Back

 / Memoriál Josefa Odložila (Bronzový mítink WACT)

Praha (7. 6. 2021)

800 m - Muži (Běh)

Běh 1 (Mon, 7.6.2021 - 16:00) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
DUKLA MÍTINK
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Kryštof HübnerKryštof Hübner 95 TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 8 1:52.73
2 Kryštof DuchanKryštof Duchan 99 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 4 1:53.04
3 Patrik SasínekPatrik Sasínek 97 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 6 1:53.37
4 Jan KunčickýJan Kunčický 99 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 2 1:54.23
5 Marek KalousMarek Kalous 00 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 3 1:54.34
6 Nico BokettaNico Boketta 02 Atletika Jižní Město z.s.Atletika Jižní Město z.s. 7 1:54.73
7 Jakub HoftaJakub Hofta 97 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 4 1:54.81
Jiří JanečekJiří Janeček 01 USK PROVOD Ústí n/L.USK PROVOD Ústí n/L. 1 DNS
Adam ZenklAdam Zenkl 95 AC Vysoké Mýto z.s.AC Vysoké Mýto z.s. 5 DNS
Total 9 racers
Běh 2 (Mon, 7.6.2021 - 16:01) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
DUKLA MÍTINK
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Lukáš MottlLukáš Mottl 97 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 1:52.69
2 Jakub DudychaJakub Dudycha 05 AC Vysoké Mýto z.s.AC Vysoké Mýto z.s. 2 1:54.36
3 Martin PechaMartin Pecha 01 AC Čáslav z.s.AC Čáslav z.s. 1 1:54.75
4 Jan MálekJan Málek 01 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 4 1:54.88
5 Maximilian MatolínMaximilian Matolín 03 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 1:55.36
6 Vojtěch PlačekVojtěch Plaček 96 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 8 1:55.70
7 Dominik VebrDominik Vebr 03 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ... 3 1:56.01
8 Matěj ŠolcMatěj Šolc 04 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 1 1:56.29
9 Lukáš PodolákLukáš Podolák 02 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 3 1:58.18
10 Jan HockJan Hock 98 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 5 2:00.35
Total 10 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 Lukáš MottlLukáš Mottl 97 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 1:52.69
2 Kryštof HübnerKryštof Hübner 95 TJ Sokol Hradec KrálovéTJ Sokol Hradec Králové 8 1:52.73
3 Kryštof DuchanKryštof Duchan 99 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 4 1:53.04
4 Patrik SasínekPatrik Sasínek 97 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 6 1:53.37
5 Jan KunčickýJan Kunčický 99 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 2 1:54.23
6 Marek KalousMarek Kalous 00 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 3 1:54.34
7 Jakub DudychaJakub Dudycha 05 AC Vysoké Mýto z.s.AC Vysoké Mýto z.s. 2 1:54.36
8 Nico BokettaNico Boketta 02 Atletika Jižní Město z.s.Atletika Jižní Město z.s. 7 1:54.73
9 Martin PechaMartin Pecha 01 AC Čáslav z.s.AC Čáslav z.s. 1 1:54.75
10 Jakub HoftaJakub Hofta 97 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 4 1:54.81
11 Jan MálekJan Málek 01 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. 4 1:54.88
12 Maximilian MatolínMaximilian Matolín 03 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 1:55.36
13 Vojtěch PlačekVojtěch Plaček 96 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 8 1:55.70
14 Dominik VebrDominik Vebr 03 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ... 3 1:56.01
15 Matěj ŠolcMatěj Šolc 04 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 1 1:56.29
16 Lukáš PodolákLukáš Podolák 02 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 3 1:58.18
17 Jan HockJan Hock 98 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 5 2:00.35
Jiří JanečekJiří Janeček 01 USK PROVOD Ústí n/L.USK PROVOD Ústí n/L. 1 DNS
Adam ZenklAdam Zenkl 95 AC Vysoké Mýto z.s.AC Vysoké Mýto z.s. 5 DNS

800 m - Ženy

(Mon, 7.6.2021 - 16:10) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
DUKLA MÍTINK
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Anna SurákováAnna Suráková 00 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 3 SB 2:08.73
2 Anna ŠimkováAnna Šimková 98 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 SB 2:09.07
3 Denisa FolkováDenisa Folková 01 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 4 2:10.21
4 Adéla SteinsováAdéla Steinsová 04 TJ Lokomotiva Beroun z.s.TJ Lokomotiva Beroun z.s. 7 2:11.09
5 Natálie MillerováNatálie Millerová 04 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 8 2:11.29
6 Veronika PetráskováVeronika Petrásková 00 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 8 2:11.68
7 Lenka ČechováLenka Čechová 01 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 1 SB 2:12.13
8 Marie BušinováMarie Bušinová 98 Atletický klub Kyjov, z.s.Atletický klub Kyjov, z.s. 2 SB 2:13.25
9 Edita VaculíkováEdita Vaculíková 03 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 PB 2:13.53
10 Hana BorováHana Borová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:16.95
Eliška KoletováEliška Koletová 06 Hvězda Pardubice z.s.Hvězda Pardubice z.s. 1 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:08.14
Total 11 racers
(Mon, 7.6.2021 - 19:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. s Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 Bianka Bartha-KériBianka Bartha-Kéri 94 HungaryHungary 7 2:01.56
2 Katie SnowdenKatie Snowden 94 United KingdomUnited Kingdom 6 PB 2:01.58
3 Louise ShanahanLouise Shanahan 97 IrelandIreland 5 2:01.99
4 Georgie HartiganGeorgie Hartigan 96 IrelandIreland 5 2:02.13
5 Isabelle BoffeyIsabelle Boffey 00 United KingdomUnited Kingdom 3 2:02.55
6 Diana MezuliáníkováDiana Mezuliáníková 92 Czech RepublicCzech Republic 4 2:03.79
7 Gabriela GajanováGabriela Gajanová 99 SlovakiaSlovakia 2 SB 2:04.20
8 Vendula HlucháVendula Hluchá 97 Czech RepublicCzech Republic 1 2:05.75
9 Conick Gaël DeConick Gaël De 01 SwedenSweden 3 SB 2:06.48
10 Iveta PutalováIveta Putalová 88 SlovakiaSlovakia 7 2:07.01
11 Pavla ŠtoudkováPavla Štoudková 03 Czech RepublicCzech Republic 1 SB 2:09.50
Kateřina HálováKateřina HálováPACE 81 Czech RepublicCzech Republic 8 DNF
Marharyta KachanavaMarharyta Kachanava 99 BelarusBelarus 2 DNS
Kimberley FicenecKimberley Ficenec 94 Czech RepublicCzech Republic 8 DNS
Total 14 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 Bianka Bartha-KériBianka Bartha-Kéri 94 HungaryHungary 7 2:01.56
2 Katie SnowdenKatie Snowden 94 United KingdomUnited Kingdom 6 PB 2:01.58
3 Louise ShanahanLouise Shanahan 97 IrelandIreland 5 2:01.99
4 Georgie HartiganGeorgie Hartigan 96 IrelandIreland 5 2:02.13
5 Isabelle BoffeyIsabelle Boffey 00 United KingdomUnited Kingdom 3 2:02.55
6 Diana MezuliáníkováDiana Mezuliáníková 92 Czech RepublicCzech Republic 4 2:03.79
7 Gabriela GajanováGabriela Gajanová 99 SlovakiaSlovakia 2 SB 2:04.20
8 Vendula HlucháVendula Hluchá 97 Czech RepublicCzech Republic 1 2:05.75
9 Conick Gaël DeConick Gaël De 01 SwedenSweden 3 SB 2:06.48
10 Iveta PutalováIveta Putalová 88 SlovakiaSlovakia 7 2:07.01
11 Anna SurákováAnna Suráková 00 AK ŠKODA PlzeňAK ŠKODA Plzeň 3 SB 2:08.73
12 Anna ŠimkováAnna Šimková 98 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 7 SB 2:09.07
13 Pavla ŠtoudkováPavla Štoudková 03 Czech RepublicCzech Republic 1 SB 2:09.50
14 Denisa FolkováDenisa Folková 01 AC Slovan Liberec, z.s.AC Slovan Liberec, z.s. 4 2:10.21
15 Adéla SteinsováAdéla Steinsová 04 TJ Lokomotiva Beroun z.s.TJ Lokomotiva Beroun z.s. 7 2:11.09
16 Natálie MillerováNatálie Millerová 04 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 8 2:11.29
17 Veronika PetráskováVeronika Petrásková 00 Univerzitní sportovní klub PrahaUniverzitní sportovní klub ... 8 2:11.68
18 Lenka ČechováLenka Čechová 01 Atletika Stará Boleslav, z.s.Atletika Stará Boleslav, z.s. 1 SB 2:12.13
19 Marie BušinováMarie Bušinová 98 Atletický klub Kyjov, z.s.Atletický klub Kyjov, z.s. 2 SB 2:13.25
20 Edita VaculíkováEdita Vaculíková 03 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 PB 2:13.53
21 Hana BorováHana Borová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:16.95
Eliška KoletováEliška Koletová 06 Hvězda Pardubice z.s.Hvězda Pardubice z.s. 1 DNS
Kateřina HálováKateřina HálováPACE 81 Czech RepublicCzech Republic 8 DNF
Marharyta KachanavaMarharyta Kachanava 99 BelarusBelarus 2 DNS
Kimberley FicenecKimberley Ficenec 94 Czech RepublicCzech Republic 8 DNS