Back

 / Dudinska 50 (Zlatý mítink WA v chůzi)

Dudince (16. 3. 2024)

1 km chůze - Žáci

(Sat, 16.3.2024 - 10:32) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 203 Adam VEISENPACHERAdam VEISENPACHER 11 SlovakiaSlovakia PB 04:58
2 206 Xawery KORZENIOWSKIXawery KORZENIOWSKI 11 PolandPoland PB 05:15
3 214 Martin KRUPAMartin KRUPA 11 SlovakiaSlovakia PB 05:30
4 208 Lukáš KARALukáš KARA 11 SlovakiaSlovakia PB 06:52
Total 4 racers
Mezičasy:
umí Závodník 950m 1000m
1 203 Adam VEISENPACHER 04:33.4 04:57.2
2 206 Xawery KORZENIOWSKI 04:48.3 05:14.2
3 214 Martin KRUPA 05:03.7 05:29.5
4 208 Lukáš KARA 06:23.8 06:51.4

1 km chůze - Ml. žáci

(Sat, 16.3.2024 - 10:32) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 207 Michal BENČÍKMichal BENČÍK 13 SlovakiaSlovakia PB 04:35
2 209 Matúš KUČERAMatúš KUČERA 14 SlovakiaSlovakia PB 05:13
3 204 Adrián SEKOAdrián SEKO 13 SlovakiaSlovakia PB 05:24
4 215 Richard POLENKOVIČRichard POLENKOVIČ 15 SlovakiaSlovakia PB 06:52
5 205 Tiarnach COSTINTiarnach COSTIN 16 IrelandIreland PB 07:09
Total 5 racers
Mezičasy:
umí Závodník 950m 1000m
1 207 Michal BENČÍK 04:13.2 04:34.5
2 209 Matúš KUČERA 04:48.7 05:13.0
3 204 Adrián SEKO 05:02.5 05:23.8
4 215 Richard POLENKOVIČ 06:23.1 06:51.1
5 205 Tiarnach COSTIN 06:35.1 07:08.2

1 km chůze - Žákyně

(Sat, 16.3.2024 - 10:32) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 189 Natalia GAVRILOVICNatalia GAVRILOVIC 11 RomaniaRomania PB 04:43
2 186 Una GLIGORIJEVIĆUna GLIGORIJEVIĆ 12 SerbiaSerbia PB 04:43
3 194 Nina LASICOVÁNina LASICOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 04:58
4 198 Róza MURAWSKARóza MURAWSKA 12 PolandPoland PB 04:58
5 196 Natália SOFKOVÁNatália SOFKOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 05:03
6 193 Liana KOVÁRIKOVÁLiana KOVÁRIKOVÁ 12 SlovakiaSlovakia PB 05:05
7 183 Alica ADAMCOVÁAlica ADAMCOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 05:14
8 184 Eva NEMCOVÁEva NEMCOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 05:21
9 187 Nikola GALÁNKOVÁNikola GALÁNKOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 05:42
10 192 Olívia KOLLÁRIKOVÁOlívia KOLLÁRIKOVÁ 12 SlovakiaSlovakia PB 05:52
11 188 Michaela RAŠNEROVÁMichaela RAŠNEROVÁ 12 SlovakiaSlovakia PB 05:53
12 185 Michaela KAŇUCHOVÁMichaela KAŇUCHOVÁ 12 SlovakiaSlovakia PB 06:39
13 210 Annamária MAJANCSIKOVÁAnnamária MAJANCSIKOVÁ 11 SlovakiaSlovakia PB 07:50
Total 13 racers
Mezičasy:
umí Závodník 950m 1000m
1 189 Natalia GAVRILOVIC 04:23.7 04:42.1
2 186 Una GLIGORIJEVIĆ 04:21.1 04:42.2
3 194 Nina LASICOVÁ 04:36.7 04:57.5
4 198 Róza MURAWSKA 04:34.4 04:57.8
5 196 Natália SOFKOVÁ 04:37.7 05:02.4
6 193 Liana KOVÁRIKOVÁ 04:39.3 05:05.0
7 183 Alica ADAMCOVÁ 04:50.8 05:13.9
8 184 Eva NEMCOVÁ 04:55.1 05:20.2
9 187 Nikola GALÁNKOVÁ 05:16.3 05:41.9
10 192 Olívia KOLLÁRIKOVÁ 05:27.4 05:51.5
11 188 Michaela RAŠNEROVÁ 05:28.3 05:52.2
12 185 Michaela KAŇUCHOVÁ 06:07.0 06:38.9
13 210 Annamária MAJANCSIKOVÁ 07:07.7 07:49.1

1 km chůze - Ml. žákyně

(Sat, 16.3.2024 - 10:32) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 201 Michaela ŇÁČIKOVÁMichaela ŇÁČIKOVÁ 14 SlovakiaSlovakia PB 05:12
2 200 Simona HOLECOVÁSimona HOLECOVÁ 14 SlovakiaSlovakia PB 05:26
3 202 Nelka RIEČANOVÁNelka RIEČANOVÁ 14 SlovakiaSlovakia PB 05:26
4 197 Kaja PRZYBYSZEWSKAKaja PRZYBYSZEWSKA 14 PolandPoland PB 06:12
5 195 Terézia POLÁKOVÁTerézia POLÁKOVÁ 14 SlovakiaSlovakia PB 06:13
6 190 Selena sophia STAICUSelena sophia STAICU 15 RomaniaRomania PB 06:17
7 191 Tereza CINTULOVÁTereza CINTULOVÁ 14 SlovakiaSlovakia PB 06:20
Total 7 racers
Mezičasy:
umí Závodník 950m 1000m
1 201 Michaela ŇÁČIKOVÁ 04:46.7 05:11.5
2 200 Simona HOLECOVÁ 05:03.4 05:25.2
3 202 Nelka RIEČANOVÁ 05:03.7 05:25.5
4 197 Kaja PRZYBYSZEWSKA 05:42.6 06:11.5
5 195 Terézia POLÁKOVÁ 05:45.0 06:12.7
6 190 Selena sophia STAICU 05:46.5 06:17.0
7 191 Tereza CINTULOVÁ 05:50.2 06:19.2

3 km chůze - Žáci

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 181 Hynek SVOBODAHynek SVOBODA 09 Czech RepublicCzech Republic PB 14:41
2 182 Miroslav MYŠKAMiroslav MYŠKA 09 Czech RepublicCzech Republic PB 16:04
3 179 Alexsandar DVOKICAlexsandar DVOKIC 10 SerbiaSerbia PB 18:03
4 180 Tomáš STACHTomáš STACH 09 SlovakiaSlovakia PB 19:14
Total 4 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 2950m 3000m
1 181 Hynek SVOBODA 04:52.2 09:50.0 14:18.2 14:41.0
2 182 Miroslav MYŠKA 05:09.4 10:32.6 15:40.1 16:03.5
3 179 Alexsandar DVOKIC 05:50.7 11:58.6 17:38.0 18:02.6
4 180 Tomáš STACH 05:52.0 12:36.5 18:42.5 19:13.4

3 km chůze - Žákyně

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 174 Dominika PERNICKÁDominika PERNICKÁ 10 SlovakiaSlovakia PB 14:53
2 171 Justé ANDRIJAUSKATEJusté ANDRIJAUSKATE 09 LithuaniaLithuania PB 15:02
3 170 Deea elena IOANOVICIDeea elena IOANOVICI 09 RomaniaRomania 15:09
4 168 Dominika JANEKOVÁDominika JANEKOVÁ 10 SlovakiaSlovakia PB 15:35 ~
5 178 Hanna CHODURHanna CHODUR 09 PolandPoland SB 16:22 >
6 169 Noemi MAJÁKNoemi MAJÁK 09 Czech RepublicCzech Republic PB 16:35
7 173 Petra LOPATKOVÁPetra LOPATKOVÁ 09 SlovakiaSlovakia PB 16:38 ~ >
8 172 Agáta CINTULOVÁAgáta CINTULOVÁ 09 SlovakiaSlovakia PB 16:45
9 176 Veronika ZVONKOVÁVeronika ZVONKOVÁ 10 Czech RepublicCzech Republic PB 17:29
10 175 Adéla KRASULOVÁAdéla KRASULOVÁ 10 Czech RepublicCzech Republic PB 18:01
11 167 Stela SUPEKOVÁStela SUPEKOVÁ 10 SlovakiaSlovakia PB 18:24
177 Viktorie VAŇKOVÁViktorie VAŇKOVÁ 09 Czech RepublicCzech Republic DNF
Total 12 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 2950m 3000m
1 174 Dominika PERNICKÁ 04:55.2 09:51.5 14:31.2 14:52.1
2 171 Justé ANDRIJAUSKATE 04:52.1 09:58.8 14:39.9 15:01.5
3 170 Deea elena IOANOVICI 04:51.9 09:58.9 14:46.4 15:08.9
4 168 Dominika JANEKOVÁ 05:14.7 10:30.7 15:10.9 15:34.4
5 178 Hanna CHODUR 05:16.0 10:48.2 15:56.1 16:22.0
6 169 Noemi MAJÁK 05:29.9 11:07.5 16:09.0 16:34.1
7 173 Petra LOPATKOVÁ 05:38.0 11:15.5 16:19.2 16:37.6
8 172 Agáta CINTULOVÁ 05:29.6 11:16.7 16:23.3 16:44.7
9 176 Veronika ZVONKOVÁ 05:50.6 11:49.2 17:02.8 17:28.5
10 175 Adéla KRASULOVÁ 05:50.7 11:56.7 17:33.9 18:00.4
11 167 Stela SUPEKOVÁ 05:44.7 12:04.3 17:54.7 18:23.1
177 Viktorie VAŇKOVÁ 05:38.6 11:08.8 - -

5 km chůze - Dorostenci

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 165 Jakub MAŽGÚTJakub MAŽGÚT 07 SlovakiaSlovakia PB 22:30 ~
2 156 Dan MOCHALDan MOCHAL 08 Czech RepublicCzech Republic PB 23:19 >
3 159 Šimon BÁTOVSKÝŠimon BÁTOVSKÝ 08 SlovakiaSlovakia 23:36
4 157 Ondřej PLECHÁČEKOndřej PLECHÁČEK 08 Czech RepublicCzech Republic PB 24:25
5 160 Šimon KROMPAŠČÍKŠimon KROMPAŠČÍK 08 SlovakiaSlovakia PB 25:18
6 155 Vojtěch VEJVANČICKÝVojtěch VEJVANČICKÝ 08 Czech RepublicCzech Republic PB 25:35
161 Evan WALSHEvan WALSH 08 IrelandIreland DNS
162 Matthew NEWELLMatthew NEWELL 08 IrelandIreland DNS
Total 8 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 4950m 5000m
1 165 Jakub MAŽGÚT 04:35.4 09:07.4 13:39.5 18:08.4 22:10.6 22:29.8
2 156 Dan MOCHAL 04:35.5 09:11.7 13:49.5 18:36.5 22:55.9 23:18.6
3 159 Šimon BÁTOVSKÝ 04:38.6 09:19.7 14:01.7 18:50.1 23:15.8 23:35.6
4 157 Ondřej PLECHÁČEK 04:38.7 09:36.6 14:40.1 19:34.2 24:01.2 24:24.3
5 160 Šimon KROMPAŠČÍK 05:02.3 10:08.5 15:12.0 20:15.5 24:55.2 25:17.9
6 155 Vojtěch VEJVANČICKÝ 05:07.0 10:09.5 15:14.3 20:31.7 25:14.3 25:34.1
161 Evan WALSH - - - - - -
162 Matthew NEWELL - - - - - -

5 km chůze - Veteráni

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 166 Peter ZÁMEČNÍKPeter ZÁMEČNÍK 74 SlovakiaSlovakia PB 26:58
2 158 Dusan BLAGOJEVICDusan BLAGOJEVIC 86 SerbiaSerbia PB 27:02
3 164 Miroslav KAPUSTAMiroslav KAPUSTA 53 SlovakiaSlovakia PB 40:05 >
Total 3 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 4950m 5000m
1 166 Peter ZÁMEČNÍK 05:30.7 11:08.3 16:37.2 21:57.3 26:37.4 26:57.2
2 158 Dusan BLAGOJEVIC 05:45.2 11:11.2 16:36.0 21:56.1 26:37.7 27:01.2
3 164 Miroslav KAPUSTA 07:47.5 15:50.2 23:59.9 32:07.9 39:28.4 40:04.1

5 km chůze - Dorostenky

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 145 Alessia cristin POPAlessia cristin POP 07 RomaniaRomania 22:41
2 142 Petra KUSÁPetra KUSÁ 07 SlovakiaSlovakia PB 24:27
3 139 Timea INDRIŠKOVÁTimea INDRIŠKOVÁ 08 SlovakiaSlovakia 25:38
4 144 Aoife MARTINAoife MARTIN 08 IrelandIreland SB 26:20
5 150 Adrijana KARINAUSKAITEAdrijana KARINAUSKAITE 07 LithuaniaLithuania PB 26:44
6 154 Eliška ŘÍHOVÁEliška ŘÍHOVÁ 08 Czech RepublicCzech Republic PB 27:26
7 140 Sofia SUPEKOVÁSofia SUPEKOVÁ 08 SlovakiaSlovakia PB 27:36
8 141 Aneta DOJČAROVÁAneta DOJČAROVÁ 08 Czech RepublicCzech Republic PB 27:42
9 151 Julianna SYCZJulianna SYCZ 08 PolandPoland PB 28:36
10 148 Robin MURPHYRobin MURPHY 08 IrelandIreland PB 28:41
11 143 Natália GUTISOVÁNatália GUTISOVÁ 08 SlovakiaSlovakia PB 28:56
12 153 Alexandra RITKOVÁAlexandra RITKOVÁ 07 SlovakiaSlovakia PB 30:11
13 146 Denisa andreea POPDenisa andreea POP 08 RomaniaRomania PB 30:55
149 Savanagh OCALLAGHANSavanagh OCALLAGHAN 08 IrelandIreland DNS
Total 14 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 4950m 5000m
1 145 Alessia cristin POP 04:35.2 09:07.7 13:39.6 18:10.3 22:20.0 22:40.3
2 142 Petra KUSÁ 04:55.5 09:46.4 14:39.7 19:33.9 24:07.3 24:27.0
3 139 Timea INDRIŠKOVÁ 05:02.1 10:10.1 15:21.5 20:34.7 25:14.7 25:37.8
4 144 Aoife MARTIN 05:08.6 10:26.3 15:40.0 20:59.4 25:55.9 26:20.0
5 150 Adrijana KARINAUSKAITE 05:10.5 10:35.2 15:57.3 21:25.0 26:20.4 26:43.9
6 154 Eliška ŘÍHOVÁ 05:38.9 11:11.7 16:41.9 22:06.4 27:04.1 27:25.7
7 140 Sofia SUPEKOVÁ 05:16.4 10:47.3 16:25.9 22:02.3 27:11.8 27:35.2
8 141 Aneta DOJČAROVÁ 05:16.2 10:47.1 16:29.1 22:14.8 27:20.3 27:41.1
9 151 Julianna SYCZ 05:26.5 11:17.6 17:11.9 23:03.1 28:12.3 28:35.8
10 148 Robin MURPHY 05:09.0 10:47.1 16:43.9 22:48.8 28:14.9 28:40.2
11 143 Natália GUTISOVÁ 05:27.8 11:15.1 17:07.8 23:11.5 28:30.9 28:55.9
12 153 Alexandra RITKOVÁ 05:50.8 11:49.5 17:58.7 24:05.5 29:44.6 30:10.5
13 146 Denisa andreea POP 05:34.2 11:42.7 17:58.9 24:32.2 30:22.7 30:54.3
149 Savanagh OCALLAGHAN - - - - - -

5 km chůze - Veteránky

(Sat, 16.3.2024 - 10:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 152 Dagmara HOLECOVÁDagmara HOLECOVÁ 83 SlovakiaSlovakia PB 33:25
Total 1 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 4950m 5000m
1 152 Dagmara HOLECOVÁ 06:27.1 13:14.7 20:09.1 26:57.0 32:55.7 33:24.2

10 km chůze - Muži 20-22 let

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 124 Adam ZAJÍČEKAdam ZAJÍČEK 03 Czech RepublicCzech Republic PB 41:24
2 73 Jake OBRIENJake OBRIEN 04 IrelandIreland PB 44:00 ~
3 74 Matthew GLENNONMatthew GLENNON 03 IrelandIreland PB 45:03 > ~
123 Jaromír MORÁVEKJaromír MORÁVEK 03 Czech RepublicCzech Republic DQ 54.7.5 ~ ~ ~ >
Total 4 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 9950m 10000m
1 124 Adam ZAJÍČEK 04:18.6 08:25.3 12:30.2 16:39.8 20:47.2 24:57.6 29:06.0 33:17.7 37:24.0 41:05.0 41:23.7
2 73 Jake OBRIEN 04:34.8 09:00.5 13:24.1 17:48.2 22:11.7 26:40.7 31:09.3 35:32.2 39:52.5 43:42.6 43:59.4
3 74 Matthew GLENNON 04:34.1 09:00.0 13:25.9 17:59.4 22:33.7 27:10.4 31:45.7 36:14.2 40:47.1 44:45.0 45:02.1
123 Jaromír MORÁVEK 04:18.7 08:25.7 12:32.7 16:48.7 21:04.8 25:20.5 29:39.7 - - - -

10 km chůze - Junioři

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 126 Emiliano BARBAEmiliano BARBA 07 MexicoMexico PB 42:06
2 127 Oscar BOCANEGRA HUERTAOscar BOCANEGRA HUERTA 06 MexicoMexico PB 42:26
3 212 Jakub BÁTOVSKÝJakub BÁTOVSKÝ 05 SlovakiaSlovakia PB 43:40
4 125 Angel MONTES DE OCA Angel MONTES DE OCA 05 MexicoMexico SB 43:43 ~ ~ ~
5 135 Albert KUKLAAlbert KUKLA 05 Czech RepublicCzech Republic PB 44:02
6 138 Przemysław JASIŃSKIPrzemysław JASIŃSKI 07 PolandPoland SB 44:41
7 128 Seamus CLARKESeamus CLARKE 07 IrelandIreland SB 45:02
8 133 Lukáš ROSENBAUMLukáš ROSENBAUM 07 SlovakiaSlovakia PB 45:44
9 129 Andrew GLENNONAndrew GLENNON 05 IrelandIreland PB 45:50
10 131 Kacper GOŁĄBEKKacper GOŁĄBEK 05 PolandPoland PB 46:35
11 134 Vojtěch NOVÁKVojtěch NOVÁK 06 Czech RepublicCzech Republic PB 47:15
12 137 Ernest PRZESTRZELSKErnest PRZESTRZELSK 06 PolandPoland PB 47:28
13 132 Kacper ŁUCKacper ŁUC 05 PolandPoland PB 47:55
14 130 Kacper DROBIKKacper DROBIK 06 PolandPoland SB 48:45
15 136 Hubert DZIEWULSKIHubert DZIEWULSKI 06 PolandPoland PB 50:45 >
Notes:
PZ - 125 - TP 54.7.3
Total 15 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 9950m 10000m
1 126 Emiliano BARBA 04:27.8 08:44.7 12:58.2 17:12.6 21:18.8 25:24.3 29:39.7 33:55.3 38:03.3 41:45.1 42:06.0
2 127 Oscar BOCANEGRA HUERTA 04:27.4 08:44.8 12:58.4 17:12.6 21:20.1 25:32.2 29:53.9 34:10.5 38:22.2 42:07.0 42:25.6
3 212 Jakub BÁTOVSKÝ 04:34.5 09:00.1 13:24.2 17:47.8 22:06.6 26:28.7 30:50.8 35:12.3 39:32.4 43:22.8 43:39.9
4 125 Angel MONTES DE OCA 04:27.8 08:45.1 12:59.0 17:13.3 21:27.0 25:42.7 29:59.7 34:21.7 39:37.0 43:24.0 43:42.8
5 135 Albert KUKLA 04:36.7 09:01.0 13:27.0 17:51.4 22:18.4 26:43.9 31:09.4 35:28.8 39:52.8 43:42.8 44:01.3
6 138 Przemysław JASIŃSKI 04:34.4 09:00.3 13:25.7 17:51.4 22:17.9 26:43.6 31:09.8 35:39.8 40:13.6 44:18.6 44:40.9
7 128 Seamus CLARKE 04:34.3 09:00.9 13:30.1 18:02.9 22:37.1 27:10.1 31:44.3 36:14.3 40:47.6 44:44.7 45:01.9
8 133 Lukáš ROSENBAUM 04:47.4 09:15.7 13:55.3 18:31.3 23:03.4 27:36.5 32:12.3 36:45.9 41:15.1 45:22.7 45:43.8
9 129 Andrew GLENNON 04:34.6 08:59.9 13:27.5 18:00.2 22:34.6 27:12.5 31:51.9 36:41.8 41:23.3 45:28.5 45:49.3
10 131 Kacper GOŁĄBEK 04:47.3 09:15.2 13:55.3 18:31.4 23:09.2 27:49.4 32:31.5 37:17.0 42:06.7 46:14.4 46:34.9
11 134 Vojtěch NOVÁK 04:56.3 09:36.6 14:23.8 19:12.8 23:59.5 28:42.5 33:23.6 38:08.5 42:47.5 46:52.8 47:14.2
12 137 Ernest PRZESTRZELSK 04:50.7 09:30.6 14:14.0 19:00.7 23:46.5 28:30.5 33:16.0 38:01.9 42:45.5 47:05.4 47:27.2
13 132 Kacper ŁUC 04:48.9 09:28.8 14:14.0 19:00.8 23:48.4 28:36.4 33:28.6 38:21.2 43:11.2 47:30.8 47:54.3
14 130 Kacper DROBIK 04:43.6 09:22.8 14:04.9 18:54.2 23:45.0 28:37.1 33:36.5 38:42.3 43:45.7 48:20.9 48:44.2
15 136 Hubert DZIEWULSKI 05:04.5 10:06.2 15:08.8 20:14.6 25:18.4 30:21.5 35:30.6 40:38.8 45:48.5 50:21.7 50:45.0

10 km chůze - Ženy 20-22 let

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 120 Jekaterina MIROTVORTSEVAJekaterina MIROTVORTSEVA 02 EstoniaEstonia PB 47:18
2 107 Tiziana SPILLERTiziana SPILLER 03 HungaryHungary PB 47:40
3 112 Anna ZDZIEBŁOAnna ZDZIEBŁO 01 PolandPoland PB 49:16
4 101 Karin DEVALDOVÁKarin DEVALDOVÁ 03 SlovakiaSlovakia PB 51:08
5 102 Michaela BAKLÍKOVÁMichaela BAKLÍKOVÁ 01 Czech RepublicCzech Republic PB 53:36
6 105 Vivien UVÍROVÁVivien UVÍROVÁ 03 Czech RepublicCzech Republic PB 59:27
110 Meabh OCONNORMeabh OCONNOR 04 IrelandIreland DNS
Total 7 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 9950m 10000m
1 120 Jekaterina MIROTVORTSEVA 04:47.8 09:31.7 14:22.2 19:14.7 24:03.0 28:47.7 33:25.3 38:01.7 42:41.7 46:54.8 47:17.6
2 107 Tiziana SPILLER 04:51.2 09:30.5 14:13.9 19:00.4 23:46.3 28:30.9 33:20.3 38:06.8 42:53.3 47:16.3 47:39.8
3 112 Anna ZDZIEBŁO 04:58.1 09:52.3 14:46.0 19:40.9 24:37.3 29:34.1 34:31.3 39:30.7 44:27.2 48:52.1 49:15.4
4 101 Karin DEVALDOVÁ 04:57.6 09:52.4 14:56.7 20:03.5 25:10.7 30:21.6 35:33.3 40:46.9 46:01.3 50:44.2 51:07.4
5 102 Michaela BAKLÍKOVÁ 05:20.9 10:39.3 15:56.7 21:20.1 26:43.4 32:05.2 37:26.8 42:55.0 48:21.3 53:11.4 53:35.2
6 105 Vivien UVÍROVÁ 05:24.7 11:16.7 17:08.6 23:12.8 29:12.8 35:17.6 41:25.8 47:40.8 53:48.4 59:04.6 59:26.5
110 Meabh OCONNOR - - - - - - - - - - -

10 km chůze - Juniorky

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 114 Renata CORTESRenata CORTES 05 MexicoMexico 46:36 ~
2 103 Ema KLIMENTOVÁEma KLIMENTOVÁ 05 Czech RepublicCzech Republic 48:35 ~ ~
3 113 Ashly SANTIAGOAshly SANTIAGO 06 MexicoMexico PB 48:51
4 117 Alžbeta FRANKLOVÁAlžbeta FRANKLOVÁ 05 Czech RepublicCzech Republic PB 49:18
5 100 Tamara INDRIŠKOVÁTamara INDRIŠKOVÁ 06 SlovakiaSlovakia 49:22
6 104 Ivana DUDOVÁIvana DUDOVÁ 05 SlovakiaSlovakia SB 50:05 >
7 119 Kristína ZÁMEČNÍKOVÁKristína ZÁMEČNÍKOVÁ 07 SlovakiaSlovakia PB 50:45 >
8 116 Gracie GRIFFITHSGracie GRIFFITHS 06 United KingdomUnited Kingdom PB 50:46 ~
9 121 Emila WISNIEWSKAEmila WISNIEWSKA 05 PolandPoland PB 50:47 > >
10 108 Ciara WILSON-BOWENCiara WILSON-BOWEN 05 IrelandIreland PB 51:49
11 122 Paulina TOMASZEWSKAPaulina TOMASZEWSKA 06 PolandPoland PB 52:31 ~
12 115 Aisling LANEAisling LANE 05 IrelandIreland SB 52:43
13 109 Tamara HALÁSZYTamara HALÁSZY 06 HungaryHungary PB 55:28
14 106 Aoife TUTHILLAoife TUTHILL 06 IrelandIreland SB 56:54
211 Ciara MOONEYCiara MOONEY 05 IrelandIreland DNF
111 Sinead MAHERSinead MAHER 06 IrelandIreland DNS
Total 16 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 9950m 10000m
1 114 Renata CORTES 04:48.3 09:21.5 13:57.2 18:32.4 23:09.1 27:49.1 32:31.3 37:13.5 41:57.2 46:14.3 46:35.5
2 103 Ema KLIMENTOVÁ 04:43.4 09:26.7 14:14.2 19:03.4 24:02.4 29:01.2 34:00.5 38:59.0 43:48.6 48:11.8 48:34.7
3 113 Ashly SANTIAGO 04:48.6 09:24.0 14:04.5 18:54.4 23:44.8 28:37.6 33:35.2 38:43.2 43:50.9 48:27.1 48:50.1
4 117 Alžbeta FRANKLOVÁ 04:57.9 09:52.5 14:46.4 19:41.5 24:38.7 29:33.7 34:30.4 39:26.1 44:24.1 48:54.0 49:17.9
5 100 Tamara INDRIŠKOVÁ 04:57.3 09:51.9 14:45.8 19:41.0 24:38.4 29:33.8 34:30.5 39:30.6 44:30.4 49:01.9 49:21.9
6 104 Ivana DUDOVÁ 04:57.4 09:52.0 14:45.9 19:40.9 24:38.3 29:38.9 34:49.7 39:58.9 45:07.1 49:43.2 50:04.3
7 119 Kristína ZÁMEČNÍKOVÁ 04:58.0 09:52.7 14:49.5 19:50.4 24:53.4 29:59.0 35:10.0 40:18.4 45:31.4 50:20.9 50:44.4
8 116 Gracie GRIFFITHS 05:07.8 10:07.5 15:16.2 20:27.0 25:41.1 30:50.3 35:51.2 40:56.6 46:00.2 50:23.9 50:45.9
9 121 Emila WISNIEWSKA 05:07.2 10:04.7 15:08.2 20:12.6 25:17.8 30:21.2 35:30.2 40:38.4 45:48.2 50:24.6 50:46.6
10 108 Ciara WILSON-BOWEN 05:20.5 10:25.0 15:35.0 20:42.0 25:53.9 31:04.0 36:16.4 41:29.0 46:41.2 51:21.4 51:49.0
11 122 Paulina TOMASZEWSKA 05:07.4 10:04.6 15:08.2 20:17.3 25:43.5 31:15.0 36:54.3 42:11.1 47:27.3 52:10.9 52:30.3
12 115 Aisling LANE 05:07.7 10:07.8 15:17.4 20:26.8 25:41.4 31:01.3 36:19.8 41:41.3 47:18.6 52:19.3 52:42.2
13 109 Tamara HALÁSZY 05:07.7 10:33.9 16:09.4 21:44.1 27:20.1 32:59.4 38:38.4 44:13.7 49:49.0 55:02.2 55:27.4
14 106 Aoife TUTHILL 05:25.0 11:03.9 16:47.5 22:26.6 28:06.2 33:49.1 39:37.0 45:29.8 51:12.8 56:27.0 56:53.4
211 Ciara MOONEY 05:20.6 10:40.9 16:09.3 21:45.3 27:13.8 - - - - - -
111 Sinead MAHER - - - - - - - - - - -

20 km chůze - Muži

(Sat, 16.3.2024 - 10:50) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 58 César Augusto RODRÍGUEZCésar Augusto RODRÍGUEZ 97 PeruPeru NR 1:19:41
2 6 Brian Daniel PINTADOBrian Daniel PINTADO 95 EcuadorEcuador SB 1:19:44
3 63 Ram BABOORam BABOO 99 IndiaIndia PB 1:20:00 ~ ~
4 80 Dominik ČERNÝDominik ČERNÝ 97 SlovakiaSlovakia PB 1:20:31
5 51 Aurélien QUINIONAurélien QUINION 93 FranceFrance SB 1:20:48 ~ ~
6 53 José Alejandro BARRONDOJosé Alejandro BARRONDO 96 GuatemalaGuatemala SB 1:20:48
7 66 Gianluca PICCHIOTTINOGianluca PICCHIOTTINO 96 ItalyItaly SB 1:21:47 ~
8 84 Ihor HLAVANIhor HLAVAN 90 UkraineUkraine 1:21:52
9 49 David HURTADODavid HURTADO 99 EcuadorEcuador SB 1:21:55
10 95 Alexandros PAPAMICHAILAlexandros PAPAMICHAIL 88 GreeceGreece SB 1:21:55 ~
11 83 Nathaniel SEILERNathaniel SEILER 96 GermanyGermany PB 1:22:22 ~ ~
12 82 Miroslav ÚRADNÍKMiroslav ÚRADNÍK 96 SlovakiaSlovakia SB 1:22:34
13 52 Bernardo Uriel BARRONDOBernardo Uriel BARRONDO 93 GuatemalaGuatemala 1:22:42 ~ ~
14 68 Georgiy SHEIKOGeorgiy SHEIKO 89 KazakhstanKazakhstan SB 1:22:47
15 70 Cameron CORBISHLEYCameron CORBISHLEY 97 United KingdomUnited Kingdom SB 1:23:09 ~ ~
16 71 Brandon SEGURABrandon SEGURA 96 MexicoMexico 1:23:53 ~ ~ ~
17 81 Michal MORVAYMichal MORVAY 96 SlovakiaSlovakia PB 1:24:25
18 76 Artur MASTIANICAArtur MASTIANICA 92 LithuaniaLithuania SB 1:24:33
19 5 Érick Bernabé BARRONDOÉrick Bernabé BARRONDO 91 GuatemalaGuatemala 1:24:40 ~ ~
20 85 Arnis RUMBENIEKSArnis RUMBENIEKS 88 LatviaLatvia SB 1:25:31
21 88 Jakub JELONEKJakub JELONEK 85 PolandPoland SB 1:25:36 > >
22 40 Vít HLAVÁČVít HLAVÁČ 97 Czech RepublicCzech Republic PB 1:25:50
23 48 Cristhian JUÁREZ LÓPEZCristhian JUÁREZ LÓPEZ 02 MexicoMexico SB 1:26:16 ~ ~ >
24 42 Christopher SNOOKChristopher SNOOK 00 United KingdomUnited Kingdom PB 1:26:37
25 72 Jefferson SEGURAJefferson SEGURA 98 MexicoMexico 1:28:36 ~ ~ ~
26 54 José Eduardo ORTIZJosé Eduardo ORTIZ 00 GuatemalaGuatemala 1:29:23
27 67 Stefano CHIESAStefano CHIESA 96 ItalyItaly SB 1:30:21
28 79 Michal DUDAMichal DUDA 04 SlovakiaSlovakia PB 1:32:27
29 47 Edmond DOBRUNAEdmond DOBRUNA 04 CroatiaCroatia PB 1:33:49 ~
30 43 Tomáš MENCELTomáš MENCEL 04 SlovakiaSlovakia PB 1:34:09 ~ ~
31 55 José Rafael LOPEZ MENDOZAJosé Rafael LOPEZ MENDOZA MexicoMexico PB 1:35:52 > > >
32 56 Lukáš GDULALukáš GDULA 91 Czech RepublicCzech Republic SB 1:37:06 > >
33 94 Jakub PŠENIČKAJakub PŠENIČKA 91 Czech RepublicCzech Republic PB 1:39:47 > > ~
34 87 Dávid TOKODIDávid TOKODI 91 HungaryHungary 1:40:29
86 Artur BRZOZOWSKIArtur BRZOZOWSKI 85 PolandPoland DNF
89 Dawid TOMALADawid TOMALA 89 PolandPoland DNF
75 Oisin LANEOisin LANE 02 IrelandIreland DNF ~
57 Andrés CHOCHOAndrés CHOCHO 83 EcuadorEcuador DNF
44 Filip KAŠTOVSKÝFilip KAŠTOVSKÝ 01 Czech RepublicCzech Republic DNF > ~ >
45 Milan RÍZEKMilan RÍZEK 78 Czech RepublicCzech Republic DNS
4 Veli-Matti PARTANENVeli-Matti PARTANEN 91 FinlandFinland DNS
59 Akshdeep SINGHAkshdeep SINGH 99 IndiaIndia DNS
60 Arshpreet SINGHArshpreet SINGH 00 IndiaIndia DNS
61 Eknath Sambhaji TURAMBEKAREknath Sambhaji TURAMBEKAR 98 IndiaIndia DNS
62 Paramjeet Singh BISHTParamjeet Singh BISHT 02 IndiaIndia DNS
41 Michele ANTONELLIMichele ANTONELLI 94 ItalyItaly DNS
50 Jhonatan javier AMORES CARUAJhonatan javier AMORES CARUA 98 EcuadorEcuador DNS
64 Servin SEBASTIANServin SEBASTIAN 99 IndiaIndia DNS
65 Vikash SINGHVikash SINGH 96 IndiaIndia DNS
77 Carl DOHMANNCarl DOHMANN 90 GermanyGermany DNF ~
78 Karel KETNERKarel KETNER 90 Czech RepublicCzech Republic DNS
69 Corey DICKSONCorey DICKSON 02 AustraliaAustralia DNS
Notes:
21 - PZ - TP 54.7.3 48 - PZ - TP 54.7.3 55 - PZ - TP 54.7.3 71 - PZ - TP 54.7.3 72 - PZ - TP 54.7.3 94 - PZ - TP 54.7.3
Total 52 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 10000m 11000m 12000m 13000m 14000m 15000m 16000m 17000m 18000m 19000m 19950m 20000m
1 58 César Augusto RODRÍGUEZ 04:04.4 08:07.9 12:09.4 16:12.0 20:14.2 24:15.4 28:19.1 32:21.2 36:22.6 40:21.2 44:18.3 48:17.0 52:14.5 56:13.9 01:00:10.7 01:04:06.7 01:08:04.2 01:12:00.5 01:15:52.1 01:19:21.9 01:19:40.5
2 6 Brian Daniel PINTADO 03:58.7 08:05.2 12:09.7 16:11.0 20:10.2 24:13.7 28:19.4 32:21.3 36:22.7 40:21.3 44:16.6 48:17.5 52:15.3 56:11.0 01:00:10.4 01:04:07.1 01:08:04.7 01:12:00.7 01:15:54.5 01:19:25.7 01:19:43.4
3 63 Ram BABOO 04:02.6 08:06.4 12:08.4 16:12.3 20:14.6 24:15.5 28:19.3 32:22.1 36:23.5 40:22.6 44:18.9 48:20.1 52:18.7 56:15.3 01:00:15.8 01:04:21.7 01:08:17.4 01:12:15.3 01:16:11.2 01:19:42.6 01:19:59.1
4 80 Dominik ČERNÝ 04:03.7 08:09.5 12:14.6 16:18.8 20:23.0 24:27.6 28:32.9 32:35.3 36:35.2 40:37.5 44:34.3 48:35.0 52:36.0 56:35.4 01:00:35.7 01:04:34.2 01:08:36.1 01:12:34.3 01:16:33.8 01:20:12.2 01:20:30.8
5 51 Aurélien QUINION 04:02.2 08:04.5 12:07.7 16:10.9 20:13.5 24:15.1 28:19.1 32:21.5 36:22.9 40:22.6 44:22.0 48:19.7 52:24.8 56:28.2 01:00:29.8 01:04:31.6 01:08:38.3 01:12:46.7 01:16:53.6 01:20:30.3 01:20:47.2
6 53 José Alejandro BARRONDO 04:02.9 08:07.0 12:09.1 16:12.1 20:14.2 24:16.4 28:20.0 32:22.5 36:23.6 40:21.9 44:18.7 48:17.5 52:15.3 56:14.5 01:00:11.5 01:04:13.7 01:08:17.1 01:12:26.6 01:16:36.4 01:20:28.4 01:20:47.2
7 66 Gianluca PICCHIOTTINO 04:03.1 08:06.5 12:08.9 16:11.2 20:14.0 24:15.6 28:19.7 32:21.6 36:23.5 40:25.7 44:28.1 48:32.4 52:36.6 56:42.9 01:00:50.8 01:04:58.0 01:09:10.3 01:13:21.3 01:17:37.5 01:21:26.8 01:21:47.0
8 84 Ihor HLAVAN 04:02.7 08:06.4 12:08.3 16:11.5 20:13.9 24:15.2 28:19.9 32:21.8 36:22.9 40:23.2 44:27.8 48:33.1 52:40.2 56:44.1 01:00:49.4 01:05:01.0 01:09:10.4 01:13:22.1 01:17:38.1 01:21:30.2 01:21:51.6
9 49 David HURTADO 04:02.4 08:06.8 12:09.1 16:11.7 20:13.8 24:15.9 28:20.0 32:22.1 36:22.9 40:20.5 44:16.7 48:17.0 52:14.8 56:14.5 01:00:21.8 01:04:31.9 01:08:44.1 01:13:12.1 01:17:38.4 01:21:36.8 01:21:54.7
10 95 Alexandros PAPAMICHAIL 04:04.9 08:08.8 12:15.2 16:21.0 20:27.8 24:35.0 28:40.6 32:48.5 36:55.2 41:03.7 45:12.6 49:22.2 53:32.0 57:40.3 01:01:49.4 01:05:52.5 01:09:57.5 01:14:02.5 01:18:01.9 01:21:38.2 01:21:54.9
11 83 Nathaniel SEILER 04:04.2 08:11.2 12:16.7 16:18.7 20:23.0 24:27.5 28:33.4 32:36.5 36:38.1 40:41.2 44:44.8 48:51.8 52:59.3 57:05.7 01:01:11.4 01:05:20.9 01:09:37.7 01:13:53.9 01:18:08.9 01:22:01.4 01:22:21.7
12 82 Miroslav ÚRADNÍK 04:04.9 08:10.9 12:16.5 16:20.2 20:25.5 24:34.5 28:38.1 32:37.2 36:39.2 40:46.6 44:56.4 49:06.7 53:19.2 57:32.3 01:01:45.2 01:05:55.3 01:10:09.2 01:14:20.3 01:18:29.7 01:22:14.8 01:22:33.9
13 52 Bernardo Uriel BARRONDO 04:02.7 08:06.9 12:08.7 16:11.9 20:14.5 24:16.2 28:20.3 32:22.7 36:23.9 40:24.0 44:29.3 48:35.9 52:49.4 57:06.0 01:01:24.7 01:05:45.5 01:09:58.8 01:14:17.0 01:18:31.5 01:22:22.7 01:22:41.1
14 68 Georgiy SHEIKO 04:06.3 08:11.4 12:17.0 16:22.0 20:29.5 24:34.8 28:40.6 32:48.3 36:54.3 41:03.9 45:12.6 49:22.2 53:31.6 57:41.3 01:01:49.7 01:05:57.5 01:10:11.4 01:14:23.2 01:18:36.8 01:22:27.1 01:22:46.3
15 70 Cameron CORBISHLEY 04:15.1 08:23.8 12:34.1 16:42.6 20:49.7 24:58.9 29:10.6 33:20.4 37:27.1 41:32.6 45:37.6 49:45.1 53:51.1 57:57.8 01:02:07.0 01:06:18.2 01:10:35.7 01:14:48.4 01:19:00.0 01:22:49.1 01:23:08.1
16 71 Brandon SEGURA 04:03.8 08:07.1 12:09.5 16:11.9 20:13.6 24:15.8 28:19.9 32:21.4 36:23.1 40:21.1 44:18.8 48:19.5 52:19.8 56:25.4 01:00:31.3 01:06:47.7 01:10:57.4 01:15:13.5 01:19:35.5 01:23:32.8 01:23:52.7
17 81 Michal MORVAY 04:08.2 08:16.6 12:28.4 16:41.8 20:55.5 25:08.6 29:21.2 33:35.8 37:50.6 42:07.5 46:23.3 50:38.5 54:53.8 59:10.7 01:03:25.3 01:07:37.8 01:11:49.9 01:16:01.6 01:20:14.5 01:24:05.6 01:24:24.3
18 76 Artur MASTIANICA 04:13.8 08:24.5 12:37.1 16:52.1 21:08.7 25:20.2 29:32.3 33:48.0 38:00.8 42:12.9 46:28.1 50:40.5 54:54.2 59:07.4 01:03:20.4 01:07:35.2 01:11:54.0 01:16:09.0 01:20:25.6 01:24:12.8 01:24:32.6
19 5 Érick Bernabé BARRONDO 04:03.5 08:07.4 12:09.7 16:12.4 20:17.5 24:25.4 28:33.2 32:39.5 36:53.3 41:03.6 45:15.1 49:33.5 53:54.6 58:14.8 01:02:35.9 01:06:58.5 01:11:27.4 01:15:53.4 01:20:17.0 01:24:17.2 01:24:39.1
20 85 Arnis RUMBENIEKS 04:05.9 08:10.1 12:15.5 16:21.4 20:30.0 24:43.0 28:55.3 33:09.7 37:22.8 41:36.5 45:53.2 50:13.2 54:36.8 59:00.4 01:03:24.8 01:07:49.6 01:12:19.0 01:16:48.8 01:21:15.2 01:25:10.2 01:25:30.5
21 88 Jakub JELONEK 04:07.0 08:14.3 12:24.4 16:37.6 20:50.2 24:59.1 29:10.8 33:23.9 37:41.3 42:01.7 46:21.2 50:41.0 54:59.8 59:21.8 01:03:44.3 01:08:08.6 01:12:32.1 01:16:56.2 01:21:20.0 01:25:14.8 01:25:35.6
22 40 Vít HLAVÁČ 04:13.5 08:24.6 12:38.8 16:56.9 21:16.1 25:32.0 29:49.3 34:09.3 38:26.2 42:41.6 46:56.5 51:16.7 55:34.7 59:52.6 01:04:14.6 01:08:35.9 01:12:54.1 01:17:13.0 01:21:33.1 01:25:28.9 01:25:50.0
23 48 Cristhian JUÁREZ LÓPEZ 04:08.1 08:13.7 12:19.0 16:28.5 20:37.6 24:46.8 28:56.6 33:05.3 37:14.1 41:25.6 45:33.3 49:42.6 54:04.6 58:19.8 01:02:33.8 01:06:52.1 01:11:10.1 01:17:33.1 01:21:47.6 01:25:53.1 01:26:15.3
24 42 Christopher SNOOK 04:13.6 08:23.3 12:34.1 16:42.3 20:49.0 24:56.1 29:05.1 33:15.4 37:22.5 41:33.8 45:47.1 50:05.5 54:30.6 58:59.4 01:03:32.2 01:08:07.2 01:12:48.8 01:17:27.9 01:22:07.0 01:26:15.1 01:26:36.4
25 72 Jefferson SEGURA 04:04.9 08:10.6 12:15.5 16:23.6 20:34.4 24:47.8 28:58.2 33:11.3 37:27.1 43:50.4 48:06.2 52:33.1 56:59.0 01:01:28.4 01:05:55.5 01:10:27.4 01:15:07.8 01:19:39.5 01:24:05.3 01:28:13.8 01:28:36.0
26 54 José Eduardo ORTIZ 04:03.6 08:09.5 12:17.2 16:28.8 20:44.1 24:56.3 29:03.9 33:15.4 37:31.0 41:57.9 46:23.7 50:56.7 55:39.9 01:00:29.5 01:05:13.8 01:09:58.9 01:14:48.6 01:19:41.0 01:24:30.0 01:28:59.0 01:29:22.4
27 67 Stefano CHIESA 04:05.6 08:11.7 12:17.3 16:24.0 20:36.0 24:49.2 29:06.4 33:25.0 37:45.8 42:07.9 46:31.0 50:55.9 55:22.5 59:52.0 01:04:27.0 01:09:03.1 01:14:11.2 01:19:24.9 01:25:47.8 01:29:58.2 01:30:20.6
28 79 Michal DUDA 04:51.3 09:34.1 14:18.2 18:56.6 23:29.6 27:58.6 32:29.3 36:59.7 41:31.0 46:01.3 50:33.1 55:06.5 59:40.1 01:04:14.5 01:08:48.5 01:13:27.6 01:18:08.9 01:22:55.6 01:27:46.4 01:32:07.3 01:32:26.3
29 47 Edmond DOBRUNA 04:40.3 09:15.4 13:55.3 18:32.2 23:07.3 27:43.0 32:17.8 36:51.2 41:25.2 46:01.7 50:37.0 55:12.9 59:54.8 01:04:39.3 01:09:31.3 01:14:21.0 01:19:12.9 01:24:08.3 01:28:58.8 01:33:24.3 01:33:48.3
30 43 Tomáš MENCEL 04:49.1 09:31.0 14:18.7 19:01.8 23:43.8 28:26.2 33:06.0 37:47.4 42:28.5 47:06.6 51:41.3 56:13.5 01:00:50.4 01:05:29.4 01:10:04.7 01:14:40.3 01:19:23.9 01:24:15.5 01:29:18.1 01:33:45.1 01:34:09.0
31 55 José Rafael LOPEZ MENDOZA 04:27.8 09:01.2 13:35.6 18:11.3 22:46.6 27:25.6 32:05.7 36:49.8 41:37.2 46:21.5 51:02.6 55:48.4 01:00:37.9 01:07:24.9 01:12:09.4 01:16:51.0 01:21:37.7 01:26:26.2 01:31:13.8 01:35:29.5 01:35:51.3
32 56 Lukáš GDULA 04:19.0 08:45.5 13:15.2 17:55.3 22:46.5 27:32.8 32:13.5 36:53.9 41:26.9 46:02.0 51:03.8 56:00.3 01:01:18.5 01:06:40.8 01:11:50.3 01:16:08.1 01:20:57.7 01:26:01.7 01:31:34.2 01:36:39.5 01:37:05.7
33 94 Jakub PŠENIČKA 04:40.3 09:05.1 13:36.4 18:11.2 22:49.0 27:28.3 32:09.4 36:56.0 41:48.1 46:39.9 51:34.5 56:28.9 01:01:28.9 01:06:22.1 01:11:27.1 01:18:35.3 01:23:45.3 01:29:05.0 01:34:27.6 01:39:23.0 01:39:46.7
34 87 Dávid TOKODI 04:32.9 09:07.2 13:55.1 18:42.7 23:34.3 28:27.6 33:22.6 38:20.1 43:18.6 48:23.0 53:27.1 58:38.0 01:03:54.7 01:09:08.9 01:14:19.4 01:19:41.2 01:24:55.8 01:30:10.3 01:35:23.4 01:40:05.7 01:40:29.4
86 Artur BRZOZOWSKI 04:18.2 08:24.7 12:34.2 16:42.8 20:49.9 24:56.4 29:03.2 33:15.1 37:22.4 41:32.7 - - - - - - - - - - -
89 Dawid TOMALA 04:03.2 08:09.5 12:11.8 16:14.8 20:19.0 24:25.7 28:33.6 32:42.2 36:54.1 41:03.0 - - - - - - - - - - -
75 Oisin LANE 04:04.5 08:12.1 12:19.3 16:28.2 20:37.6 24:47.0 28:58.6 33:10.7 37:28.1 41:44.0 46:03.2 - - - - - - - - - -
57 Andrés CHOCHO 04:04.5 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
44 Filip KAŠTOVSKÝ 04:44.5 09:38.8 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
45 Milan RÍZEK - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4 Veli-Matti PARTANEN - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
59 Akshdeep SINGH - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
60 Arshpreet SINGH - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
61 Eknath Sambhaji TURAMBEKAR - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
62 Paramjeet Singh BISHT - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
41 Michele ANTONELLI - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
50 Jhonatan javier AMORES CARUA - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
64 Servin SEBASTIAN - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
65 Vikash SINGH - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
77 Carl DOHMANN 04:06.0 08:11.9 12:17.5 16:24.2 20:34.9 24:44.6 28:54.4 33:06.5 37:22.3 41:36.7 45:57.8 50:30.7 55:14.9 01:00:12.0 01:05:24.9 - - - - - -
78 Karel KETNER - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
69 Corey DICKSON - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20 km chůze - Ženy

(Sat, 16.3.2024 - 10:50) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 34 Evelyn INGAEvelyn INGA 98 PeruPeru SB 1:27:42 ~
2 11 Mariia SAKHARUKMariia SAKHARUK 95 UkraineUkraine SB 1:29:14 ~
3 35 Mary luz ANDIAMary luz ANDIA 00 PeruPeru PB 1:29:19 ~ ~
4 29 Ilse GUERREROIlse GUERRERO 93 MexicoMexico =PB 1:29:33
5 8 Mária KATERINKA CZAKOVÁMária KATERINKA CZAKOVÁ 88 SlovakiaSlovakia SB 1:31:28 > ~
6 2 Katarzyna ZDZIEBŁOKatarzyna ZDZIEBŁO 96 PolandPoland SB 1:31:41
7 7 Hana BURZALOVÁHana BURZALOVÁ 00 SlovakiaSlovakia PB 1:32:27
8 21 María Fernanda PEINADOMaría Fernanda PEINADO 01 GuatemalaGuatemala 1:32:36 > ~ ~
9 22 Maritza Rafaela PONCIOMaritza Rafaela PONCIO 94 GuatemalaGuatemala SB 1:32:46
10 25 Nicole COLOMBINicole COLOMBI 95 ItalyItaly SB 1:32:54
11 15 Kristina MOROZOVAKristina MOROZOVA 01 KazakhstanKazakhstan PB 1:33:10 >
12 27 Yasmina TOXANBAEVAYasmina TOXANBAEVA 04 KazakhstanKazakhstan PB 1:33:54
13 23 Mirna ORTÍZMirna ORTÍZ 87 GuatemalaGuatemala 1:34:24
14 16 Sandra viviana GALVISSandra viviana GALVIS 86 ColombiaColombia SB 1:34:49 ~
15 37 Ines MENDESInes MENDES 03 PortugalPortugal PB 1:35:33 ~
16 36 Austeja KAVALIAUSKAITEAusteja KAVALIAUSKAITE 00 LithuaniaLithuania PB 1:35:42
17 26 Galina YAKUSHEVAGalina YAKUSHEVA 88 KazakhstanKazakhstan SB 1:35:49
18 93 Yadira FRANCOYadira FRANCO 01 MexicoMexico PB 1:35:54
19 24 Yaquelin TELETOR JERÓNIMOYaquelin TELETOR JERÓNIMO 04 GuatemalaGuatemala 1:36:14 >
20 18 Brigita VIRBALYTEBrigita VIRBALYTE 85 LithuaniaLithuania SB 1:36:19
21 13 Magdalena ŻELAZNAMagdalena ŻELAZNA 04 PolandPoland PB 1:36:25
22 90 Joana PONTESJoana PONTES 00 PortugalPortugal SB 1:38:50 > >
23 10 Klaudia ŽÁRSKAKlaudia ŽÁRSKA 99 SlovakiaSlovakia PB 1:40:04
24 12 Izabela KRZYŻANOWSKAIzabela KRZYŻANOWSKA 04 PolandPoland PB 1:41:23 >
25 9 Ema HAČUNDOVÁEma HAČUNDOVÁ 99 SlovakiaSlovakia SB 1:42:49
26 14 Ewelina CYMBALIŃSKAEwelina CYMBALIŃSKA 04 PolandPoland PB 1:44:55
27 91 Siri GLITTENBERGSiri GLITTENBERG 02 NorwayNorway PB 1:46:06 >
28 28 Kinga WALERIAŃCZYKKinga WALERIAŃCZYK 02 PolandPoland SB 1:48:29
39 Eliška MARTÍNKOVÁEliška MARTÍNKOVÁ 02 Czech RepublicCzech Republic DNS
19 Ivana RENIĆIvana RENIĆ 96 CroatiaCroatia DNS
17 Lucy alejandra MENDOZA MALAGONLucy alejandra MENDOZA MALAGON 99 ColombiaColombia DNS
3 Erica SENAErica SENA 85 BrazilBrazil DNS
1 Kimberly GARCÍA LEÓNKimberly GARCÍA LEÓN 93 PeruPeru DNF
31 María Guadalupe SÁNCHEZMaría Guadalupe SÁNCHEZ 95 MexicoMexico DNF
32 Sofia RAMOS RODRÍGUEZSofia RAMOS RODRÍGUEZ 02 MexicoMexico DNF
33 Vivian CASTILLOVivian CASTILLO 98 MexicoMexico DNF
46 Bianca maria DITTRICHBianca maria DITTRICH 93 GermanyGermany DNF
Notes:
21 - PZ - TP54.7.3
Total 37 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 10000m 11000m 12000m 13000m 14000m 15000m 16000m 17000m 18000m 19000m 19950m 20000m
1 34 Evelyn INGA 04:39.6 08:55.8 13:14.1 17:31.1 21:46.5 26:05.1 30:25.4 34:46.7 39:10.9 43:34.7 47:54.2 52:17.3 56:40.5 01:01:05.2 01:05:30.1 01:09:56.0 01:14:21.6 01:18:50.2 01:23:18.6 01:27:19.8 01:27:41.3
2 11 Mariia SAKHARUK 04:25.8 08:45.8 13:03.6 17:24.6 21:44.8 26:04.1 30:25.1 34:46.5 39:10.8 43:34.7 47:58.0 52:26.6 56:56.5 01:01:28.7 01:06:03.0 01:10:39.0 01:15:21.4 01:20:00.3 01:24:39.7 01:28:52.5 01:29:13.1
3 35 Mary luz ANDIA 04:37.9 08:55.9 13:14.0 17:30.7 21:44.4 26:03.9 30:25.8 34:46.7 39:11.5 43:35.5 48:00.1 52:30.5 57:05.6 01:02:06.6 01:06:29.2 01:11:01.4 01:15:39.2 01:20:18.5 01:24:54.3 01:28:56.2 01:29:18.6
4 29 Ilse GUERRERO 04:31.0 08:49.3 13:10.0 17:30.7 21:46.2 26:04.5 30:24.9 34:46.4 39:10.8 43:34.0 47:54.2 52:18.8 56:41.3 01:01:08.7 01:05:42.7 01:10:20.7 01:15:02.5 01:19:53.3 01:24:45.3 01:29:11.4 01:29:32.7
5 8 Mária KATERINKA CZAKOVÁ 04:40.0 09:12.1 13:48.7 18:22.4 22:58.2 27:30.3 32:05.8 36:40.5 41:16.6 45:48.8 50:23.5 54:59.7 59:37.0 01:04:14.5 01:08:52.0 01:13:27.0 01:18:02.5 01:22:32.9 01:27:07.7 01:31:07.5 01:31:27.4
6 2 Katarzyna ZDZIEBŁO 04:39.3 09:15.1 13:54.5 18:32.2 23:07.1 27:43.1 32:18.0 36:51.2 41:27.5 46:01.4 50:36.9 55:09.5 59:44.7 01:04:19.3 01:08:54.0 01:13:29.6 01:18:06.3 01:22:39.0 01:27:10.4 01:31:19.0 01:31:40.8
7 7 Hana BURZALOVÁ 04:51.5 09:37.2 14:25.4 19:05.9 23:44.7 28:23.8 33:00.2 37:39.8 42:20.7 46:56.9 51:29.7 56:06.0 01:00:40.9 01:05:17.7 01:09:50.5 01:14:22.8 01:18:57.1 01:23:28.9 01:28:02.8 01:32:07.7 01:32:26.5
8 21 María Fernanda PEINADO 04:31.0 08:49.4 13:15.7 17:45.6 22:15.9 26:47.4 31:21.5 37:55.4 42:16.8 46:51.3 51:29.7 56:06.1 01:00:41.0 01:05:13.9 01:09:49.7 01:14:23.5 01:18:57.5 01:23:33.7 01:28:08.2 01:32:13.3 01:32:35.1
9 22 Maritza Rafaela PONCIO 04:43.1 09:15.8 13:56.3 18:32.5 23:07.4 27:43.4 32:18.1 36:51.2 41:25.2 45:59.4 50:33.0 55:07.2 59:42.9 01:04:22.1 01:09:01.5 01:13:41.6 01:18:27.2 01:23:13.0 01:28:00.8 01:32:22.7 01:32:45.5
10 25 Nicole COLOMBI 04:36.1 09:13.3 13:48.4 18:21.7 22:57.7 27:30.6 32:05.6 36:40.0 41:16.2 45:48.9 50:18.7 54:52.6 59:29.3 01:04:07.5 01:08:48.6 01:13:35.9 01:18:24.4 01:23:12.1 01:28:05.9 01:32:31.5 01:32:54.0
11 15 Kristina MOROZOVA 04:31.1 08:49.4 13:14.2 17:45.4 22:29.0 27:13.5 31:48.4 36:32.2 41:14.7 45:48.4 50:22.9 54:56.5 59:34.6 01:04:14.0 01:09:06.5 01:13:58.7 01:18:47.2 01:23:36.5 01:28:25.6 01:32:50.2 01:33:09.6
12 27 Yasmina TOXANBAEVA 04:39.7 09:15.0 13:55.4 18:33.0 23:12.0 27:51.6 32:29.1 37:07.2 41:48.0 46:29.9 51:09.0 55:50.9 01:00:33.7 01:05:17.8 01:10:01.4 01:14:51.6 01:19:41.8 01:24:33.2 01:29:20.8 01:33:32.8 01:33:53.1
13 23 Mirna ORTÍZ 04:39.5 09:13.1 13:48.5 18:22.5 22:58.0 27:34.4 32:11.8 36:52.3 41:31.6 46:12.4 50:57.1 55:45.7 01:00:32.7 01:05:18.9 01:10:12.1 01:15:05.8 01:19:56.2 01:24:43.0 01:29:33.9 01:34:00.7 01:34:23.5
14 16 Sandra viviana GALVIS 04:41.2 09:16.2 13:56.3 18:33.0 23:12.1 27:51.5 32:31.8 37:15.5 41:59.3 46:43.7 51:33.8 56:22.8 01:01:14.4 01:06:07.5 01:10:55.1 01:15:39.9 01:20:26.4 01:25:14.1 01:30:02.1 01:34:26.8 01:34:48.6
15 37 Ines MENDES 04:51.7 09:34.5 14:25.5 19:14.4 24:03.5 28:47.9 33:30.5 38:18.7 43:05.4 47:53.0 52:38.0 57:20.4 01:02:05.4 01:06:49.0 01:11:34.1 01:16:17.8 01:21:08.1 01:25:52.6 01:30:48.0 01:35:11.2 01:35:32.9
16 36 Austeja KAVALIAUSKAITE 04:49.3 09:30.9 14:18.0 19:02.2 23:44.5 28:27.8 33:09.8 37:53.9 42:40.6 47:27.8 52:14.5 56:58.4 01:01:47.2 01:06:36.3 01:11:25.5 01:16:18.6 01:21:11.5 01:26:04.5 01:30:57.1 01:35:19.2 01:35:41.2
17 26 Galina YAKUSHEVA 04:37.6 09:09.2 13:44.3 18:22.7 22:58.3 27:36.8 32:18.3 36:59.5 41:43.0 46:26.9 51:13.2 56:04.5 01:00:57.3 01:05:51.6 01:10:50.2 01:15:50.8 01:20:52.0 01:25:58.4 01:30:58.8 01:35:26.8 01:35:48.2
18 93 Yadira FRANCO 04:41.0 09:16.0 13:56.4 18:40.2 23:23.7 28:07.8 32:52.1 37:37.9 42:22.5 47:07.3 51:48.8 56:34.8 01:01:23.8 01:06:15.0 01:11:12.5 01:16:10.4 01:21:03.8 01:26:03.9 01:31:05.5 01:35:31.9 01:35:53.9
19 24 Yaquelin TELETOR JERÓNIMO 04:41.0 09:15.7 13:55.1 18:32.6 23:08.3 27:51.7 32:39.4 37:30.1 42:20.7 47:02.1 51:54.6 56:57.2 01:02:01.4 01:06:56.0 01:12:02.1 01:16:58.3 01:21:52.1 01:26:44.0 01:31:35.8 01:35:52.8 01:36:13.7
20 18 Brigita VIRBALYTE 04:48.2 09:32.9 14:18.1 19:03.9 23:48.9 28:35.8 33:21.3 38:07.6 42:56.1 47:47.6 52:39.1 57:29.1 01:02:21.2 01:07:14.8 01:12:08.1 01:16:58.7 01:21:51.8 01:26:44.3 01:31:35.8 01:35:56.2 01:36:18.4
21 13 Magdalena ŻELAZNA 05:00.1 09:50.5 14:39.0 19:27.3 24:16.5 29:05.8 33:52.0 38:38.7 43:25.9 48:13.8 52:58.1 57:50.0 01:02:35.9 01:07:26.8 01:12:14.4 01:17:04.5 01:21:57.8 01:26:47.0 01:31:39.3 01:36:03.6 01:36:24.4
22 90 Joana PONTES 05:03.3 10:04.2 15:01.7 19:58.5 24:53.3 29:48.1 34:41.5 39:36.5 44:33.4 49:29.0 54:26.8 59:24.5 01:04:22.1 01:09:18.8 01:14:15.1 01:19:08.6 01:24:04.5 01:29:00.9 01:33:58.3 01:38:25.3 01:38:49.7
23 10 Klaudia ŽÁRSKA 04:51.5 09:34.5 14:19.9 19:05.7 23:55.6 28:46.1 33:39.2 38:36.5 43:34.3 48:28.8 53:26.3 58:25.8 01:03:29.4 01:08:35.7 01:13:48.2 01:19:01.2 01:24:19.1 01:29:35.6 01:34:54.6 01:39:41.7 01:40:03.1
24 12 Izabela KRZYŻANOWSKA 05:03.4 10:03.4 15:01.5 19:58.0 24:53.0 29:47.7 34:39.5 39:38.2 44:36.8 49:41.7 54:38.7 59:45.0 01:04:57.8 01:10:04.0 01:15:14.7 01:20:28.1 01:25:41.8 01:30:57.2 01:36:15.3 01:41:00.8 01:41:22.5
25 9 Ema HAČUNDOVÁ 05:10.8 10:25.5 15:38.5 20:47.9 25:58.3 31:13.1 36:27.0 41:41.1 46:57.0 52:10.4 57:20.2 01:02:28.7 01:07:39.7 01:12:48.8 01:17:51.3 01:22:51.3 01:27:50.8 01:32:54.4 01:37:56.8 01:42:26.1 01:42:48.3
26 14 Ewelina CYMBALIŃSKA 05:03.7 10:04.0 15:01.9 20:01.8 25:05.7 30:19.4 35:30.3 40:46.1 46:00.5 51:12.4 56:24.7 01:01:43.1 01:07:02.2 01:12:21.8 01:17:45.5 01:23:11.1 01:28:42.2 01:34:09.7 01:39:38.7 01:44:32.2 01:44:54.9
27 91 Siri GLITTENBERG 05:03.6 10:04.4 15:06.4 20:24.0 25:41.9 30:58.6 36:20.4 41:43.2 47:05.4 52:27.8 57:37.0 01:02:43.5 01:08:15.5 01:13:47.2 01:19:11.0 01:24:38.8 01:30:07.2 01:35:34.4 01:40:53.9 01:45:41.1 01:46:05.3
28 28 Kinga WALERIAŃCZYK 05:03.2 10:04.0 15:04.1 20:13.8 25:24.8 30:35.8 35:48.1 41:10.7 46:32.0 51:54.6 57:20.5 01:02:58.2 01:08:36.2 01:14:07.3 01:19:42.7 01:25:20.9 01:30:57.7 01:36:50.6 01:42:42.4 01:48:01.0 01:48:28.4
39 Eliška MARTÍNKOVÁ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19 Ivana RENIĆ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 Lucy alejandra MENDOZA MALAGON - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3 Erica SENA - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1 Kimberly GARCÍA LEÓN 04:39.9 09:14.8 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
31 María Guadalupe SÁNCHEZ 05:00.1 10:05.9 15:13.1 20:28.0 - - - - - - - - - - - - - - - - -
32 Sofia RAMOS RODRÍGUEZ 04:39.4 09:07.7 13:37.3 18:10.0 22:44.5 27:14.2 31:48.4 36:25.6 41:04.6 45:46.4 50:23.1 54:56.7 59:48.7 - - - - - - - -
33 Vivian CASTILLO 04:39.9 09:11.7 13:47.8 18:22.1 22:57.8 27:31.1 32:07.1 36:47.8 41:34.9 46:21.7 51:05.0 55:56.4 01:00:52.9 01:05:53.3 01:10:54.8 01:16:01.2 01:21:09.0 - - - -
46 Bianca maria DITTRICH 04:51.2 09:33.3 14:18.5 19:05.8 23:53.2 28:41.7 33:33.8 38:29.2 43:25.2 48:18.6 - - - - - - - - - - -

35 km chůze - Muži

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 303 Teodorico CAPORASOTeodorico CAPORASO 87 ItalyItaly WL 2:34:44 ~ ~
2 301 Jinson octavio CALDERÓN ALVAREZJinson octavio CALDERÓN ALVAREZ 00 EcuadorEcuador PB 2:41:38
3 302 Nick CHRISTIENick CHRISTIE 91 United StatesUnited States SB 2:59:35
300 Andrea AGRUSTIAndrea AGRUSTI 95 ItalyItaly DNS
Total 4 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1000m 2000m 3000m 4000m 5000m 6000m 7000m 8000m 9000m 10000m 11000m 12000m 13000m 14000m 15000m 16000m 17000m 18000m 19000m 20000m 21000m 22000m 23000m 24000m 25000m 26000m 27000m 28000m 29000m 30000m 31000m 32000m 33000m 34000m 34950m 35000m
1 303 Teodorico CAPORASO 04:28.4 08:49.8 13:17.8 17:40.3 22:06.8 26:29.1 30:51.0 35:12.7 39:35.1 43:58.9 48:25.9 52:51.3 57:19.8 01:01:44.5 01:06:10.5 01:10:36.1 01:15:02.0 01:19:26.6 01:23:52.8 01:28:17.7 01:32:45.4 01:37:11.9 01:41:38.8 01:46:05.0 01:50:31.8 01:54:59.4 01:59:23.3 02:03:46.4 02:08:11.3 02:12:39.3 02:17:10.7 02:21:35.5 02:25:56.6 02:30:20.9 02:34:22.4 02:34:43.5
2 301 Jinson octavio CALDERÓN ALVAREZ 04:35.3 09:01.8 13:30.6 18:00.1 22:30.6 27:00.5 31:28.3 36:00.6 40:29.6 44:59.8 49:29.8 54:02.5 58:32.4 01:03:00.9 01:07:32.5 01:12:04.3 01:16:40.7 01:21:12.1 01:25:41.4 01:30:14.2 01:34:52.0 01:39:29.3 01:44:08.2 01:48:46.1 01:53:26.3 01:58:06.1 02:02:47.8 02:07:23.4 02:12:05.0 02:16:49.5 02:21:39.0 02:27:03.5 02:32:10.2 02:36:59.1 02:41:14.2 02:41:37.1
3 302 Nick CHRISTIE 04:34.9 08:59.9 13:30.0 17:59.2 22:30.6 26:57.8 31:27.3 35:54.1 40:24.2 44:52.9 49:29.1 54:01.8 58:50.9 01:03:40.6 01:08:32.2 01:14:04.5 01:19:19.3 01:24:11.7 01:29:24.8 01:34:36.2 01:39:54.8 01:45:21.7 01:50:40.6 01:56:00.7 02:01:57.6 02:07:55.6 02:13:58.7 02:19:46.9 02:25:43.7 02:31:38.5 02:37:30.5 02:43:04.4 02:48:43.5 02:54:24.6 02:59:10.1 02:59:34.8
300 Andrea AGRUSTI - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Maratónska chodecká štaf. mix - Mix

(Sat, 16.3.2024 - 09:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps Cards
1 505 Alikanioti S., Kritoulis G. Alikanioti S., Kritoulis G. GreeceGreece 03:18:38 ~ ~
2 507 Erent B., Svarbic L. Erent B., Svarbic L. CroatiaCroatia 03:34:02 ~ ~ ~ ~ ~
3 503 2 - Kolář R., Pohlová Kučerová Š. 2 - Kolář R., Pohlová Kučerová Š. Czech RepublicCzech Republic 03:42:04 ~ ~
4 501 1 - Malysa A., Bugárová N. 1 - Malysa A., Bugárová N. Czech RepublicCzech Republic 03:44:43
Notes:
CRO (507,508) - PZ - TP54.7.3 (3min, 1min, 1min)
Total 4 racers
Mezičasy:
umí Závodník 1195m 2195m 3195m 4195m 5195m 6195m 7195m 8195m 9195m 10195m 11195m 12195m 13195m 14195m 15195m 16195m 17195m 18195m 19195m 20195m 21195m 22195m 23195m 24195m 25195m 26195m 27195m 28195m 29195m 30195m 31195m 32195m 33195m 34195m 35195m 36195m 37195m 38195m 39195m 40195m 41195m 42145m 42195m
1 505 Alikanioti S., Kritoulis G. 05:04.6 09:34.2 13:56.0 18:21.7 22:47.9 27:11.9 31:35.2 36:00.6 40:26.8 44:50.7 49:14.1 53:58.6 58:58.8 01:03:57.3 01:08:55.2 01:13:52.9 01:18:52.5 01:23:53.2 01:28:53.3 01:33:54.2 01:38:49.3 01:42:52.8 01:47:11.8 01:51:32.8 01:55:53.3 02:00:16.9 02:04:43.1 02:09:11.6 02:13:39.9 02:18:12.4 02:22:48.6 02:27:25.7 02:32:10.8 02:37:05.0 02:42:07.5 02:47:13.8 02:52:20.2 02:57:27.9 03:02:41.6 03:08:00.1 03:13:19.8 03:18:11.9 03:18:37.6
2 507 Erent B., Svarbic L. 05:13.3 09:36.8 14:03.6 18:31.5 23:00.8 27:33.9 32:09.2 36:46.1 41:23.1 45:59.9 50:39.1 55:16.7 01:00:08.3 01:08:02.9 01:14:06.5 01:19:21.0 01:25:36.2 01:31:10.1 01:36:47.5 01:42:27.1 01:48:15.8 01:53:31.8 01:58:28.0 02:03:21.6 02:08:10.4 02:12:58.9 02:17:46.5 02:22:37.8 02:27:33.7 02:32:36.3 02:37:37.9 02:42:40.3 02:48:00.3 02:53:08.0 02:58:22.9 03:03:24.8 03:08:24.8 03:13:30.6 03:18:42.8 03:23:55.7 03:29:09.0 03:33:39.2 03:34:01.5
3 503 2 - Kolář R., Pohlová Kučerová Š. 06:02.6 11:01.2 15:56.1 20:54.3 25:48.7 30:45.5 35:43.6 40:36.2 45:39.8 50:42.4 55:40.3 01:01:11.0 01:06:54.0 01:12:32.5 01:18:08.5 01:23:41.1 01:29:06.6 01:34:34.5 01:40:00.4 01:45:23.4 01:50:36.5 01:55:30.2 02:00:23.6 02:05:23.2 02:10:24.2 02:15:29.6 02:20:45.0 02:26:04.5 02:31:18.4 02:36:34.6 02:41:25.1 02:46:00.9 02:51:30.7 02:57:07.6 03:02:40.6 03:08:12.0 03:13:43.9 03:19:18.0 03:24:55.8 03:30:36.8 03:36:18.8 03:41:35.1 03:42:03.5
4 501 1 - Malysa A., Bugárová N. 05:55.0 10:49.3 15:45.5 20:42.8 25:41.1 30:38.9 35:35.9 40:33.5 45:33.0 50:33.1 55:34.1 01:01:01.9 01:06:43.9 01:12:28.1 01:18:04.5 01:23:41.1 01:29:06.6 01:34:34.2 01:40:00.5 01:45:23.5 01:50:33.7 01:55:29.6 02:00:22.9 02:05:16.4 02:10:13.1 02:15:13.0 02:20:17.3 02:25:30.2 02:30:50.8 02:36:11.7 02:41:31.8 02:46:50.5 02:52:18.8 02:58:01.0 03:03:44.8 03:09:29.7 03:15:18.2 03:21:08.8 03:27:02.5 03:33:03.0 03:39:04.0 03:44:17.2 03:44:42.7