Back

 / MMaS mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek

Ostrava - Vítkovice (2. 2. 2020)

800 m - Muži

(Sun, 2.2.2020 - 13:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Petr SkřivánekPetr Skřivánek 94 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 5 1:58.22
2 Radim BočekRadim Boček 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 1:58.74
3 Jan KarafiátJan Karafiát 99 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 6 2:00.07
4 Tomáš DvořákTomáš Dvořák 00 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 2:00.15
5 Petr PazourekPetr Pazourek 00 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 8 2:00.48
6 Jindřich MartinecJindřich Martinec 85 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 2:05.32
7 Michal BrodaMichal Broda 88 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 4 2:06.44
Split times:
Mark Bib Racer Time
2007 28.10
4007 57.55
6007 1:26.69
Total 7 racers

800 m - Junioři

(Sun, 2.2.2020 - 13:15) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Pavel StaníčekPavel Staníček 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 7 1:55.81
2 Petr ŽďáraPetr Žďára 02 AK KroměřížAK Kroměříž 2 1:57.28
3 Jakub GrégrJakub Grégr 02 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 8 1:58.78
MS Adam JaničekAdam Janiček 02 SlovakiaSlovakia 4 1:59.18
4 Marek SpilkaMarek Spilka 01 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 1 2:00.02
5 Jan VeličkaJan Velička 01 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 3 2:00.09
6 Michal TešnarMichal Tešnar 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 2:00.63
7 Martin ZukalMartin Zukal 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:01.67
8 Adam GrodaAdam Groda 01 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 2:01.74
9 Ondřej SlavíkOndřej Slavík 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 2:02.35
10 Pavel LenomarPavel Lenomar 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 2 2:02.66
11 Štěpán ŠeděnkaŠtěpán Šeděnka 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 7 2:03.70
12 Jan PorubaJan Poruba 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 2:04.39
13 Kryštof ŠípekKryštof Šípek 02 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 1 2:14.89
14 Pavel SátoraPavel Sátora 02 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 2 2:15.59
15 Jan DedíkJan Dedík 02 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 2:15.75
16 Martin KadalaMartin Kadala 01 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 6 2:17.10
Total 17 racers

800 m - Dorostenci (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 13:05) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Jakub DuchovnýJakub Duchovný 03 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 1:58.87
2 Filip BřečkaFilip Břečka 03 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 2 1:59.62
3 Filip ČervenkaFilip Červenka 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 SB 2:01.54
4 František SzkatulaFrantišek Szkatula 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 2:01.62
5 Petr BachanPetr Bachan 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 3 2:01.69
MS Tomáš JaničekTomáš Janiček 04 SlovakiaSlovakia 6 SB 2:02.01
6 Matěj SchneiderMatěj Schneider 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 7 2:06.05
7 Michal HaluzíkMichal Haluzík 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 12 2:07.30
8 Jakub HartmannJakub Hartmann 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 9 2:09.48
9 Jakub KošťálJakub Košťál 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 11 2:10.20
10 Eduard AchrerEduard Achrer 03 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 8 2:11.85
11 Jakub ŽákJakub Žák 04 Atletický klub PernáAtletický klub Perná 10 2:18.00
Total 12 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 13:05) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
MS Milosz CitakMilosz Citak 03 PolandPoland 6 1:55.58
MS Piotr CiezkowskiPiotr Ciezkowski 04 PolandPoland 5 2:03.22
1 Adam TrojanAdam Trojan 04 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 11 2:04.39
2 Nzambi Jason Flaviano ZaNzambi Jason Flaviano Za 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 3 2:11.74
3 Matěj SulákMatěj Sulák 04 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 10 2:12.57
4 Pavel NovosadPavel Novosad 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 1 2:15.26
MS Bartolomiej SojkaBartolomiej Sojka 04 PolandPoland 9 2:15.39
5 Ondřej ToufarOndřej Toufar 04 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 2 2:15.44
6 Tomáš Pavel PytelaTomáš Pavel Pytela 04 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 8 2:15.70
7 Lukáš BambuchLukáš Bambuch 04 JAC BrnoJAC Brno 4 2:28.97
8 Martin NovotnýMartin Novotný 04 AC Moravský KrumlovAC Moravský Krumlov 7 2:29.16
Split times:
Mark Bib Racer Time
2004 29.06
4006 57.08
600Sojka Bartolomiej (POL)1:32.15
Total 11 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 Milosz CitakMilosz Citak 03 PolandPoland 6 1:55.58
2 Jakub DuchovnýJakub Duchovný 03 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 1:58.87
3 Filip BřečkaFilip Břečka 03 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 2 1:59.62
4 Filip ČervenkaFilip Červenka 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 SB 2:01.54
5 František SzkatulaFrantišek Szkatula 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 4 2:01.62
6 Petr BachanPetr Bachan 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 3 2:01.69
7 Tomáš JaničekTomáš Janiček 04 SlovakiaSlovakia 6 SB 2:02.01
8 Piotr CiezkowskiPiotr Ciezkowski 04 PolandPoland 5 2:03.22
9 Adam TrojanAdam Trojan 04 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 11 2:04.39
10 Matěj SchneiderMatěj Schneider 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 7 2:06.05
11 Michal HaluzíkMichal Haluzík 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 12 2:07.30
12 Jakub HartmannJakub Hartmann 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 9 2:09.48
13 Jakub KošťálJakub Košťál 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 11 2:10.20
14 Nzambi Jason Flaviano ZaNzambi Jason Flaviano Za 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 3 2:11.74
15 Eduard AchrerEduard Achrer 03 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 8 2:11.85
16 Matěj SulákMatěj Sulák 04 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 10 2:12.57
17 Pavel NovosadPavel Novosad 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 1 2:15.26
18 Bartolomiej SojkaBartolomiej Sojka 04 PolandPoland 9 2:15.39
19 Ondřej ToufarOndřej Toufar 04 TJ Start HavířovTJ Start Havířov 2 2:15.44
20 Tomáš Pavel PytelaTomáš Pavel Pytela 04 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 8 2:15.70
21 Jakub ŽákJakub Žák 04 Atletický klub PernáAtletický klub Perná 10 2:18.00
22 Lukáš BambuchLukáš Bambuch 04 JAC BrnoJAC Brno 4 2:28.97
23 Martin NovotnýMartin Novotný 04 AC Moravský KrumlovAC Moravský Krumlov 7 2:29.16

800 m - Ženy

(Sun, 2.2.2020 - 12:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Eliška KutrováEliška Kutrová 93 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 1 2:13.00
MS Maria PutMaria Put 03 PolandPoland 3 2:19.58
2 Adéla ZdražilováAdéla Zdražilová 00 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 1 2:20.81
3 Klára MachkováKlára Machková 00 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 2 2:21.42
4 Kateřina KrtkováKateřina Krtková 98 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:22.77
Split times:
Mark Bib Racer Time
2005 32.42
4005 1:06.76
6005 1:40.65
Total 5 racers

800 m - Juniorky

(Sun, 2.2.2020 - 12:55) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Adéla HlucháAdéla Hluchá 01 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 2 2:13.23
2 Karolína SasynováKarolína Sasynová 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 2:13.24
3 Tereza HlucháTereza Hluchá 01 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 7 2:17.39
4 Kateřina DlabajováKateřina Dlabajová 01 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 8 2:18.29
5 Soňa KouřilováSoňa Kouřilová 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 9 2:18.55
6 Zuzana ŠenkováZuzana Šenková 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 10 2:20.33
MS Katarzyna SerafinKatarzyna Serafin 02 PolandPoland 4 2:21.76
7 Sabina FiantováSabina Fiantová 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 3 SB 2:21.79
8 Julie ČervinkováJulie Červinková 01 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 6 2:23.87
9 Eva ZabloudilováEva Zabloudilová 01 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 5 2:26.35
10 Dagmar DoležalováDagmar Doležalová 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 7 2:31.77
11 Karolína KleiblováKarolína Kleiblová 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 2:33.00
12 Sára SmilkováSára Smilková 01 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 8 SB 2:39.35
13 Eliška JakubčíkováEliška Jakubčíková 02 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 10 2:47.83
14 Magdaléna ZajícováMagdaléna Zajícová 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 SB 2:48.85
Total 15 racers

800 m - Dorostenky (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 12:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Marie KlapuchováMarie Klapuchová 03 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 PB 2:19.89
2 Tereza SikorováTereza Sikorová 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 2:22.39
3 Zuzana ZouharováZuzana Zouharová 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 2:23.09
4 Klára NingerováKlára Ningerová 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 2:24.79
5 Vendula KociánováVendula Kociánová 04 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 8 SB 2:27.06
6 Zuzana NavrátilováZuzana Navrátilová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 2:27.69
7 Natálie FurchováNatálie Furchová 03 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 9 2:30.96
8 Elen MelcrováElen Melcrová 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 7 2:31.31
9 Johana BierskáJohana Bierská 03 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 2:32.83
10 Karolína KlechováKarolína Klechová 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 10 2:33.50
Zuzana CiencialováZuzana Ciencialová 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 11 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
2006 16.36
4006 1:08.45
6006 1:42.82
Total 11 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 12:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
MS Katarina JaničkovaKatarina Janičkova 05 SlovakiaSlovakia 2 SB 2:27.56
1 Leona MihalíkováLeona Mihalíková 03 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 4 PB 2:28.03
2 Zuzana SmejkalováZuzana Smejkalová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 10 2:33.80
3 Jana PolákováJana Poláková 03 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 7 SB 2:34.18
4 Nela HavlíčkováNela Havlíčková 04 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 2:36.29
5 Nicol GruberováNicol Gruberová 04 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 6 2:39.84
6 Iveta TrojancováIveta Trojancová 03 Orel VyškovOrel Vyškov 8 SB 2:46.96
Barbora WiedermannováBarbora Wiedermannová 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 DNS
Jana KleibertováJana Kleibertová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 DNS
Edita PiprekováEdita Pipreková 03 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 9 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
2004 34.60
4004 72.11
6004 1:51.42
Total 10 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 Marie KlapuchováMarie Klapuchová 03 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 PB 2:19.89
2 Tereza SikorováTereza Sikorová 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 1 2:22.39
3 Zuzana ZouharováZuzana Zouharová 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 2:23.09
4 Klára NingerováKlára Ningerová 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 2:24.79
5 Vendula KociánováVendula Kociánová 04 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 8 SB 2:27.06
6 Katarina JaničkovaKatarina Janičkova 05 SlovakiaSlovakia 2 SB 2:27.56
7 Zuzana NavrátilováZuzana Navrátilová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 2:27.69
8 Leona MihalíkováLeona Mihalíková 03 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 4 PB 2:28.03
9 Natálie FurchováNatálie Furchová 03 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 9 2:30.96
10 Elen MelcrováElen Melcrová 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 7 2:31.31
11 Johana BierskáJohana Bierská 03 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 2:32.83
12 Karolína KlechováKarolína Klechová 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 10 2:33.50
13 Zuzana SmejkalováZuzana Smejkalová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 10 2:33.80
14 Jana PolákováJana Poláková 03 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 7 SB 2:34.18
15 Nela HavlíčkováNela Havlíčková 04 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 2:36.29
16 Nicol GruberováNicol Gruberová 04 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 6 2:39.84
17 Iveta TrojancováIveta Trojancová 03 Orel VyškovOrel Vyškov 8 SB 2:46.96
Zuzana CiencialováZuzana Ciencialová 04 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 11 DNS
Barbora WiedermannováBarbora Wiedermannová 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 DNS
Jana KleibertováJana Kleibertová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 DNS
Edita PiprekováEdita Pipreková 03 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 9 DNS