Back

 / Mistrovství ČR družstev dorostenců a dorostenek

Jablonec nad Nisou (3. 10. 2020)

4 x 400 m - Dorostenci (Běh)

Běh 01 (Sat, 3.10.2020 - 17:15) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jakob, Künstler, Sládek, Hroch Jakob, Künstler, Sládek, Hroch Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 3:27.97
2 Hřích, Jarušek, Mezera, Hudeček Hřích, Jarušek, Mezera, Hudeček A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 7 3:28.81
3 Bachan, Budík, Maňásek, Habarta Bachan, Budík, Maňásek, Habarta TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 3:30.64
4 Krejčí, Vebr, Novák, Šantavý Krejčí, Vebr, Novák, Šantavý TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 2 3:31.51
5 Halbich, Hrdlička, Fábry, Dvořák Halbich, Hrdlička, Fábry, Dvořák SK JeseniovaSK Jeseniova 4 3:32.58
6 Kratochvíl, Pavlík, Svoboda, Vávra Kratochvíl, Pavlík, Svoboda, Vávra TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 8 3:33.64
7 Zajíček, Dlouhý, Papoušek, Pitoňák Zajíček, Dlouhý, Papoušek, Pitoňák TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 3 3:37.31
Total 7 racers
Běh 02 (Sat, 3.10.2020 - 17:15) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kika, Beran, Přidal, Háp Kika, Beran, Přidal, Háp Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 8 3:37.12
2 Čudlý, Novák, Petržálek, Severa Čudlý, Novák, Petržálek, Severa TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 3 3:42.57
3 Coufal, Haluzík, Janák, Zahradník Coufal, Haluzík, Janák, Zahradník Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 3:42.96
4 Alexa, Dražan, Landa, Všetula Alexa, Dražan, Landa, Všetula A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 6 3:47.38
5 Krejčí, Vacek, Hroch, Kotík Krejčí, Vacek, Hroch, Kotík TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 7 3:51.85
6 Matula, Holub, Hejčl, Pluhař Matula, Holub, Hejčl, Pluhař TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 3:59.53
7 Konvalina, Málek, Nedvěd, Hála Konvalina, Málek, Nedvěd, Hála TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 1 4:06.91
Pavlíček, Markivsky, Sedlář, Vajda Pavlíček, Markivsky, Sedlář, Vajda TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 4 DQ
Notes:
OTROK B DQ dle TP 24.6.1 (170.6a)
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Jakob, Künstler, Sládek, Hroch Jakob, Künstler, Sládek, Hroch Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 3:27.97
2 Hřích, Jarušek, Mezera, Hudeček Hřích, Jarušek, Mezera, Hudeček A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 7 3:28.81
3 Bachan, Budík, Maňásek, Habarta Bachan, Budík, Maňásek, Habarta TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 3:30.64
4 Krejčí, Vebr, Novák, Šantavý Krejčí, Vebr, Novák, Šantavý TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 2 3:31.51
5 Halbich, Hrdlička, Fábry, Dvořák Halbich, Hrdlička, Fábry, Dvořák SK JeseniovaSK Jeseniova 4 3:32.58
6 Kratochvíl, Pavlík, Svoboda, Vávra Kratochvíl, Pavlík, Svoboda, Vávra TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 8 3:33.64
7 Kika, Beran, Přidal, Háp Kika, Beran, Přidal, Háp Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 8 3:37.12
8 Zajíček, Dlouhý, Papoušek, Pitoňák Zajíček, Dlouhý, Papoušek, Pitoňák TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 3 3:37.31
9 Čudlý, Novák, Petržálek, Severa Čudlý, Novák, Petržálek, Severa TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 3 3:42.57
10 Coufal, Haluzík, Janák, Zahradník Coufal, Haluzík, Janák, Zahradník Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 3:42.96
11 Alexa, Dražan, Landa, Všetula Alexa, Dražan, Landa, Všetula A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 6 3:47.38
12 Krejčí, Vacek, Hroch, Kotík Krejčí, Vacek, Hroch, Kotík TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 7 3:51.85
13 Matula, Holub, Hejčl, Pluhař Matula, Holub, Hejčl, Pluhař TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 3:59.53
14 Konvalina, Málek, Nedvěd, Hála Konvalina, Málek, Nedvěd, Hála TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 1 4:06.91
Pavlíček, Markivsky, Sedlář, Vajda Pavlíček, Markivsky, Sedlář, Vajda TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 4 DQ

4 x 400 m - Dorostenky (Běh)

Běh 01 (Sat, 3.10.2020 - 17:00) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Somrová, Zahrádková, Havlová, Hůlová Somrová, Zahrádková, Havlová, Hůlová A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 5 4:01.61
2 Schneeberger, Válková, Fistrová, Vantuchová Schneeberger, Válková, Fistrová, Vantuchová Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 4:02.35
3 Měšťanová, Kočárková, Jakabová, Hlaváčová Měšťanová, Kočárková, Jakabová, Hlaváčová Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 7 4:04.67
4 Hlaváčová, Zouharová, Hendrychová, Kuchmister Hlaváčová, Zouharová, Hendrychová, Kuchmister AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 4:06.13
5 Kosťová, Fialová, Schwarczová, Matoušková Kosťová, Fialová, Schwarczová, Matoušková AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 2 4:06.34
6 Švarcová, Baliamisová, Vojtěchovská, Vaňková Švarcová, Baliamisová, Vojtěchovská, Vaňková ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 8 4:07.08
7 Borová, Joannidu, Suchánková, Klečková Borová, Joannidu, Suchánková, Klečková SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 4:13.50
8 Richterová, Kovářová, Dušková, Přichystalová Richterová, Kovářová, Dušková, Přichystalová TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 6 4:32.09
Total 8 racers
Běh 02 (Sat, 3.10.2020 - 17:00) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kučerová, Bodnarová, Lapáčková, Vávrová Kučerová, Bodnarová, Lapáčková, Vávrová A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 5 4:10.41
2 Fusková, Fusková, Jurčeková, Buršíková Fusková, Fusková, Jurčeková, Buršíková AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 4:18.73
3 Sikorová, Jeličová, Matějková, Vajdová Sikorová, Jeličová, Matějková, Vajdová Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 4:21.61
4 Muzikářová, Kudělová, Černá, Malátová Muzikářová, Kudělová, Černá, Malátová ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 4:22.67
5 Bárková, Lukešová, Pučelíková, Formanová Bárková, Lukešová, Pučelíková, Formanová AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 6 4:24.16
6 Lamlová, Bužgová, Tobolová, Horčičková Lamlová, Bužgová, Tobolová, Horčičková SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 4:25.86
7 Kaňáková, Elefantová, Štrosová, Jelínková Kaňáková, Elefantová, Štrosová, Jelínková Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 2 4:36.89
Total 7 racers
Běh 03 (Sat, 3.10.2020 - 17:00) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Hlaváčová, Kaspříková, Bienieková, Válková Hlaváčová, Kaspříková, Bienieková, Válková Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 4:33.39
2 Bábíčková, Grecmanová, Jagschová, Ptáčková Bábíčková, Grecmanová, Jagschová, Ptáčková ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 3 4:40.48
Klásková, Adámková, Valenčinová, Jančarová Klásková, Adámková, Valenčinová, Jančarová SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 DNF
Total 3 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Somrová, Zahrádková, Havlová, Hůlová Somrová, Zahrádková, Havlová, Hůlová A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 5 4:01.61
2 Schneeberger, Válková, Fistrová, Vantuchová Schneeberger, Válková, Fistrová, Vantuchová Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 4:02.35
3 Měšťanová, Kočárková, Jakabová, Hlaváčová Měšťanová, Kočárková, Jakabová, Hlaváčová Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 7 4:04.67
4 Hlaváčová, Zouharová, Hendrychová, Kuchmister Hlaváčová, Zouharová, Hendrychová, Kuchmister AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 4:06.13
5 Kosťová, Fialová, Schwarczová, Matoušková Kosťová, Fialová, Schwarczová, Matoušková AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 2 4:06.34
6 Švarcová, Baliamisová, Vojtěchovská, Vaňková Švarcová, Baliamisová, Vojtěchovská, Vaňková ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 8 4:07.08
7 Kučerová, Bodnarová, Lapáčková, Vávrová Kučerová, Bodnarová, Lapáčková, Vávrová A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 5 4:10.41
8 Borová, Joannidu, Suchánková, Klečková Borová, Joannidu, Suchánková, Klečková SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 4:13.50
9 Fusková, Fusková, Jurčeková, Buršíková Fusková, Fusková, Jurčeková, Buršíková AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 4:18.73
10 Sikorová, Jeličová, Matějková, Vajdová Sikorová, Jeličová, Matějková, Vajdová Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 8 4:21.61
11 Muzikářová, Kudělová, Černá, Malátová Muzikářová, Kudělová, Černá, Malátová ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 4:22.67
12 Bárková, Lukešová, Pučelíková, Formanová Bárková, Lukešová, Pučelíková, Formanová AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 6 4:24.16
13 Lamlová, Bužgová, Tobolová, Horčičková Lamlová, Bužgová, Tobolová, Horčičková SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 4:25.86
14 Richterová, Kovářová, Dušková, Přichystalová Richterová, Kovářová, Dušková, Přichystalová TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 6 4:32.09
15 Hlaváčová, Kaspříková, Bienieková, Válková Hlaváčová, Kaspříková, Bienieková, Válková Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 4:33.39
16 Kaňáková, Elefantová, Štrosová, Jelínková Kaňáková, Elefantová, Štrosová, Jelínková Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 2 4:36.89
17 Bábíčková, Grecmanová, Jagschová, Ptáčková Bábíčková, Grecmanová, Jagschová, Ptáčková ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 3 4:40.48
Klásková, Adámková, Valenčinová, Jančarová Klásková, Adámková, Valenčinová, Jančarová SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 DNF