Back

 / MMaS mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek

Ostrava - Vítkovice (2. 2. 2020)

1500 m - Muži

(Sun, 2.2.2020 - 16:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
MS Andrzej KowalczykAndrzej Kowalczyk 98 PolandPoland 11 3:52.19
MS Patryk MarmonPatryk Marmon 97 PolandPoland 4 3:53.70
MS Szymon TopolnickiSzymon Topolnicki 94 PolandPoland 2 3:53.74
1 Marek KalousMarek Kalous 00 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 8 3:54.45
MS Bartosz JarczokBartosz Jarczok 99 PolandPoland 6 3:56.01
MS Gregorz KostyczGregorz Kostycz 96 PolandPoland 3 3:57.15
MS Szymon DobajSzymon Dobaj 95 PolandPoland 9 3:57.55
2 David FollerDavid Foller 99 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 1 3:57.75
3 Patrik SlanýPatrik Slaný 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 SB 4:22.50
4 Jan BergerJan Berger 00 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 SB 4:25.89
5 Jindřich MartinecJindřich Martinec 85 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 4:27.30
6 Libor VysloužilLibor Vysloužil 89 Atletický klub Prostějov, z. s.Atletický klub Prostějov, z... 3 4:44.90
7 Stanislav ZáleskýStanislav Záleský 87 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 7 4:46.39
Patrik SasínekPatrik Sasínek 97 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 5 DNF
Vlastimil ChadimVlastimil Chadim 76 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 7 DNS
Total 15 racers

1500 m - Junioři

(Sun, 2.2.2020 - 16:20) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Patrik StankovPatrik Stankov 02 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 4:05.60
2 Tadeáš JaníkTadeáš Janík 01 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 9 4:09.21
3 Karel BaštýřKarel Baštýř 01 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 4:09.57
4 Jan ŠvejnohaJan Švejnoha 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 10 4:13.79
5 Marek KünstlerMarek Künstler 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 4:17.16
6 Michal TešnarMichal Tešnar 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 4:21.62
7 Patrik PastorPatrik Pastor 01 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 4:22.33
8 Martin PohankaMartin Pohanka 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 4:23.16
9 Ondřej NěmecOndřej Němec 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 4:25.59
10 Matěj ŠtěbraMatěj Štěbra 02 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 4:27.36
11 Michal ŠmídaMichal Šmída 01 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 10 4:28.15
12 Marek KrišicaMarek Krišica 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 9 4:31.67
MS Piotr RajcaPiotr Rajca 02 PolandPoland 8 4:36.54
13 Daniel RůžaDaniel Růža 02 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 4:46.12
Jakub KonderlaJakub Konderla 01 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 2 DNF
Total 15 racers

1500 m - Dorostenci

(Sun, 2.2.2020 - 16:10) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Michal HrochMichal Hroch 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 3 4:07.17
2 Jan OdehnalJan Odehnal 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 4:09.77
3 Jakub UrbánekJakub Urbánek 03 JAC BrnoJAC Brno 7 4:13.64
5 Adam ZajíčekAdam Zajíček 03 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 15 4:17.26
6 Ondřej PavelekOndřej Pavelek 04 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 2 4:18.56
MS Wiktor ZiebaWiktor Zieba 04 PolandPoland 1 4:27.40
7 Ondřej HošťálekOndřej Hošťálek 03 Atletický klub Prostějov, z. s.Atletický klub Prostějov, z... 9 4:34.18
8 Adam HustýAdam Hustý 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 14 4:35.33
9 Michal NovákMichal Novák 04 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 5 4:36.10
10 Dávid ŠimekDávid Šimek 04 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 8 4:39.70
11 Václav ŠpéraVáclav Špéra 04 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 10 4:41.34
12 Adam KosinaAdam Kosina 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 4:41.89
13 Vojtěch PavelekVojtěch Pavelek 04 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 13 4:49.40
14 Adam ŠandoAdam Šando 03 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 16 5:06.66
15 Adam FizekAdam Fizek 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 11 5:11.06
16 Adam PolákAdam Polák 03 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 5:11.42
Split times:
Mark Bib Racer Time
400Zieba Wiktor (POL)1:07.70
800Zieba Wiktor (POL)2:18.81
1200Zieba Wiktor (POL)3:32.34
Total 16 racers

1500 m - Ženy

(Sun, 2.2.2020 - 16:00) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Barbora LampováBarbora Lampová 95 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 4:45.09
2 Eliška KalousováEliška Kalousová 98 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 9 4:51.41
3 Alena MatějákováAlena Matějáková 00 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 8 5:01.85
4 Adéla PěchováAdéla Pěchová 98 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 5:05.10
5 Natálie MrázkováNatálie Mrázková 00 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 8 5:15.51
6 Anežka LíznerováAnežka Líznerová 98 Atletický klub Prostějov, z. s.Atletický klub Prostějov, z... 6 5:29.99
Kateřina KrtkováKateřina Krtková 98 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
4001 1:15.97
80011 2:35.06
120010 3:50.86
Total 7 racers

1500 m - Juniorky

(Sun, 2.2.2020 - 16:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Natálie HlušíNatálie Hluší 02 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 10 4:44.71
2 Soňa KouřilováSoňa Kouřilová 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 4:47.01
3 Anna ZemaníkováAnna Zemaníková 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 11 4:47.48
MS Anna SydorchukAnna Sydorchuk 02 PolandPoland 2 4:50.93
MS Monika WegrzynMonika Wegrzyn 02 PolandPoland 7 5:01.09
4 Tereza CharvátováTereza Charvátová 02 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 3 5:15.32
5 Aneta KolegarováAneta Kolegarová 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 10 5:15.83
Split times:
Mark Bib Racer Time
400Sydorchuk Anna (POL)1:02.25
800Sydorchuk Anna (POL)2:03.63
1200Sydorchuk Anna (POL)3:06.63
Total 7 racers

1500 m - Dorostenky

(Sun, 2.2.2020 - 16:00) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Rozalia MalinaRozalia Malina 04 PolandPoland 5 4:45.27
2 Ludmila HřebíčkováLudmila Hřebíčková 03 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 11 4:57.57
3 Barbora SvobodováBarbora Svobodová 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 4:58.24
4 Julia MakuchJulia Makuch 04 PolandPoland 4 5:04.16
5 Sára NavrátilováSára Navrátilová 04 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 12 5:08.98
MS Martyna DzierwaMartyna Dzierwa 04 PolandPoland 1 5:15.13
6 Veronika UhříčkováVeronika Uhříčková 03 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 5:23.67
7 Barbora BuršíkováBarbora Buršíková 04 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 7 5:41.72
8 Michaela DostálováMichaela Dostálová 03 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 6:08.72
Ivana MáchováIvana Máchová 03 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 9 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
400Makuch Julia (POL)1:05.35
800Makuch Julia (POL)2:11.64
1200Makuch Julia (POL)3:19.17
Total 10 racers