Back

 / Mistrovství ČR družstev starších žáků a starších žákyň

Kolín (4. 10. 2020)

1500 m - Žáci

(Sun, 4.10.2020 - 16:00) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Dalibor DvořákDalibor Dvořák 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 4:30.50
2 Dominik HerrmannDominik Herrmann 05 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 5 PB 4:49.55
3 Martin ŠímaMartin Šíma 05 SK JeseniovaSK Jeseniova 4 4:50.93
4 Sebastian BohunSebastian Bohun 06 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 12 PB 4:57.07
5 Filip StoszekFilip Stoszek 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 4:57.88
6 Tadeáš KellerTadeáš Keller 06 AC Mladá Boleslav z.s.AC Mladá Boleslav z.s. 8 PB 4:59.09
7 Marek NovotnýMarek Novotný 05 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 3 4:59.85
8 Jáchym BurianJáchym Burian 06 SK JeseniovaSK Jeseniova 7 PB 5:05.00
9 Matěj ŠašekMatěj Šašek 07 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 10 PB 5:05.24
10 Prokop SládekProkop Sládek 06 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 6 5:07.23
11 Jakub UlrichJakub Ulrich 06 AC Mladá Boleslav z.s.AC Mladá Boleslav z.s. 11 PB 5:15.02
12 Ondřej SedlářOndřej Sedlář 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 5:29.56
Total 12 racers

1500 m - Žákyně

(Sun, 4.10.2020 - 15:45) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Barbora BystřičanováBarbora Bystřičanová 06 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 4:50.55
2 Pavla KumstátováPavla Kumstátová 05 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 2 4:58.31
3 Vendula ChvátalováVendula Chvátalová 06 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 3 PB 4:58.75
4 Kateřina DuškováKateřina Dušková 06 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 4 PB 5:01.27
5 Michaela MetelkováMichaela Metelková 05 TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 5 PB 5:03.11
6 Aneta ZahradníkováAneta Zahradníková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 5:22.73
7 Berenika LajtkepováBerenika Lajtkepová 06 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 7 5:27.06
8 Monika PodlešákováMonika Podlešáková 07 TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 10 PB 5:27.84
9 Anna MarkgráfováAnna Markgráfová 05 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 8 5:30.54
10 Aneta BeránkováAneta Beránková 05 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 11 PB 5:34.27
11 Lucie DobrovskáLucie Dobrovská 06 ASK BlanskoASK Blansko 9 5:38.39
12 Anna HeczkováAnna Heczková 06 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 12 5:54.25
13 Tereza VrzalováTereza Vrzalová 05 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 14 5:55.27
14 Veronika BenešováVeronika Benešová 06 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 13 6:01.60
Total 14 racers