Back

 / Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale

Ostrava (6. - 7. 3. 2021)

1500 m - Junioři

(Sun, 7.3.2021 - 10:30) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Tomáš HabartaTomáš Habarta 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 12 3:57.52
2 Matěj HřebačkaMatěj Hřebačka 03 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 8 PB 3:57.84
3 Michal HrochMichal Hroch 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 11 PB 3:58.62
4 Maximilian MatolínMaximilian Matolín 03 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 10 PB 4:00.11
5 Jakub ZejbrdlichJakub Zejbrdlich 02 AC Mladá Boleslav z.s.AC Mladá Boleslav z.s. 4 PB 4:05.58
6 Jan ŠeboJan Šebo 02 SKP Union Cheb - z.s.SKP Union Cheb - z.s. 6 SB 4:11.11
7 Patrik StankovPatrik Stankov 02 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 7 SB 4:12.63
8 Philippe CarpentierPhilippe Carpentier 02 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 9 4:14.33
9 Petr BahenskýPetr Bahenský 02 T. J. Sokol České BudějoviceT. J. Sokol České Budějovice 1 PB 4:14.43
10 Ondřej NěmecOndřej Němec 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 PB 4:17.25
11 Petr LukšPetr Lukš 02 T. J. Sokol České BudějoviceT. J. Sokol České Budějovice 5 4:21.57
12 Jan ŠimůnekJan Šimůnek 03 Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.Atletický klub ISCAREX Česk... 3 SB 4:28.97
Split times:
Mark Bib Racer Time
40067Habarta Tomáš (UHHRD)1:04.74
80067Habarta Tomáš (UHHRD)2:10.15
1200372Matolín Maximilian (DUKPR)3:12.49
Total 12 racers

1500 m - Dorostenci

(Sun, 7.3.2021 - 10:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Ondřej GajdošOndřej Gajdoš 04 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 12 4:12.33
2 Pavel VinduškaPavel Vinduška 04 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 11 4:13.59
3 Marián DražanMarián Dražan 04 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 10 SB 4:13.92
4 Tomáš RůžaTomáš Růža 05 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 PB 4:15.92
5 Marek KünstlerMarek Künstler 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 9 4:17.39
6 Ondřej BudínOndřej Budín 05 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 8 PB 4:18.17
7 Adam MalýAdam Malý 04 AC Turnov, z. s.AC Turnov, z. s. 4 PB 4:21.13
8 Ondřej HošekOndřej Hošek 05 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 2 PB 4:23.34
9 Benedikt PánekBenedikt Pánek 04 T. J. Sokol České BudějoviceT. J. Sokol České Budějovice 1 PB 4:23.88
10 Michal PerglerMichal Pergler 05 TJ Baník Stříbro, spolekTJ Baník Stříbro, spolek 7 SB 4:24.86
11 Albert SlabaAlbert Slaba 04 TRIATLET Karlovy Vary z.s.TRIATLET Karlovy Vary z.s. 6 SB 4:27.63
Filip StránskýFilip Stránský 04 Hvězda Pardubice z.s.Hvězda Pardubice z.s. 5 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
40072Gajdoš Ondřej (SNLIB)1:11.05
80072Gajdoš Ondřej (SNLIB)2:21.96
1200192Künstler Marek (AKLOL)3:30.71
Total 12 racers

1500 m - Juniorky

(Sun, 7.3.2021 - 10:10) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Karolína SasynováKarolína Sasynová 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 9 4:36.86
2 Natálie HlušíNatálie Hluší 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 10 4:39.13
3 Petra HelebrantováPetra Helebrantová 03 ASK ELNA PočeradyASK ELNA Počerady 11 SB 4:47.62
4 Tereza ŠedováTereza Šedová 03 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ... 4 PB 4:54.56
5 Jana PekařováJana Pekařová 02 AC Turnov, z. s.AC Turnov, z. s. 7 PB 4:56.84
6 Vendulka RyšaváVendulka Ryšavá 02 AC Česká LípaAC Česká Lípa 8 PB 4:58.18
7 Natálie FurchováNatálie Furchová 03 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 3 PB 4:58.52
8 Dana PřikrylováDana Přikrylová 03 SK Aritma PrahaSK Aritma Praha 12 SB 4:59.51
9 Anežka GutwirthováAnežka Gutwirthová 03 T. J. Sokol České BudějoviceT. J. Sokol České Budějovice 2 PB 5:13.83
10 Hana KoděrováHana Koděrová 02 Spartak Praha 4Spartak Praha 4 6 SB 5:15.75
11 Zuzana SmejkalováZuzana Smejkalová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 1 PB 5:16.15
Melanie CarpentierMelanie Carpentier 02 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 5 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
400104Hluší Natálie (AKOLY)1:15.51
800503Sasynová Karolína (TZTRI)2:33.41
1200503Sasynová Karolína (TZTRI)3:44.95
Total 12 racers

1500 m - Dorostenky

(Sun, 7.3.2021 - 10:00) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Adéla SteinsováAdéla Steinsová 04 TJ Lokomotiva Beroun z.s.TJ Lokomotiva Beroun z.s. 1 PB 4:44.43
2 Šárka SomrováŠárka Somrová 04 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 11 PB 4:48.12
3 Kateřina BrdičkováKateřina Brdičková 05 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 PB 4:49.24
4 Kateřina HadravováKateřina Hadravová 05 AC Česká LípaAC Česká Lípa 10 PB 4:50.64
5 Radana LapáčkováRadana Lapáčková 05 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 2 PB 4:53.54
6 Kristýna DvořákováKristýna Dvořáková 05 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 12 PB 4:56.82
7 Ema KlimentováEma Klimentová 05 AK Šternberk z.s.AK Šternberk z.s. 7 SB 5:00.28
8 Mariana KonvičkováMariana Konvičková 05 TJ Sokol Praha Královské VinohradyTJ Sokol Praha Královské Vi... 4 PB 5:05.36
9 Eliška KučerováEliška Kučerová 05 TRIATLET Karlovy Vary z.s.TRIATLET Karlovy Vary z.s. 9 SB 5:09.53
10 Barbara KostkováBarbara Kostková 04 T. J. Sokol České BudějoviceT. J. Sokol České Budějovice 3 SB 5:28.07
11 Sára NavrátilováSára Navrátilová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 SB 5:28.99
Simona BartošováSimona Bartošová 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
400408Steinsová Adéla (BEROU)1:17.11
800408Steinsová Adéla (BEROU)2:37.63
1200408Steinsová Adéla (BEROU)3:55.36
Total 12 racers