Back

 / MMaS mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek

Ostrava - Vítkovice (2. 2. 2020)

400 m - Muži (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 15:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Martin TučekMartin Tuček 95 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 47.69 0.161
2 Adam SmolkaAdam Smolka 98 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 48.80 0.176
3 David CésarDavid César 94 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 49.36 0.200
4 Jakub KacerJakub Kacer 00 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 3 52.04 0.197
5 Adam KopecAdam Kopec 99 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 2 52.25 0.145
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Kacer Jakub (SPEBR)22.58
Total 5 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 15:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
MS Mariusz JurczykMariusz Jurczyk 96 PolandPoland 6 50.02 0.160
MS Peter LučanskýPeter Lučanský 96 SlovakiaSlovakia 4 50.04 0.161
MS Martin BelošMartin Beloš 98 SlovakiaSlovakia 5 50.38 0.335
1 David DvořákDavid Dvořák 99 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 51.34 0.179
2 Tomáš DvořákTomáš Dvořák 00 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 52.38 0.163
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Jurczyk Mariusz (POL)23.92
Total 5 racers
Běh 3 (Sun, 2.2.2020 - 15:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
MS Nikolas VojtášNikolas Vojtáš 00 SlovakiaSlovakia 4 50.52 0.174
MS Szymon ZiebaSzymon Zieba 96 PolandPoland 5 50.74 0.180
MS Karol PlataKarol Plata 00 PolandPoland 6 51.18 0.177
1 Martin SadilMartin Sadil 94 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 3 52.07 0.227
Martin KocourekMartin Kocourek 00 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 2 DNS 0.220
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Zieba Szymon (POL)23.66
Total 5 racers
Běh 4 (Sun, 2.2.2020 - 15:45) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Filip ZemanFilip Zeman 99 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 50.32 0.159
2 Jiří KorejzJiří Korejz 96 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 50.71 0.156
3 Filip KaštovskýFilip Kaštovský 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 50.90 0.182
MS Mateusz BorowskiMateusz Borowski 95 PolandPoland 4 52.93 0.254
4 Michal BrodaMichal Broda 88 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 54.79 0.267
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Borowski Mateusz (POL)23.86
Total 5 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Martin TučekMartin Tuček 95 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 47.69 0.161
2 Adam SmolkaAdam Smolka 98 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 48.80 0.176
3 David CésarDavid César 94 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 49.36 0.200
4 Mariusz JurczykMariusz Jurczyk 96 PolandPoland 6 50.02 0.160
5 Peter LučanskýPeter Lučanský 96 SlovakiaSlovakia 4 50.04 0.161
6 Filip ZemanFilip Zeman 99 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 50.32 0.159
7 Martin BelošMartin Beloš 98 SlovakiaSlovakia 5 50.38 0.335
8 Nikolas VojtášNikolas Vojtáš 00 SlovakiaSlovakia 4 50.52 0.174
9 Jiří KorejzJiří Korejz 96 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 50.71 0.156
10 Szymon ZiebaSzymon Zieba 96 PolandPoland 5 50.74 0.180
11 Filip KaštovskýFilip Kaštovský 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 50.90 0.182
12 Karol PlataKarol Plata 00 PolandPoland 6 51.18 0.177
13 David DvořákDavid Dvořák 99 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 51.34 0.179
14 Jakub KacerJakub Kacer 00 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 3 52.04 0.197
15 Martin SadilMartin Sadil 94 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 3 52.07 0.227
16 Adam KopecAdam Kopec 99 Sportovní klub Přerov 1908 z.s.Sportovní klub Přerov 1908 ... 2 52.25 0.145
17 Tomáš DvořákTomáš Dvořák 00 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 52.38 0.163
18 Mateusz BorowskiMateusz Borowski 95 PolandPoland 4 52.93 0.254
19 Michal BrodaMichal Broda 88 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 54.79 0.267
Martin KocourekMartin Kocourek 00 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 2 DNS 0.220

400 m - Junioři (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 15:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tomáš ZajícTomáš Zajíc 01 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 SB 49.22 0.158
2 Filip WojnarFilip Wojnar 01 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 49.94 0.153
3 Michal HusekMichal Husek 01 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 49.96 0.205
4 Ivo BřezkaIvo Březka 02 TJ Sokol Velké MeziříčíTJ Sokol Velké Meziříčí 3 53.47 0.175
5 Pavel LenomarPavel Lenomar 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 2 54.27 0.191
Total 5 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 15:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Petr ŽďáraPetr Žďára 02 AK KroměřížAK Kroměříž 4 50.43 0.173
2 Viktor VelebaViktor Veleba 01 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 6 50.89 0.163
3 Pavel MynaříkPavel Mynařík 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 5 51.34 0.204
4 Petr GaszczykPetr Gaszczyk 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 54.15 0.160
Martin ZukalMartin Zukal 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 DNS 0.175
Total 5 racers
Běh 3 (Sun, 2.2.2020 - 15:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jakub StibalJakub Stibal 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 51.34 0.173
2 Tobiáš SkýpalaTobiáš Skýpala 01 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 3 52.25 0.182
3 Vojtěch DobešVojtěch Dobeš 01 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 5 52.53 0.189
4 David StaněkDavid Staněk 02 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 6 52.88 0.161
5 František KřivánekFrantišek Křivánek 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 57.48 0.161
Jakub HalášekJakub Halášek 02 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 1 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Stibal Jakub (MOSBR)24.29
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Tomáš ZajícTomáš Zajíc 01 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 SB 49.22 0.158
2 Filip WojnarFilip Wojnar 01 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 5 49.94 0.153
3 Michal HusekMichal Husek 01 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 49.96 0.205
4 Petr ŽďáraPetr Žďára 02 AK KroměřížAK Kroměříž 4 50.43 0.173
5 Viktor VelebaViktor Veleba 01 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 6 50.89 0.163
6 Pavel MynaříkPavel Mynařík 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 5 51.34 0.204
6 Jakub StibalJakub Stibal 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 51.34 0.173
8 Tobiáš SkýpalaTobiáš Skýpala 01 SKM Valašské MeziříčíSKM Valašské Meziříčí 3 52.25 0.182
9 Vojtěch DobešVojtěch Dobeš 01 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 5 52.53 0.189
10 David StaněkDavid Staněk 02 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 6 52.88 0.161
11 Ivo BřezkaIvo Březka 02 TJ Sokol Velké MeziříčíTJ Sokol Velké Meziříčí 3 53.47 0.175
12 Petr GaszczykPetr Gaszczyk 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 54.15 0.160
13 Pavel LenomarPavel Lenomar 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 2 54.27 0.191
14 František KřivánekFrantišek Křivánek 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 57.48 0.161
Martin ZukalMartin Zukal 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 DNS 0.175
Jakub HalášekJakub Halášek 02 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 1 DNS

400 m - Dorostenci (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 15:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 David JežekDavid Ježek 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 49.98 0.164
2 Michal KrátkýMichal Krátký 03 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 5 50.88 0.234
3 Milan ŠčibrániMilan Ščibráni 03 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 51.01 0.128
4 Martin DzimbaníkMartin Dzimbaník 03 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 2 53.05 0.153
5 Dominik HavlíčekDominik Havlíček 04 AC Moravský KrumlovAC Moravský Krumlov 3 55.38 0.175
Total 5 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 15:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
MS Lukasz UrbanekLukasz Urbanek 03 PolandPoland 6 52.80 0.145
1 Filip MaňásekFilip Maňásek 04 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 62.22 0.154
2 Vít ChovanecVít Chovanec 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 67.98 0.225
Thomas HlavačkaThomas Hlavačka 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 DQ -0.200
Vojtěch KrčmaVojtěch Krčma 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 DNS
Total 5 racers
Běh 3 (Sun, 2.2.2020 - 15:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Lukáš MusilLukáš Musil 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 50.88 0.158
2 Robin DorotíkRobin Dorotík 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 51.77 0.200
3 Adam ProcházkaAdam Procházka 04 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 2 53.50 0.160
MS Adrian MarekAdrian Marek 04 PolandPoland 6 55.04 0.176
4 Tomáš BartošTomáš Bartoš 03 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 3 61.83 0.185
Total 5 racers
Běh 4 (Sun, 2.2.2020 - 15:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Petr BachanPetr Bachan 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 52.05 0.200
2 Jiří KovářJiří Kovář 03 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 5 52.59 0.176
3 Jan SedlářJan Sedlář 04 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 2 53.86 0.160
4 Radim HriczoRadim Hriczo 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 53.98 0.170
5 Lukáš VajdaLukáš Vajda 04 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 55.46 0.158
6 Jan MašláňJan Mašláň 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 55.64 0.185
Total 6 racers
Běh 5 (Sun, 2.2.2020 - 15:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Rudolf ŽižkaRudolf Žižka 04 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 50.65 0.191
2 Alexej PetečelAlexej Petečel 04 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 3 53.77 0.175
3 Jonáš KonečnýJonáš Konečný 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 54.31 0.158
4 Matěj SchneiderMatěj Schneider 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 54.92 0.153
5 Matěj HoppMatěj Hopp 04 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 6 55.11 0.205
Radim VavříkRadim Vavřík 03 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 1 DNS
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 David JežekDavid Ježek 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 49.98 0.164
2 Rudolf ŽižkaRudolf Žižka 04 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 50.65 0.191
3 Lukáš MusilLukáš Musil 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 50.88 0.158
4 Michal KrátkýMichal Krátký 03 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 5 50.88 0.234
5 Milan ŠčibrániMilan Ščibráni 03 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 51.01 0.128
6 Robin DorotíkRobin Dorotík 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 51.77 0.200
7 Petr BachanPetr Bachan 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 52.05 0.200
8 Jiří KovářJiří Kovář 03 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 5 52.59 0.176
9 Lukasz UrbanekLukasz Urbanek 03 PolandPoland 6 52.80 0.145
10 Martin DzimbaníkMartin Dzimbaník 03 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 2 53.05 0.153
11 Adam ProcházkaAdam Procházka 04 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 2 53.50 0.160
12 Alexej PetečelAlexej Petečel 04 Elite Sport Boskovice, z. s.Elite Sport Boskovice, z. s. 3 53.77 0.175
13 Jan SedlářJan Sedlář 04 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 2 53.86 0.160
14 Radim HriczoRadim Hriczo 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 6 53.98 0.170
15 Jonáš KonečnýJonáš Konečný 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 54.31 0.158
16 Matěj SchneiderMatěj Schneider 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 5 54.92 0.153
17 Adrian MarekAdrian Marek 04 PolandPoland 6 55.04 0.176
18 Matěj HoppMatěj Hopp 04 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 6 55.11 0.205
19 Dominik HavlíčekDominik Havlíček 04 AC Moravský KrumlovAC Moravský Krumlov 3 55.38 0.175
20 Lukáš VajdaLukáš Vajda 04 Atletika Holešov, z.s.Atletika Holešov, z.s. 1 55.46 0.158
21 Jan MašláňJan Mašláň 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 55.64 0.185
22 Tomáš BartošTomáš Bartoš 03 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 3 61.83 0.185
23 Filip MaňásekFilip Maňásek 04 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 62.22 0.154
24 Vít ChovanecVít Chovanec 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 67.98 0.225
Thomas HlavačkaThomas Hlavačka 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 DQ -0.200
Vojtěch KrčmaVojtěch Krčma 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 DNS
Radim VavříkRadim Vavřík 03 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 1 DNS

400 m - Ženy (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 15:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Štěpánka KolářováŠtěpánka Kolářová 99 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 57.64 0.200
2 Karolína FuksováKarolína Fuksová 98 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 58.09 0.271
3 Katrin SásováKatrin Sásová 98 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 3 60.09 0.192
4 Martina HavlíčkováMartina Havlíčková 96 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 60.84 0.163
5 Nikol MusilováNikol Musilová 97 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 1 61.74 0.186
6 Klára ÚlehlováKlára Úlehlová 82 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 2 61.82 0.158
Total 6 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 15:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
MS Marharyta KachanavaMarharyta Kachanava 99 PolandPoland 4 55.34
MS Mariola KarasMariola Karas 96 PolandPoland 5 56.09
MS Karolina CuberKarolina Cuber 97 PolandPoland 6 56.77
MS Justyna BryzekJustyna Bryzek 98 PolandPoland 2 SB 57.98
MS Aleksandra KielanAleksandra Kielan 00 PolandPoland 1 66.21
MS Adrianna CzaplaAdrianna Czapla 99 PolandPoland 3 DNS
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Marharyta KachanavaMarharyta Kachanava 99 PolandPoland 4 55.34
2 Mariola KarasMariola Karas 96 PolandPoland 5 56.09
3 Karolina CuberKarolina Cuber 97 PolandPoland 6 56.77
4 Štěpánka KolářováŠtěpánka Kolářová 99 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 57.64 0.200
5 Justyna BryzekJustyna Bryzek 98 PolandPoland 2 SB 57.98
6 Karolína FuksováKarolína Fuksová 98 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 58.09 0.271
7 Katrin SásováKatrin Sásová 98 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 3 60.09 0.192
8 Martina HavlíčkováMartina Havlíčková 96 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 60.84 0.163
9 Nikol MusilováNikol Musilová 97 TJ Lokomotiva BřeclavTJ Lokomotiva Břeclav 1 61.74 0.186
10 Klára ÚlehlováKlára Úlehlová 82 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 2 61.82 0.158
11 Aleksandra KielanAleksandra Kielan 00 PolandPoland 1 66.21
Adrianna CzaplaAdrianna Czapla 99 PolandPoland 3 DNS

400 m - Juniorky (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 15:05) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Mia SchwarzerováMia Schwarzerová 01 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 58.69 0.160
MS Karolina PorebskaKarolina Porebska 02 PolandPoland 5 59.53 0.348
2 Karolína WagnerováKarolína Wagnerová 02 Atletický klub Bohumín, z.s.Atletický klub Bohumín, z.s. 4 59.78 0.163
3 Michaela KnotkováMichaela Knotková 01 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 3 60.81 0.182
4 Tereza NěmčanskáTereza Němčanská 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 2 64.01 0.151
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Porebska Karolina (POL)28.76
Total 5 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 15:05) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Julie ČervinkováJulie Červinková 01 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 60.18 0.442
2 Veronika ŠmerdováVeronika Šmerdová 01 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 5 60.85 0.190
3 Anna MaksováAnna Maksová 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 66.17 0.389
4 Mariana FrankováMariana Franková 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 72.50 0.372
Total 4 racers
Běh 3 (Sun, 2.2.2020 - 15:05) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Monica HladíkováMonica Hladíková 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 61.68 0.250
2 Sabina FiantováSabina Fiantová 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 4 61.71 0.173
3 Anna KalincováAnna Kalincová 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 62.42 0.242
4 Martina JuřenčákováMartina Juřenčáková 02 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 3 65.14 0.171
5 Dagmar DoležalováDagmar Doležalová 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 67.03 0.173
Total 5 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Mia SchwarzerováMia Schwarzerová 01 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 6 58.69 0.160
2 Karolina PorebskaKarolina Porebska 02 PolandPoland 5 59.53 0.348
3 Karolína WagnerováKarolína Wagnerová 02 Atletický klub Bohumín, z.s.Atletický klub Bohumín, z.s. 4 59.78 0.163
4 Julie ČervinkováJulie Červinková 01 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 60.18 0.442
5 Michaela KnotkováMichaela Knotková 01 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 3 60.81 0.182
6 Veronika ŠmerdováVeronika Šmerdová 01 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 5 60.85 0.190
7 Monica HladíkováMonica Hladíková 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 61.68 0.250
8 Sabina FiantováSabina Fiantová 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 4 61.71 0.173
9 Anna KalincováAnna Kalincová 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 6 62.42 0.242
10 Tereza NěmčanskáTereza Němčanská 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 2 64.01 0.151
11 Martina JuřenčákováMartina Juřenčáková 02 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 3 65.14 0.171
12 Anna MaksováAnna Maksová 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 66.17 0.389
13 Dagmar DoležalováDagmar Doležalová 01 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 67.03 0.173
14 Mariana FrankováMariana Franková 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 72.50 0.372

400 m - Dorostenky (Běh)

Běh 1 (Sun, 2.2.2020 - 14:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Anna CagašováAnna Cagašová 04 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 56.45 0.184
2 Karolína MitanováKarolína Mitanová 04 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 3 56.99 0.184
3 Veronika HutárkováVeronika Hutárková 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 60.05 0.346
MS Weronika RodakWeronika Rodak 04 PolandPoland 6 60.73 0.211
4 Kristýna KadulováKristýna Kadulová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 68.18 0.156
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Rodak Weronika (POL)26.28
Total 5 racers
Běh 2 (Sun, 2.2.2020 - 14:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Kristýna HlaváčováKristýna Hlaváčová 03 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 6 59.21 0.178
2 Veronika ŠímováVeronika Šímová 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 59.76 0.160
MS Emilia GlowackaEmilia Glowacka 03 PolandPoland 5 61.67 0.469
3 Zuzana RašovskáZuzana Rašovská 03 TJ Sokol Velké MeziříčíTJ Sokol Velké Meziříčí 2 64.45 0.220
4 Denisa ZdražilováDenisa Zdražilová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 64.84 0.259
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Glowacka Emilia (POL)27.60
Total 5 racers
Běh 3 (Sun, 2.2.2020 - 14:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Sabina VantuchováSabina Vantuchová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 62.50 0.344
2 Adéla FistrováAdéla Fistrová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 62.83 0.251
3 Amálie MynářováAmálie Mynářová 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 3 64.71 0.188
MS Lucja OrmaniecLucja Ormaniec 03 PolandPoland 6 65.20 0.315
4 Vendula MatějkováVendula Matějková 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 65.25 0.166
5 Johana BierskáJohana Bierská 03 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 65.53 0.193
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Ormaniec Lucja (POL)30.39
Total 6 racers
Běh 4 (Sun, 2.2.2020 - 14:55) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza PijákováTereza Pijáková 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 63.18 0.170
2 Edita PiprekováEdita Pipreková 03 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 3 64.86 0.400
3 Barbora PokornáBarbora Pokorná 04 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 4 67.09 0.320
4 Tereza GrégrováTereza Grégrová 04 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 6 72.38 0.231
Michaela ČervenáMichaela Červená 03 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 DNF 0.439
Split times:
Mark Bib Racer Time
200Pokorná Barbora (SPEBR)30.18
Total 5 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Anna CagašováAnna Cagašová 04 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 56.45 0.184
2 Karolína MitanováKarolína Mitanová 04 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 3 56.99 0.184
3 Kristýna HlaváčováKristýna Hlaváčová 03 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 6 59.21 0.178
4 Veronika ŠímováVeronika Šímová 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 59.76 0.160
5 Veronika HutárkováVeronika Hutárková 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 4 60.05 0.346
6 Weronika RodakWeronika Rodak 04 PolandPoland 6 60.73 0.211
7 Emilia GlowackaEmilia Glowacka 03 PolandPoland 5 61.67 0.469
8 Sabina VantuchováSabina Vantuchová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 5 62.50 0.344
9 Adéla FistrováAdéla Fistrová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 62.83 0.251
10 Tereza PijákováTereza Pijáková 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 63.18 0.170
11 Zuzana RašovskáZuzana Rašovská 03 TJ Sokol Velké MeziříčíTJ Sokol Velké Meziříčí 2 64.45 0.220
12 Amálie MynářováAmálie Mynářová 03 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 3 64.71 0.188
13 Denisa ZdražilováDenisa Zdražilová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 3 64.84 0.259
14 Edita PiprekováEdita Pipreková 03 Atletický klub Havířov, z.s.Atletický klub Havířov, z.s. 3 64.86 0.400
15 Lucja OrmaniecLucja Ormaniec 03 PolandPoland 6 65.20 0.315
16 Vendula MatějkováVendula Matějková 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 1 65.25 0.166
17 Johana BierskáJohana Bierská 03 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 2 65.53 0.193
18 Barbora PokornáBarbora Pokorná 04 SK Speed Brno, spolekSK Speed Brno, spolek 4 67.09 0.320
19 Kristýna KadulováKristýna Kadulová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 68.18 0.156
20 Tereza GrégrováTereza Grégrová 04 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 6 72.38 0.231
Michaela ČervenáMichaela Červená 03 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 5 DNF 0.439