárová 99 TJ Tatran Spišská Nová VesTJ Tatran Spišská Nová Ves 2 12.30 0.143
7 Martina SegečováMartina Segečová 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 1 PB 12.32 0.195
8 Daša GburováDaša Gburová 06 TJ Tatran Spišská Nová VesTJ Tatran Spišská Nová Ves 8 12.90 0.168
Total 8 racers
Beh B (Thu, 20.7.2023 - 16:50) official Wind: +1.9 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martina AntušekováMartina Antušeková 00 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 4 PB 12.37 0.208
2 Nicol JánošíkováNicol Jánošíková 05 Atletický klub ČadcaAtletický klub Čadca 6 PB 12.67 0.154
3 Amália LepotováAmália Lepotová 02 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 5 PB 12.75 0.173
4 Lucia RežnákováLucia Režnáková 04 ŠK JablonicaŠK Jablonica 3 SB 13.03 0.173
5 Lenka PredajnianskaLenka Predajnianska 00 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 7 SB 13.07 0.346
6 Katarína JaničkovaKatarína Janičkova 05 Bežecký klub Lysá pod MakytouBežecký klub Lysá pod Makytou 1 13.16 0.191
7 Natália MiklováNatália Miklová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 13.23 0.337
Chiara JánošíkováChiara Jánošíková 06 Atletický klub ČadcaAtletický klub Čadca 8 DNF 0.232
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Delia FarajpourDelia Farajpour 04 Atletika Nové Mesto nad VáhomAtletika Nové Mesto nad Váhom 4 =PB 11.66 0.169
2 Jana SlaninováJana Slaninová 90 Czech RepublicCzech Republic 5 SB 11.83 0.144
3 Viktória StrýčkováViktória Strýčková 01 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 SB 11.92 0.129
4 Ema BendováEma Bendová 07 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 7 PB 12.24 0.152
5 Tereza ČorejováTereza Čorejová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 3 12.25 0.156
6 Patrícia GarčárováPatrícia Garčárová 99 TJ Tatran Spišská Nová VesTJ Tatran Spišská Nová Ves 2 12.30 0.143
7 Martina SegečováMartina Segečová 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 1 PB 12.32 0.195
8 Martina AntušekováMartina Antušeková 00 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 4 PB 12.37 0.208
9 Nicol JánošíkováNicol Jánošíková 05 Atletický klub ČadcaAtletický klub Čadca 6 PB 12.67 0.154
10 Amália LepotováAmália Lepotová 02 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 5 PB 12.75 0.173
11 Daša GburováDaša Gburová 06 TJ Tatran Spišská Nová VesTJ Tatran Spišská Nová Ves 8 12.90 0.168
12 Lucia RežnákováLucia Režnáková 04 ŠK JablonicaŠK Jablonica 3 SB 13.03 0.173
13 Lenka PredajnianskaLenka Predajnianska 00 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 7 SB 13.07 0.346
14 Katarína JaničkovaKatarína Janičkova 05 Bežecký klub Lysá pod MakytouBežecký klub Lysá pod Makytou 1 13.16 0.191
15 Natália MiklováNatália Miklová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 13.23 0.337
Chiara JánošíkováChiara Jánošíková 06 Atletický klub ČadcaAtletický klub Čadca 8 DNF 0.232

200 m - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 19:45) official Wind: +1.6 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ján VolkoJán Volko 96 Slovak RepublicSlovak Republic 6 20.58 0.144
2 Adam ClaytonAdam Clayton 00 Great BritainGreat Britain 7 20.75 0.153
3 Ondřej MacíkOndřej Macík 01 Czech RepublicCzech Republic 8 20.85 0.184
4 Filip FederičFilip Federič 04 Slovak RepublicSlovak Republic 3 PB 20.88 0.149
5 Przemysław SłowikowskiPrzemysław Słowikowski 93 PolandPoland 5 20.92 0.169
6 Jan JirkaJan Jirka 93 Czech RepublicCzech Republic 4 21.27 0.183
7 Jakub NemecJakub Nemec 03 Slovak RepublicSlovak Republic 2 SB 21.33 0.168
8 Adam IgazAdam Igaz 02 Slovak RepublicSlovak Republic 1 21.61 0.167
Total 8 racers

400 m - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 18:50) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Gilles BironGilles Biron 95 FranceFrance 5 45.49 0.186
2 Patrik ŠormPatrik Šorm 93 Czech RepublicCzech Republic 8 SB 45.75 0.183
3 Javon FrancisJavon Francis 94 JamaicaJamaica 6 45.87 0.155
4 Lidio Andres FelizLidio Andres Feliz 97 Dominican RepublicDominican Republic 1 45.96 0.232
5 Alex Haydock-WilsonAlex Haydock-Wilson 99 Great BritainGreat Britain 4 46.03 0.265
6 Matěj KrsekMatěj Krsek 00 Czech RepublicCzech Republic 3 46.35 0.152
7 Šimon BujnaŠimon Bujna 95 Slovak RepublicSlovak Republic 7 SB 46.54 0.190
8 Miroslav MarčekMiroslav Marček 95 Slovak RepublicSlovak Republic 2 47.47 0.149
Total 8 racers

400 m - Muži (Beh)

Beh A (Thu, 20.7.2023 - 15:42) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tomáš GrajcaríkTomáš Grajcarík 04 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 5 47.98 0.201
2 Franklin HenryFranklin Henry 04 AK AŠK Slávia TrnavaAK AŠK Slávia Trnava 4 48.05 0.209
3 Samuel MichalkoSamuel Michalko 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 3 48.51 0.222
4 Filip BielekFilip Bielek 03 ŠK Vital BratislavaŠK Vital Bratislava 6 48.56 0.156
5 Kristián PučkoKristián Pučko 05 AO Akademik TU KošiceAO Akademik TU Košice 2 49.26 0.224
6 Adrián PavelkaAdrián Pavelka 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 8 SB 49.55 0.176
7 David CésarDavid César 94 Czech RepublicCzech Republic 1 49.65 0.169
8 Filip RevajFilip Revaj 02 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 7 49.80 0.251
Total 8 racers
Beh B (Thu, 20.7.2023 - 15:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Adam ŠevčíkAdam Ševčík 00 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 4 SB 50.37 0.159
2 Denis BartekDenis Bartek 03 AK AŠK Slávia TrnavaAK AŠK Slávia Trnava 3 PB 50.69 0.192
3 David LaboDavid Labo 00 Atletika ŠPORT HROU BratislavaAtletika ŠPORT HROU Bratislava 5 52.19 0.176
4 Nicolas ŠpacírNicolas Špacír 05 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 PB 53.23 0.158
5 Ondrej ApalovičOndrej Apalovič 03 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 2 PB 56.06 0.168
Total 5 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Tomáš GrajcaríkTomáš Grajcarík 04 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 5 47.98 0.201
2 Franklin HenryFranklin Henry 04 AK AŠK Slávia TrnavaAK AŠK Slávia Trnava 4 48.05 0.209
3 Samuel MichalkoSamuel Michalko 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 3 48.51 0.222
4 Filip BielekFilip Bielek 03 ŠK Vital BratislavaŠK Vital Bratislava 6 48.56 0.156
5 Kristián PučkoKristián Pučko 05 AO Akademik TU KošiceAO Akademik TU Košice 2 49.26 0.224
6 Adrián PavelkaAdrián Pavelka 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 8 SB 49.55 0.176
7 David CésarDavid César 94 Czech RepublicCzech Republic 1 49.65 0.169
8 Filip RevajFilip Revaj 02 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 7 49.80 0.251
9 Adam ŠevčíkAdam Ševčík 00 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 4 SB 50.37 0.159
10 Denis BartekDenis Bartek 03 AK AŠK Slávia TrnavaAK AŠK Slávia Trnava 3 PB 50.69 0.192
11 David LaboDavid Labo 00 Atletika ŠPORT HROU BratislavaAtletika ŠPORT HROU Bratislava 5 52.19 0.176
12 Nicolas ŠpacírNicolas Špacír 05 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 PB 53.23 0.158
13 Ondrej ApalovičOndrej Apalovič 03 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 2 PB 56.06 0.168

400 m - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 19:00) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ama PipiAma Pipi 95 Great BritainGreat Britain 4 PB 50.75 0.179
2 Modesta Justé MorauskaitéModesta Justé Morauskaité 95 LithuaniaLithuania 7 SB 51.19 0.158
3 Miranda Charlene CoetzeeMiranda Charlene Coetzee 97 South AfricaSouth Africa 5 51.38 0.212
4 Tereza PetržilkováTereza Petržilková 93 Czech RepublicCzech Republic 3 51.45 0.182
5 Mackenzie DunmoreMackenzie Dunmore 97 United StatesUnited States 6 52.26 0.123
6 Kaylin WhitneyKaylin Whitney 98 United StatesUnited States 2 52.26 0.225
7 Marcela PírkováMarcela Pírková 96 Czech RepublicCzech Republic 1 =SB 53.64 0.163
8 Tamara BalajováTamara Balajová 04 Slovak RepublicSlovak Republic 8 56.16 0.216
Total 8 racers

400 m - Ženy (Beh)

Beh A (Thu, 20.7.2023 - 15:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Andrea ŠvecováAndrea Švecová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 7 56.76 0.225
2 Miriam CidoríkováMiriam Cidoríková 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 58.09 0.156
3 Eliška KandráčováEliška Kandráčová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 4 58.32 0.399
4 Michaela UfnárováMichaela Ufnárová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 3 58.69 0.138
5 Viktória TrgováViktória Trgová 06 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 5 58.78 0.303
6 Katarína KovarčíkováKatarína Kovarčíková 06 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 59.37 0.239
7 Emma PaulínyováEmma Paulínyová 02 Atletika ŠPORT HROU BratislavaAtletika ŠPORT HROU Bratislava 2 59.66 0.287
8 Martina AntušekováMartina Antušeková 00 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 8 59.89 0.326
Total 8 racers
Beh B (Thu, 20.7.2023 - 15:48) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza PolákováTereza Poláková 05 Atletika ŠK SkalicaAtletika ŠK Skalica 3 SB 59.06 0.211
2 Lucia RežnákováLucia Režnáková 04 ŠK JablonicaŠK Jablonica 5 SB 60.09 0.252
3 Lenka PredajnianskaLenka Predajnianska 00 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 60.71 0.152
4 Vladimíra TrulíkováVladimíra Trulíková 97 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 2 SB 61.23 0.177
5 Rebeka SzaboováRebeka Szaboová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 8 SB 61.84 0.189
6 Veronika BabiczováVeronika Babiczová 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 62.01 0.158
7 Amália LepotováAmália Lepotová 02 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 7 SB 62.49 0.172
8 Natália MiklováNatália Miklová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 SB 63.24 0.284
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Andrea ŠvecováAndrea Švecová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 7 56.76 0.225
2 Miriam CidoríkováMiriam Cidoríková 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 58.09 0.156
3 Eliška KandráčováEliška Kandráčová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 4 58.32 0.399
4 Michaela UfnárováMichaela Ufnárová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 3 58.69 0.138
5 Viktória TrgováViktória Trgová 06 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 5 58.78 0.303
6 Tereza PolákováTereza Poláková 05 Atletika ŠK SkalicaAtletika ŠK Skalica 3 SB 59.06 0.211
7 Katarína KovarčíkováKatarína Kovarčíková 06 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 59.37 0.239
8 Emma PaulínyováEmma Paulínyová 02 Atletika ŠPORT HROU BratislavaAtletika ŠPORT HROU Bratislava 2 59.66 0.287
9 Martina AntušekováMartina Antušeková 00 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 8 59.89 0.326
10 Lucia RežnákováLucia Režnáková 04 ŠK JablonicaŠK Jablonica 5 SB 60.09 0.252
11 Lenka PredajnianskaLenka Predajnianska 00 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 60.71 0.152
12 Vladimíra TrulíkováVladimíra Trulíková 97 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 2 SB 61.23 0.177
13 Rebeka SzaboováRebeka Szaboová 05 Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava 8 SB 61.84 0.189
14 Veronika BabiczováVeronika Babiczová 99 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 62.01 0.158
15 Amália LepotováAmália Lepotová 02 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 7 SB 62.49 0.172
16 Natália MiklováNatália Miklová 03 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 SB 63.24 0.284

800 m - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 16:02) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 31 Miroslav BorovkaMiroslav Borovka 98 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 3 PB 1:52.69
2 61 Filip SemančákFilip Semančák 02 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 6 1:53.03
3 71 Matúš BabulíkMatúš Babulík 97 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 7 SB 1:54.17
4 21 Tomáš JaníčekTomáš Janíček 04 Bežecký klub Lysá pod MakytouBežecký klub Lysá pod Makytou 2 1:54.98
5 11 Martin ZaťkoMartin Zaťko 96 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 1:55.32
6 41 Alexander JablokovAlexander Jablokov 91 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 4 1:55.55
7 52 Lukáš KubičkaLukáš Kubička 01 Atletický klub ZTS MartinAtletický klub ZTS Martin 5 PB 1:56.84
8 12 Nicolas VojtášNicolas Vojtáš 00 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 1:57.99
9 42 Pavol MeloPavol Melo 99 AK Slávia UK BratislavaAK Slávia UK Bratislava 4 2:00.57
10 82 Erik MatejErik Matej 02 Bežecký klub Lysá pod MakytouBežecký klub Lysá pod Makytou 8 SB 2:01.53
11 22 Erik NovákErik Novák 04 AC Stavbár NitraAC Stavbár Nitra 2 2:01.82
12 72 Peter BielyPeter Biely 04 AC Stavbár NitraAC Stavbár Nitra 7 SB 2:02.62
13 62 Adam LelkesAdam Lelkes 07 Atletika ŠPORT HROU BratislavaAtletika ŠPORT HROU Bratislava 6 SB 2:03.26
14 32 Gregor PúchyGregor Púchy 04 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 3 2:04.79
81 Daniel KotyzaDaniel Kotyza 00 Czech RepublicCzech Republic 8 DNF
51 Richard RozkydálekRichard Rozkydálek 05 PSK Olymp Praha, z.s.PSK Olymp Praha, z.s. 5 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
40081Kotyza Daniel (CZE)54.07
60061Semančák Filip (STUBA)1:22.73
Total 16 racers

800 m - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 19:30) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 5 Anita HorvatAnita Horvat 96 SloveniaSlovenia 5 1:59.91
2 7 Hirut MesheshaHirut Meshesha 01 EthiopiaEthiopia 7 2:00.24
3 61 Adelle TraceyAdelle Tracey 93 JamaicaJamaica 6 SB 2:00.40
4 4 Gabriela GajanováGabriela Gajanová 99 Slovak RepublicSlovak Republic 4 2:00.53
5 62 Eveliina MäättänenEveliina Määttänen 95 FinlandFinland 6 2:00.57
6 32 Angelika SarnaAngelika Sarna 97 PolandPoland 3 SB 2:00.61
7 2 Bregje SlootBregje Sloot 00 NetherlandsNetherlands 2 PB 2:01.30
8 81 Hedda HynneHedda Hynne 90 DenmarkDenmark 8 SB 2:01.43
9 31 Kimberley FicenecKimberley Ficenec 94 Czech RepublicCzech Republic 3 SB 2:02.58
10 11 Lovisa LindhLovisa Lindh 91 SwedenSweden 1 2:06.19
11 12 Sophia ZápotočnáSophia Zápotočná 00 Slovak RepublicSlovak Republic 1 2:09.95
82 Aneta LemieszAneta LemieszPACE 81 PolandPoland 8 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
40082Lemiesz Aneta (POL)57.50
Total 12 racers

1500 m - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 17:11) official Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 10 Peter KováčPeter Kováč 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 10 3:54.98
2 1 Michal HrochMichal Hroch 03 Czech RepublicCzech Republic 1 3:57.65
3 8 Peter ĎuricaPeter Ďurica AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 8 3:58.18
4 3 Dávid MazúchDávid Mazúch 96 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 3 4:07.51
5 11 Marek LenčéšMarek Lenčéš 88 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 11 4:08.72
6 7 Gergö SzarkaGergö Szarka 03 Atletický club Nové ZámkyAtletický club Nové Zámky 7 4:12.39
7 4 Jakub PatúcJakub Patúc 03 ŠK Vital BratislavaŠK Vital Bratislava 4 4:18.97
8 5 Matej KnapčokMatej Knapčok 08 AK Veterán BratislavaAK Veterán Bratislava 5 4:27.19
9 6 Samuel TriznaSamuel Trizna 93 AC Kriváň Liptovský MikulášAC Kriváň Liptovský Mikuláš 6 4:29.79
10 12 Andrii LysianskyiAndrii Lysianskyi 05 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 12 4:41.31
11 2 Adrián JakalAdrián Jakal 05 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 2 4:57.13
9 Daniel KotyzaDaniel Kotyza 00 Czech RepublicCzech Republic 9 DNF
Total 12 racers

1500 m - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 17:21) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 2 Žofia NaňováŽofia Naňová 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 4:24.66
2 1 Lucia KeszeghováLucia Keszeghová 96 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 SB 4:42.77
3 4 Lucia VlčákováLucia Vlčáková 94 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 4:43.18
4 5 Petra ŠulekováPetra Šuleková 02 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 5 PB 4:58.10
5 3 Terézia KlementisováTerézia Klementisová 04 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 3 5:13.19
6 Marie ChovancováMarie Chovancová 06 Czech RepublicCzech Republic 6 DNF
Total 6 racers

1 anglická míle - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 17:10) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 10 Peter KováčPeter Kováč 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 10 4:11.08
2 8 Peter ĎuricaPeter Ďurica AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 8 4:14.80
3 1 Michal HrochMichal Hroch 03 Czech RepublicCzech Republic 1 4:17.22
4 3 Dávid MazúchDávid Mazúch 96 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 3 4:23.77
5 11 Marek LenčéšMarek Lenčéš 88 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 11 4:26.37
6 7 Gergö SzarkaGergö Szarka 03 Atletický club Nové ZámkyAtletický club Nové Zámky 7 4:31.36
7 4 Jakub PatúcJakub Patúc 03 ŠK Vital BratislavaŠK Vital Bratislava 4 4:37.00
8 5 Matej KnapčokMatej Knapčok 08 AK Veterán BratislavaAK Veterán Bratislava 5 4:45.55
9 6 Samuel TriznaSamuel Trizna 93 AC Kriváň Liptovský MikulášAC Kriváň Liptovský Mikuláš 6 4:47.55
10 12 Andrii LysianskyiAndrii Lysianskyi 05 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 12 4:59.17
11 2 Adrián JakalAdrián Jakal 05 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 2 5:17.97
9 Daniel KotyzaDaniel Kotyza 00 Czech RepublicCzech Republic 9 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
4009Kotyza Daniel (CZE)1:00.51
8009Kotyza Daniel (CZE)2:03.38
12009Kotyza Daniel (CZE)3:07.29
Total 12 racers

1 anglická míle - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 17:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 2 Žofia NaňováŽofia Naňová 91 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 2 4:44.02
2 1 Lucia KeszeghováLucia Keszeghová 96 AO TJ Slávia STU BratislavaAO TJ Slávia STU Bratislava 1 5:01.18
3 4 Lucia VlčákováLucia Vlčáková 94 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 5:01.27
4 5 Petra ŠulekováPetra Šuleková 02 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 5 5:18.46
5 3 Terézia KlementisováTerézia Klementisová 04 ŠK ŠOG NitraŠK ŠOG Nitra 3 5:37.22
6 Marie ChovancováMarie Chovancová 06 Czech RepublicCzech Republic 6 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
4006Chovancová Marie (CZE)1:08.34
8006Chovancová Marie (CZE)2:20.82
12002Naňová Žofia (STUBA)3:31.64
Total 6 racers

100 m prekážok - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 19:15) official Wind: +1.6 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Amber HughesAmber Hughes 94 United StatesUnited States 4 PB 12.68 0.175
2 Viktória ForsterViktória Forster 02 Slovak RepublicSlovak Republic 5 =NR 12.82 0.169
3 Luca KozákLuca Kozák 96 HungaryHungary 6 12.82 0.161
4 Stanislava ŠkvarkováStanislava Škvarková 96 Slovak RepublicSlovak Republic 3 13.07 0.154
5 Karin StrametzKarin Strametz 98 AustriaAustria 8 13.20 0.185
6 Helena JiranováHelena Jiranová 95 Czech RepublicCzech Republic 2 13.35 0.137
7 Nicoleta TurnerováNicoleta Turnerová 00 Czech RepublicCzech Republic 1 13.41 0.170
8 Monika BaňovičováMonika Baňovičová 95 Slovak RepublicSlovak Republic 7 13.62 0.163
Total 8 racers

100 m prekážok - Juniorky

(Thu, 20.7.2023 - 16:30) official Wind: +2.5 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Michaela MolnárováMichaela Molnárová 04 AK Slávia Trenčín o.z.AK Slávia Trenčín o.z. 5 13.82 0.138
2 Martina SegečováMartina Segečová 03 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 2 13.93 0.216
3 Dorothea SaláškováDorothea Salášková 05 ŠK Juventa ŽilinaŠK Juventa Žilina 3 14.40 0.175
4 Kristína KulichováKristína Kulichová 07 AK AŠK Slávia TrnavaAK AŠK Slávia Trnava 6 14.95 0.201
5 Zoja KoršalováZoja Koršalová 06 AŠK Slávia Spišská Nová VesAŠK Slávia Spišská Nová Ves 1 15.95 0.279
6 Viktória StolárováViktória Stolárová 05 AK Slávia TU KošiceAK Slávia TU Košice 7 17.76 0.231
7 Rebecca SlezákováRebecca Slezáková 05 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 4 19.47 0.246
Total 7 racers

110 m prekážok [99,1 cm] - Juniori

(Thu, 20.7.2023 - 16:15) official Wind: +1.6 m/s Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Peter DávidPeter Dávid 06 ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica 4 13.94 0.196
2 Adam IlgoAdam Ilgo 05 Atletika BratislavaAtletika Bratislava 5 14.62 0.168
3 Adam BoškovičAdam Boškovič 07 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 6 15.81 0.179
4 Nicolas HaramiaNicolas Haramia 04 Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky 3 15.84 0.231
Total 4 racers

400 m prekážok - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 18:10) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kyron McMasterKyron McMaster 97 Virgin Islands, BritishVirgin Islands, British 6 MR 47.26 0.210
2 David KendzieraDavid Kendziera 94 United StatesUnited States 4 48.95 0.158
3 Dany BrandtDany Brandt 96 SwitzerlandSwitzerland 7 SB 49.25 0.132
4 Matej BaluchMatej Baluch 00 Slovak RepublicSlovak Republic 5 49.82 0.197
5 Daiki OgawaDaiki Ogawa 03 JapanJapan 2 49.84 0.203
6 Adam SmolkaAdam Smolka 98 Czech RepublicCzech Republic 1 50.22 0.175
7 Patrik DömötörPatrik Dömötör 00 Slovak RepublicSlovak Republic 3 PB 50.50 0.162
8 Martin KučeraMartin Kučera 90 Slovak RepublicSlovak Republic 8 SB 51.15 0.176
Total 8 racers

400 m prekážok [76,2 cm] - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 18:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Ayomide FolorunsoAyomide Folorunso 96 ItalyItaly 5 MR 54.44 0.200
2 Noura EnnadiNoura Ennadi 99 MoroccoMorocco 7 PB 54.48 0.233
3 Rebecca SartoriRebecca Sartori 97 ItalyItaly 6 PB 55.07 0.203
4 Sára MátóSára Mátó 00 HungaryHungary 8 57.34 0.205
5 Daniela LedeckáDaniela Ledecká 96 Slovak RepublicSlovak Republic 4 SB 57.41 0.315
6 Rebecca SlezákováRebecca Slezáková 05 Slovak RepublicSlovak Republic 3 59.60 0.219
7 Rebeka ŽibritováRebeka Žibritová 05 Slovak RepublicSlovak Republic 2 60.42 0.196
Total 7 racers

Skok do výšky - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 15:15) official Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Ord. Result 1.46 1.53 1.58 1.62 1.65
1 Andrea VargováAndrea Vargová
Atletický klub BojničkyAtletický klub Bojničky
05 3 1.62 O O O O XXX
2 Sonja SedlákováSonja Sedláková
AO Akademik TU KošiceAO Akademik TU Košice
05 1 1.58 O XO O XXX
3 Nina ČaneckáNina Čanecká
ŠK Juventa ŽilinaŠK Juventa Žilina
08 4 1.53 O XO XXX
Michaela LenhartováMichaela Lenhartová
ŠK Dukla o.z. Banská BystricaŠK Dukla o.z. Banská Bystrica
02 2 DNS
Total 4 racers

Skok o tyči - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 17:05) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Ord. Result 4.62 4.82 5.02 5.22 5.42 5.52 5.62 5.72
1 Cole WalshCole Walsh
United StatesUnited States
95 8 5.62 - - - O O O O XXX
2 Baptiste ThieryBaptiste Thiery
FranceFrance
01 10 5.62 - - - - O - XXO XXX
3 Austin MillerAustin Miller
United StatesUnited States
94 11 5.62 - - - O XO XO XXO XXX
4 David HolýDavid Holý
Czech RepublicCzech Republic
98 6 PB 5.52 - O XXO O XO O XXX
5 Hizam Hussein Assem AlHizam Hussein Assem Al
Saudi ArabiaSaudi Arabia
98 9 5.52 - - - XXO O XO XXX
6 Ivan ParavacIvan Paravac
CroatiaCroatia
01 4 5.42 - - O O XO XXX
6 Matt LudwigMatt Ludwig
United StatesUnited States
96 12 5.42 - - - O XO XXX
8 Matěj ŠčerbaMatěj Ščerba
Czech RepublicCzech Republic
98 3 SB 5.42 - - O XO XO XXX
8 Tommi HolttinenTommi Holttinen
FinlandFinland
97 5 5.42 - - - XO XO XXX
10 Ivan HorvatIvan Horvat
CroatiaCroatia
93 7 5.02 - - O XXX
11 Alan ČernýAlan Černý
Slovak RepublicSlovak Republic
05 1 4.82 O O XXX
12 Adam AntalecAdam Antalec
Slovak RepublicSlovak Republic
02 2 4.82 O XO XXX
Total 12 racers

Skok do diaľky - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 16:10) official Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Ord. Result Reg. result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Adam HriňAdam Hriň
MŠK Žiar nad HronomMŠK Žiar nad Hronom
02 8 7.25 +0.8 m/s X  2.60 X  1.50 7.08  3.10 708 7.05  2.20 7.25  0.80 6.98  0.90
2 Rastislav JelínekRastislav Jelínek
AK Slávia TU KošiceAK Slávia TU Košice
01 6 SB 7.06 +2.4 m/s 6.97 +1.0 m/s 6.75  1.40 X  2.50 7.06  2.40 706 6.91  1.20 6.97  1.00 X  1.00
3 Jakub BendaJakub Benda
Naša atletika BratislavaNaša atletika Bratislava
00 7 6.49 +2.1 m/s 6.46 +0.9 m/s X  0.20 6.49  2.10 6.38  0.80 649 6.45  0.70 6.46  0.90 6.25  1.60
4 Daniel KiráľDaniel Kiráľ
AO Akademik TU KošiceAO Akademik TU Košice
04 5 6.38 +0.6 m/s 6.09  1.40 6.26  3.40 6.37  1.50 637 6.31  1.90 X  1.80 6.38  0.60
5 Milan BalogMilan Balog
Atletika Košice o.z.Atletika Košice o.z.
04 4 6.25 +2.2 m/s 6.14 +0.8 m/s 5.94  0.60 5.95  1.00 6.13  1.60 613 6.25  2.20 6.14  0.80 5.92  1.30
6 Adam BoškovičAdam Boškovič
Atletický klub AC MalackyAtletický klub AC Malacky
07 3 5.83 +1.0 m/s 5.83  1.00 5.80  1.50 X  1.40 583 5.45  1.90 5.70  1.40 5.76  1.30
7 Filip OleničFilip Olenič
AO Akademik TU KošiceAO Akademik TU Košice
06 2 5.75 +1.3 m/s 5.73  4.90 5.75  1.30 X  2.00 575 5.63  3.40 X  1.70 5.04  1.30
8 Maroš PolákMaroš Polák
AK Slávia TU KošiceAK Slávia TU Košice
07 1 SB 5.69 +0.9 m/s 4.96  0.40 5.36  1.60 5.61  2.20 561 X  3.60 5.36  1.80 5.69  0.90
Total 8 racers

Skok do diaľky - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 18:35) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Eva Šuranova Memorial
Pos. Bib Name Born Ord. Result Reg. result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Pauline HondemaPauline Hondema
NetherlandsNetherlands
00 7 6.42 +1.2 m/s X  2.10 6.40  0.50 X  1.60 640 6.27  1.90 6.42  1.20 X  1.30
2 Diana LestiDiana Lesti
HungaryHungary
98 6 6.42 +1.4 m/s X  1.40 X  0.50 6.39  1.40 639 X  1.00 6.42  1.40 X  0.70
3 Evelise VeigaEvelise Veiga
PortugalPortugal
96 5 6.34 +0.6 m/s X  2.20 6.34  0.60 X  1.20 634 r
4 Melo Leticia OroMelo Leticia Oro
BrazilBrazil
97 4 6.31 +1.7 m/s X  1.10 X  -0.20 6.22  1.00 622 6.31  1.70 4.02  -1.40 6.03  0.70
5 Mikaelle AssaniMikaelle Assani
GermanyGermany
02 8 6.27 +0.8 m/s X  1.30 X  0.80 6.27  0.80 627 X  1.60 r
6 Monika LehenováMonika Lehenová
Slovak RepublicSlovak Republic
02 3 6.18 +1.5 m/s X  0.80 X  0.30 6.18  1.50 618 4.61  1.20 5.99  0.60 5.96  1.10
7 Silvia KaliašováSilvia Kaliašová
Slovak RepublicSlovak Republic
00 1 5.87 +0.8 m/s X 5.87  0.80 X  0.60 587 5.84  0.10 5.78  1.30 X  1.90
8 Renáta VodnyánszkáRenáta Vodnyánszká
Slovak RepublicSlovak Republic
04 2 5.83 +0.5 m/s X  0.60 5.83  0.50 X  1.90 583 3.14  0.20 5.82  1.70 5.66  0.90
Total 8 racers

Vrh guľou 7,26kg - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 18:45) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Payton OtterdahlPayton Otterdahl
United StatesUnited States
96 7 MR 22.11 21.43 21.45 21.70 2170 21.30 22.11 21.52
2 Chukwuebuka Cornnell EnekwechiChukwuebuka Cornnell Enekwechi
NigeriaNigeria
93 6 21.40 20.82 20.87 21.18 2118 21.40 X 21.12
3 Marcus ThomsenMarcus Thomsen
NorwayNorway
98 5 20.41 19.44 20.28 X 2028 20.41 19.60 X
4 Wictor PeterssonWictor Petersson
SwedenSweden
98 4 19.73 19.07 19.73 X 1973 X X X
5 Adrián BaranAdrián Baran
Slovak RepublicSlovak Republic
99 3 17.99 17.50 17.68 X 1768 17.99 17.84 17.76
6 David TupýDavid Tupý
Czech RepublicCzech Republic
00 2 17.91 17.91 X X 1791 X X 17.75
7 Karel ŠulaKarel Šula
Slovak RepublicSlovak Republic
03 1 16.44 16.19 16.44 X 1644 X X X
Total 7 racers

Hod kladivom 4kg - Ženy

(Thu, 20.7.2023 - 17:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Anita WłodarczykAnita Włodarczyk
PolandPoland
85 6 SB 74.81 71.98 74.81 X 7481 71.85 X r
2 Réka GyurátzRéka Gyurátz
HungaryHungary
96 3 69.20 65.03 65.80 67.96 6796 67.14 X 69.20
3 Alexandra TavernierAlexandra Tavernier
FranceFrance
93 2 68.32 X 64.82 67.70 6770 66.39 68.32 X
4 Martina HrašnováMartina Hrašnová
Slovak RepublicSlovak Republic
83 5 66.91 66.91 X 65.78 6691 65.83 X X
5 Veronika KaňuchováVeronika Kaňuchová
Slovak RepublicSlovak Republic
93 4 66.80 61.92 66.80 65.07 6680 63.98 X X
6 Anna Maria OrelAnna Maria Orel
EstoniaEstonia
96 1 61.23 61.23 60.78 60.20 6123 59.49 X X
Total 6 racers

Hod kladivom 7,26kg - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 17:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Mykhaylo KokhanMykhaylo Kokhan
UkraineUkraine
01 6 78.62 76.90 77.50 74.29 7750 77.83 78.62 77.56
2 Christos FrantzeskakisChristos Frantzeskakis
GreeceGreece
00 4 74.98 X 73.54 73.31 7354 74.73 74.98 X
3 Donát VargaDonát Varga
HungaryHungary
00 3 72.62 X 72.62 X 7262 X X X
4 Volodymyr MyslyvchukVolodymyr Myslyvchuk
UkraineUkraine
96 1 72.57 71.55 72.57 72.17 7257 70.75 70.50 68.96
5 Marcel LomnickýMarcel Lomnický
Slovak RepublicSlovak Republic
87 5 SB 72.54 X 72.54 71.78 7254 X 70.18 70.75
6 Patrik HájekPatrik Hájek
Czech RepublicCzech Republic
98 2 72.38 68.93 72.38 69.95 7238 72.01 71.27 69.63
Total 6 racers

Hod oštepom 800g - Muži

(Thu, 20.7.2023 - 19:05) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Cyprian MrzygłódCyprian Mrzygłód
PolandPoland
98 4 SB 82.04 73.01 78.50 76.65 7850 78.91 78.64 82.04
2 Jakub KubínecJakub Kubínec
Slovak RepublicSlovak Republic
98 2 PB 79.71 73.06 76.63 77.97 7797 79.71 75.17 75.39
3 Artur FelfnerArtur Felfner
UkraineUkraine
03 7 78.51 71.23 72.47 75.49 7549 78.13 X 78.51
4 Rolands ŠtrobindersRolands Štrobinders
LatviaLatvia
92 6 78.47 74.73 78.47 77.94 7847 76.98 76.92 X
5 György HerczegGyörgy Herczeg
HungaryHungary
04 3 74.52 74.52 X X 7452 74.06 72.82 73.67
6 Jaroslav JílekJaroslav Jílek
Czech RepublicCzech Republic
89 1 72.68 X 71.61 72.68 7268 X X X
7 Maximilian SlezákMaximilian Slezák
Slovak RepublicSlovak Republic
96 5 70.46 68.11 X 70.46 7046 X X X
Total 7 racers

Chôdza dráha 3000 m -

(Thu, 20.7.2023 - 15:10) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
National
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 2 Filip KrestiankoFilip Krestianko 05 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 2 PB 12:15.03
2 1 Jakub BátovskýJakub Bátovský 05 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 1 SB 13:11.42
3 3 Jakub MažgútJakub Mažgút 07 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 3 PB 14:09.05
4 5 Petra KusáPetra Kusá 07 Atletický klub ZTS MartinAtletický klub ZTS Martin 5 PB 14:44.70
5 9 Kristína ZámečníkováKristína Zámečníková 07 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 9 PB 14:54.73
6 6 Nina LasicováNina Lasicová 11 Miestny ŠK Borský MikulášMiestny ŠK Borský Mikuláš 6 PB 17:10.55
7 8 Natália SofkováNatália Sofková 11 Miestny ŠK Borský MikulášMiestny ŠK Borský Mikuláš 8 PB 18:14.45
8 10 Samuel HarmanSamuel Harman 08 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 10 18:22.72
9 7 Petra LopatkováPetra Lopatková 09 ŠK BCF Dukla Banská BystricaŠK BCF Dukla Banská Bystrica 7 PB 18:26.50
10 4 Laura GrígerováLaura Grígerová 10 Atletika Košice o.z.Atletika Košice o.z. 4 PB 19:55.38
Split times:
Mark Bib Racer Time
10002Krestianko Filip (BCFBB)4:06.00
20002Krestianko Filip (BCFBB)8:10.61
Total 10 racers