Back

 / Mistrovství ČR družstev dorostenců a dorostenek

Jablonec nad Nisou (3. 10. 2020)

3000 m - Dorostenci

(Sat, 3.10.2020 - 14:45) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Kryštof AlexaKryštof Alexa 03 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 1 09:40.51
2 David PluhařDavid Pluhař 03 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 3 09:53.27
3 Tomáš PřidalTomáš Přidal 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 2 09:54.74
4 Marek JanákMarek Janák 05 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 10:06.66
5 Michal VotýpkaMichal Votýpka 03 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 6 10:35.63
6 Jakub TalašJakub Talaš 03 SK JeseniovaSK Jeseniova 7 SB 10:45.64
7 Marek MálekMarek Málek 05 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 5 10:50.22
8 Vít VinduškaVít Vinduška 04 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 11 13:18.05
9 David KarolDavid Karol 03 SK JeseniovaSK Jeseniova 10 13:35.22
10 Jan BrátJan Brát 03 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 8 14:29.14
Ondřej DubjákOndřej Dubják 03 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 9 DNS
Total 11 racers

3000 m - Dorostenky

(Sat, 3.10.2020 - 14:30) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Pavlína FormanováPavlína Formanová 04 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 1 11:25.73
2 Nikola BadinováNikola Badinová 04 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 2 11:58.08
3 Johana PtáčkováJohana Ptáčková 03 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 4 12:00.75
4 Petra ČechováPetra Čechová 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 3 12:25.44
5 Anna PučelíkováAnna Pučelíková 03 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 9 PB 12:41.92
6 Adéla ValenčinováAdéla Valenčinová 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 10 PB 12:45.89
7 Eliška AdámkováEliška Adámková 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 12:53.25
8 Julie Anna ŠebkováJulie Anna Šebková 04 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 13 12:57.29
9 Denisa ZdražilováDenisa Zdražilová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 14:06.24
10 Karolína NavrátilováKarolína Navrátilová 03 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 12 14:15.25
11 Ema VálkováEma Válková 05 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 14 14:19.07
12 Linda GrecmanováLinda Grecmanová 04 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 11 14:31.43
13 Anna ProcházkováAnna Procházková 05 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 7 PB 14:49.55
14 Nikola ŠulcováNikola Šulcová 04 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 6 PB 15:03.90
Total 14 racers