Back

 / Čokoládová tretra 2022

Opava (11. 5. 2022)

60 m - Atletická minipřípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1= Anthony SuchomelAnthony Suchomel 19 OpavaOpava 4 24.99
1= František ZapletalFrantišek Zapletal 20 OpavaOpava 6 24.99
3 Vojtěch KramolišVojtěch Kramoliš 19 OpavaOpava 2 27.37
4 Filip VaněkFilip Vaněk 19 OpavaOpava 5 33.63
5 Samuel RolederSamuel Roleder 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 3 35.76
6 Maxim ZemanMaxim Zeman 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 7 39.70
7 Jakub KociánJakub Kocián 20 Kocka teamKocka team 1 41.11
Total 7 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jan HrbáčJan Hrbáč 19 Chvojkovice brodChvojkovice brod 5 19.23
2 Štěpán HermanŠtěpán Herman 19 OpavaOpava 4 22.76
3 Vojtech BaranVojtech Baran 19 Komarovske chaloupkyKomarovske chaloupky 1 24.08
4 Kevin BracekKevin Bracek 20 VávroviceVávrovice 2 44.31
5 Adam HanzlíkAdam Hanzlík 19 ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Opava, P.O.ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Op... 3 46.79
6 Václav KlestilVáclav Klestil 20 Opavský sportovní klubOpavský sportovní klub 6 47.71
7 Teodor VašekTeodor Vašek 20 SK Koliba OpavaSK Koliba Opava 7 51.34
Total 7 racers
Běh 03 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Štěpán OvčáčekŠtěpán Ovčáček 19 OpavaOpava 4 18.94
2 Ludvík MartynekLudvík Martynek 19 OpavaOpava 3 20.02
3 Adam VolnýAdam Volný 20 OpavaOpava 7 23.54
4 Marek DřímalMarek Dřímal 19 OpavaOpava 1 24.00
5 Maxmilian HyrlíkMaxmilian Hyrlík 20 OpavaOpava 2 32.82
6 Tobias RolnýTobias Rolný 20 Opava-VlaštovičkyOpava-Vlaštovičky 6 34.64
7 Maxmilián RolederMaxmilián Roleder 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 5 54.48
Total 7 racers
Běh 05 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tomáš PustějovskýTomáš Pustějovský 19 MelčMelč 5 20.49
2 Bartoloměj BorsukBartoloměj Borsuk 19 4pohyb Otice, z. s.4pohyb Otice, z. s. 1 21.59
3 Šimon MynářŠimon Mynář 19 OpavaOpava 4 25.98
4 Matyáš VavrečkaMatyáš Vavrečka 19 Batole za rukuBatole za ruku 6 26.43
5 Theodor VehovskýTheodor Vehovský 20 OpavaOpava 7 27.98
Eduard ČernínEduard Černín 19 Kingteam OpavaKingteam Opava 2 DNS
Eduard HanzlikEduard Hanzlik 20 ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Opava, P.O.ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Op... 3 DNF
Total 7 racers
Běh 06 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Karel KlestilKarel Klestil 18 Opavský sportovní klubOpavský sportovní klub 3 14.84
2 Matyáš HulvaMatyáš Hulva 18 OpavaOpava 2 15.90
3 Eduard GilíkEduard Gilík 17 ZŠ a MŠ Otice - P.O.ZŠ a MŠ Otice - P.O. 1 16.09
4 Kryštof ŠrubařKryštof Šrubař 17 MŠ Opava, Otická 24MŠ Opava, Otická 24 6 17.11
5 Antonín KovářAntonín Kovář 18 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 21.36
6 Matouš MičkaMatouš Mička 17 OticeOtice 5 23.39
Total 6 racers
Běh 07 (Wed, 11.5.2022 - 16:10) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Šimon MikulinecŠimon Mikulinec 17 MŠ Olomoucká, OpavaMŠ Olomoucká, Opava 1 12.56
2 Matěj TietzMatěj Tietz 17 KravařeKravaře 3 13.17
3 Mojmír ZapletalMojmír Zapletal 17 OtickáOtická 6 16.11
4 Maxmilián VavrečkaMaxmilián Vavrečka 17 Oldřišov MŠOldřišov MŠ 4 16.24
5 Jakub VolnýJakub Volný 17 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 5 17.49
6 Martin ŠkrobánekMartin Škrobánek 18 OpavaOpava 2 20.08
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Šimon MikulinecŠimon Mikulinec 17 MŠ Olomoucká, OpavaMŠ Olomoucká, Opava 1 12.56
2 Matěj TietzMatěj Tietz 17 KravařeKravaře 3 13.17
3 Karel KlestilKarel Klestil 18 Opavský sportovní klubOpavský sportovní klub 3 14.84
4 Matyáš HulvaMatyáš Hulva 18 OpavaOpava 2 15.90
5 Eduard GilíkEduard Gilík 17 ZŠ a MŠ Otice - P.O.ZŠ a MŠ Otice - P.O. 1 16.09
6 Mojmír ZapletalMojmír Zapletal 17 OtickáOtická 6 16.11
7 Maxmilián VavrečkaMaxmilián Vavrečka 17 Oldřišov MŠOldřišov MŠ 4 16.24
8 Kryštof ŠrubařKryštof Šrubař 17 MŠ Opava, Otická 24MŠ Opava, Otická 24 6 17.11
9 Jakub VolnýJakub Volný 17 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 5 17.49
10 Štěpán OvčáčekŠtěpán Ovčáček 19 OpavaOpava 4 18.94
11 Jan HrbáčJan Hrbáč 19 Chvojkovice brodChvojkovice brod 5 19.23
12 Ludvík MartynekLudvík Martynek 19 OpavaOpava 3 20.02
13 Martin ŠkrobánekMartin Škrobánek 18 OpavaOpava 2 20.08
14 Tomáš PustějovskýTomáš Pustějovský 19 MelčMelč 5 20.49
15 Antonín KovářAntonín Kovář 18 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 21.36
16 Bartoloměj BorsukBartoloměj Borsuk 19 4pohyb Otice, z. s.4pohyb Otice, z. s. 1 21.59
17 Štěpán HermanŠtěpán Herman 19 OpavaOpava 4 22.76
18 Matouš MičkaMatouš Mička 17 OticeOtice 5 23.39
19 Adam VolnýAdam Volný 20 OpavaOpava 7 23.54
20 Marek DřímalMarek Dřímal 19 OpavaOpava 1 24.00
21 Vojtech BaranVojtech Baran 19 Komarovske chaloupkyKomarovske chaloupky 1 24.08
22 Anthony SuchomelAnthony Suchomel 19 OpavaOpava 4 24.99
22 František ZapletalFrantišek Zapletal 20 OpavaOpava 6 24.99
24 Šimon MynářŠimon Mynář 19 OpavaOpava 4 25.98
25 Matyáš VavrečkaMatyáš Vavrečka 19 Batole za rukuBatole za ruku 6 26.43
26 Vojtěch KramolišVojtěch Kramoliš 19 OpavaOpava 2 27.37
27 Theodor VehovskýTheodor Vehovský 20 OpavaOpava 7 27.98
28 Maxmilian HyrlíkMaxmilian Hyrlík 20 OpavaOpava 2 32.82
29 Filip VaněkFilip Vaněk 19 OpavaOpava 5 33.63
30 Tobias RolnýTobias Rolný 20 Opava-VlaštovičkyOpava-Vlaštovičky 6 34.64
31 Samuel RolederSamuel Roleder 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 3 35.76
32 Maxim ZemanMaxim Zeman 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 7 39.70
33 Jakub KociánJakub Kocián 20 Kocka teamKocka team 1 41.11
34 Kevin BracekKevin Bracek 20 VávroviceVávrovice 2 44.31
35 Adam HanzlíkAdam Hanzlík 19 ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Opava, P.O.ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Op... 3 46.79
36 Václav KlestilVáclav Klestil 20 Opavský sportovní klubOpavský sportovní klub 6 47.71
37 Teodor VašekTeodor Vašek 20 SK Koliba OpavaSK Koliba Opava 7 51.34
38 Maxmilián RolederMaxmilián Roleder 20 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 5 54.48
Eduard ČernínEduard Černín 19 Kingteam OpavaKingteam Opava 2 DNS
Eduard HanzlikEduard Hanzlik 20 ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Opava, P.O.ZŠ a MŠ Hněvošice, okres Op... 3 DNF

60 m - Atletická minipřípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Karolína ZelováKarolína Zelová 19 MŠ Edvarda Beneše OpavaMŠ Edvarda Beneše Opava 4 19.74
2 Julie OtipkováJulie Otipková 19 OpavaOpava 3 22.47
3 Ella MičkováElla Mičková 20 OticeOtice 2 31.47
4 Ema KunzeEma Kunze 20 OpavaOpava 1 38.21
Total 4 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Patricie HlásnáPatricie Hlásná 19 ŠtábloviceŠtáblovice 1 23.49
2 Ela HorsinkováEla Horsinková 19 BK OlbramiceBK Olbramice 2 28.97
3 Emilie LehnertováEmilie Lehnertová 20 OpavaOpava 3 33.00
4 Gabriela PeterkováGabriela Peterková 19 ZŠ a MŠ Opava-Komárov - P.O.ZŠ a MŠ Opava-Komárov - P.O. 4 33.17
Total 4 racers
Běh 03 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Adéla BittnerováAdéla Bittnerová 17 SK KomárovSK Komárov 1 13.91
2 Karolína HanslikováKarolína Hansliková 18 OpavaOpava 4 17.64
3 Emilie DylušováEmilie Dylušová 18 Opava - MŠ MnišskáOpava - MŠ Mnišská 2 21.42
4 Eva SelnikovaEva Selnikova 18 Extreme sport club SelníkExtreme sport club Selník 6 22.51
5 barbora hajkovabarbora hajkova 18 OpavaOpava 3 22.89
6 Barbora JankůBarbora Janků 18 Velké HošticeVelké Hoštice 5 37.18
Total 6 racers
Běh 04 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Elena OtipkováElena Otipková 17 MŠ Neumannova OpavaMŠ Neumannova Opava 6 15.16
2 Nela HyrlíkováNela Hyrlíková 17 Sokol OpavaSokol Opava 1 15.27
3 Viktorie ChlebusováViktorie Chlebusová 17 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 2 15.46
4 Laura IhringováLaura Ihringová 18 OpavaOpava 3 16.10
5 Marie MachovskáMarie Machovská 18 OpavaOpava 5 20.72
6 Nina KunzeNina Kunze 18 MŠ Mnišská OpavaMŠ Mnišská Opava 4 27.02
Total 6 racers
Běh 05 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jolanka TomanováJolanka Tomanová 18 ZŠ a MŠ Úvalno, okres Bruntál, P.O.ZŠ a MŠ Úvalno, okres Brunt... 3 14.26
2 Markéta RychtarováMarkéta Rychtarová 17 ZŠ a MŠ Raduň, P.O.ZŠ a MŠ Raduň, P.O. 1 14.45
3 josefina vajdovajosefina vajdova 17 OpavaOpava 4 17.40
4 Viktorie TietzováViktorie Tietzová 18 KravařeKravaře 2 18.00
5 Klárka VyležíkováKlárka Vyležíková 18 Masarykova ZŠ a MŠ Melč, okres Opava, P.O.Masarykova ZŠ a MŠ Melč, ok... 6 18.65
6 Josefína VaškováJosefína Vašková 18 SK Koliba OpavaSK Koliba Opava 5 20.30
Total 6 racers
Běh 06 (Wed, 11.5.2022 - 16:05) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Emma KlementováEmma Klementová 18 OpavaOpava 2 18.43
2 Terezka TomanováTerezka Tomanová 18 OpavaOpava 3 20.23
Total 2 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Adéla BittnerováAdéla Bittnerová 17 SK KomárovSK Komárov 1 13.91
2 Jolanka TomanováJolanka Tomanová 18 ZŠ a MŠ Úvalno, okres Bruntál, P.O.ZŠ a MŠ Úvalno, okres Brunt... 3 14.26
3 Markéta RychtarováMarkéta Rychtarová 17 ZŠ a MŠ Raduň, P.O.ZŠ a MŠ Raduň, P.O. 1 14.45
4 Elena OtipkováElena Otipková 17 MŠ Neumannova OpavaMŠ Neumannova Opava 6 15.16
5 Nela HyrlíkováNela Hyrlíková 17 Sokol OpavaSokol Opava 1 15.27
6 Viktorie ChlebusováViktorie Chlebusová 17 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 2 15.46
7 Laura IhringováLaura Ihringová 18 OpavaOpava 3 16.10
8 josefina vajdovajosefina vajdova 17 OpavaOpava 4 17.40
9 Karolína HanslikováKarolína Hansliková 18 OpavaOpava 4 17.64
10 Viktorie TietzováViktorie Tietzová 18 KravařeKravaře 2 18.00
11 Emma KlementováEmma Klementová 18 OpavaOpava 2 18.43
12 Klárka VyležíkováKlárka Vyležíková 18 Masarykova ZŠ a MŠ Melč, okres Opava, P.O.Masarykova ZŠ a MŠ Melč, ok... 6 18.65
13 Karolína ZelováKarolína Zelová 19 MŠ Edvarda Beneše OpavaMŠ Edvarda Beneše Opava 4 19.74
14 Terezka TomanováTerezka Tomanová 18 OpavaOpava 3 20.23
15 Josefína VaškováJosefína Vašková 18 SK Koliba OpavaSK Koliba Opava 5 20.30
16 Marie MachovskáMarie Machovská 18 OpavaOpava 5 20.72
17 Emilie DylušováEmilie Dylušová 18 Opava - MŠ MnišskáOpava - MŠ Mnišská 2 21.42
18 Julie OtipkováJulie Otipková 19 OpavaOpava 3 22.47
19 Eva SelnikovaEva Selnikova 18 Extreme sport club SelníkExtreme sport club Selník 6 22.51
20 barbora hajkovabarbora hajkova 18 OpavaOpava 3 22.89
21 Patricie HlásnáPatricie Hlásná 19 ŠtábloviceŠtáblovice 1 23.49
22 Nina KunzeNina Kunze 18 MŠ Mnišská OpavaMŠ Mnišská Opava 4 27.02
23 Ela HorsinkováEla Horsinková 19 BK OlbramiceBK Olbramice 2 28.97
24 Ella MičkováElla Mičková 20 OticeOtice 2 31.47
25 Emilie LehnertováEmilie Lehnertová 20 OpavaOpava 3 33.00
26 Gabriela PeterkováGabriela Peterková 19 ZŠ a MŠ Opava-Komárov - P.O.ZŠ a MŠ Opava-Komárov - P.O. 4 33.17
27 Barbora JankůBarbora Janků 18 Velké HošticeVelké Hoštice 5 37.18
28 Ema KunzeEma Kunze 20 OpavaOpava 1 38.21

100 m - Atletická minipřípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 16:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Teodor ŠvančarTeodor Švančar 15 VršoviceVršovice 6 20.07
2 Martin VítekMartin Vítek 15 SK štábloviceSK štáblovice 7 21.21
3 Ondřej MachuraOndřej Machura 16 Mš ÚvalnoMš Úvalno 2 21.49
4 Timothy HanslikTimothy Hanslik 16 OpavaOpava 1 21.50
5 Alex MartynekAlex Martynek 15 MŠ Zborovská, OpavaMŠ Zborovská, Opava 3 21.51
6 Antonín PeterekAntonín Peterek 16 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 4 21.55
7 Štěpán PiskořŠtěpán Piskoř 16 MŠ MnišskáMŠ Mnišská 5 21.71
Total 7 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 16:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Daniel LatoňDaniel Latoň 15 ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.ZŠ Opava-Kylešovice, P.O. 6 18.58
2 Šimon PešlŠimon Pešl 15 Opava MŠ HavlíčkováOpava MŠ Havlíčková 7 19.25
3 Matěj KlímekMatěj Klímek 16 ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový Jičín, P.O.ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový... 4 20.56
4 Tobiáš BednářTobiáš Bednář 15 ZŠ Englišova, OpavaZŠ Englišova, Opava 2 20.65
5 Vít BaranVít Baran 16 Komarovske chaloupkyKomarovske chaloupky 1 20.86
6 Nikolas JanetzkýNikolas Janetzký 15 MŠ StěbořiceMŠ Stěbořice 3 22.81
7 Samuel KunzeSamuel Kunze 16 MŠ Mnišská OpavaMŠ Mnišská Opava 5 26.10
Total 7 racers
Běh 03 (Wed, 11.5.2022 - 16:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Artur ChlebusArtur Chlebus 15 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 18.39
2 Marek NajserMarek Najser 15 OpavaOpava 5 19.09
3 Šimon RysŠimon Rys 15 Atletika KrnovAtletika Krnov 6 19.48
4 Tobiáš BitomskýTobiáš Bitomský 15 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 1 19.59
5 Viktor GilíkViktor Gilík 15 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 2 22.45
6 Ondřej MráčekOndřej Mráček 16 HC RT torax porubaHC RT torax poruba 4 22.98
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Artur ChlebusArtur Chlebus 15 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 18.39
2 Daniel LatoňDaniel Latoň 15 ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.ZŠ Opava-Kylešovice, P.O. 6 18.58
3 Marek NajserMarek Najser 15 OpavaOpava 5 19.09
4 Šimon PešlŠimon Pešl 15 Opava MŠ HavlíčkováOpava MŠ Havlíčková 7 19.25
5 Šimon RysŠimon Rys 15 Atletika KrnovAtletika Krnov 6 19.48
6 Tobiáš BitomskýTobiáš Bitomský 15 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 1 19.59
7 Teodor ŠvančarTeodor Švančar 15 VršoviceVršovice 6 20.07
8 Matěj KlímekMatěj Klímek 16 ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový Jičín, P.O.ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový... 4 20.56
9 Tobiáš BednářTobiáš Bednář 15 ZŠ Englišova, OpavaZŠ Englišova, Opava 2 20.65
10 Vít BaranVít Baran 16 Komarovske chaloupkyKomarovske chaloupky 1 20.86
11 Martin VítekMartin Vítek 15 SK štábloviceSK štáblovice 7 21.21
12 Ondřej MachuraOndřej Machura 16 Mš ÚvalnoMš Úvalno 2 21.49
13 Timothy HanslikTimothy Hanslik 16 OpavaOpava 1 21.50
14 Alex MartynekAlex Martynek 15 MŠ Zborovská, OpavaMŠ Zborovská, Opava 3 21.51
15 Antonín PeterekAntonín Peterek 16 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 4 21.55
16 Štěpán PiskořŠtěpán Piskoř 16 MŠ MnišskáMŠ Mnišská 5 21.71
17 Viktor GilíkViktor Gilík 15 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 2 22.45
18 Nikolas JanetzkýNikolas Janetzký 15 MŠ StěbořiceMŠ Stěbořice 3 22.81
19 Ondřej MráčekOndřej Mráček 16 HC RT torax porubaHC RT torax poruba 4 22.98
20 Samuel KunzeSamuel Kunze 16 MŠ Mnišská OpavaMŠ Mnišská Opava 5 26.10

100 m - Atletická minipřípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 16:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza PustějovskáTereza Pustějovská 15 Masarykova ZŠ a MŠ Melč, okres Opava, P.O.Masarykova ZŠ a MŠ Melč, ok... 3 18.98
2 Ester KlementováEster Klementová 15 MŠ Krnovská OpavaMŠ Krnovská Opava 2 21.82
3 Kateřina VolnáKateřina Volná 15 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 4 24.47
4 Denisa HolušováDenisa Holušová 16 OpavaOpava 1 29.38
Total 4 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 16:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tereza HulvováTereza Hulvová 15 OpavaOpava 2 19.85
2 Nina ČernínováNina Černínová 16 Kingteam OpavaKingteam Opava 1 22.24
3 Gabriela KelemenováGabriela Kelemenová 16 ObornáOborná 4 22.78
4 Sofie KavanováSofie Kavanová 15 OpavaOpava 3 28.64
Total 4 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Tereza PustějovskáTereza Pustějovská 15 Masarykova ZŠ a MŠ Melč, okres Opava, P.O.Masarykova ZŠ a MŠ Melč, ok... 3 18.98
2 Tereza HulvováTereza Hulvová 15 OpavaOpava 2 19.85
3 Ester KlementováEster Klementová 15 MŠ Krnovská OpavaMŠ Krnovská Opava 2 21.82
4 Nina ČernínováNina Černínová 16 Kingteam OpavaKingteam Opava 1 22.24
5 Gabriela KelemenováGabriela Kelemenová 16 ObornáOborná 4 22.78
6 Kateřina VolnáKateřina Volná 15 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 4 24.47
7 Sofie KavanováSofie Kavanová 15 OpavaOpava 3 28.64
8 Denisa HolušováDenisa Holušová 16 OpavaOpava 1 29.38

200 m - Atletická minipřípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 17:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Filip PostřimovskyFilip Postřimovsky 13 Slezan opavaSlezan opava 7 32.78
2 Ondřej BittnerOndřej Bittner 13 SK KomárovSK Komárov 2 36.67
3 Robin KurkaRobin Kurka 14 ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 - P.O.ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 ... 5 38.13
4 Jakub ReifJakub Reif 13 ZŠ Suché Lazce, TJ Slezan OpavaZŠ Suché Lazce, TJ Slezan O... 8 38.45
5 Kryštof BednářKryštof Bednář 14 ZŠ Englišova, OpavaZŠ Englišova, Opava 1 41.44
6 David OlšanskýDavid Olšanský 14 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 6 42.33
7 Oliver ChlebusOliver Chlebus 13 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 44.74
8 Pavel KlementPavel Klement 14 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 4 44.85
Total 8 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 17:15) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Tadeáš KlementTadeáš Klement 13 OpavaOpava 1 33.90
2 Ondřej KlímekOndřej Klímek 13 ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový Jičín, P.O.ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový... 2 36.34
3 Mikuláš StejskalMikuláš Stejskal 13 ZŠ EnglisovaZŠ Englisova 5 36.42
4 Ondřej HruškaOndřej Hruška 13 ZŠ OticeZŠ Otice 2 36.59
5 Šimon PolákŠimon Polák 13 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 4 37.14
6 Ondřej PodmolOndřej Podmol 13 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 3 38.15
7 Bruno VítekBruno Vítek 13 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.,SK štábloviceZŠ Opava, Englišova 82 - P.... 6 39.72
8 Filip ZábrodskýFilip Zábrodský 14 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6 - P.O.ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochr... 7 41.85
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Filip PostřimovskyFilip Postřimovsky 13 Slezan opavaSlezan opava 7 32.78
2 Tadeáš KlementTadeáš Klement 13 OpavaOpava 1 33.90
3 Ondřej KlímekOndřej Klímek 13 ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový Jičín, P.O.ZŠ a MŠ Lichnov, okres Nový... 2 36.34
4 Mikuláš StejskalMikuláš Stejskal 13 ZŠ EnglisovaZŠ Englisova 5 36.42
5 Ondřej HruškaOndřej Hruška 13 ZŠ OticeZŠ Otice 2 36.59
6 Ondřej BittnerOndřej Bittner 13 SK KomárovSK Komárov 2 36.67
7 Šimon PolákŠimon Polák 13 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 4 37.14
8 Robin KurkaRobin Kurka 14 ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 - P.O.ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2 ... 5 38.13
9 Ondřej PodmolOndřej Podmol 13 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 3 38.15
10 Jakub ReifJakub Reif 13 ZŠ Suché Lazce, TJ Slezan OpavaZŠ Suché Lazce, TJ Slezan O... 8 38.45
11 Bruno VítekBruno Vítek 13 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.,SK štábloviceZŠ Opava, Englišova 82 - P.... 6 39.72
12 Kryštof BednářKryštof Bednář 14 ZŠ Englišova, OpavaZŠ Englišova, Opava 1 41.44
13 Filip ZábrodskýFilip Zábrodský 14 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6 - P.O.ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochr... 7 41.85
14 David OlšanskýDavid Olšanský 14 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 6 42.33
15 Oliver ChlebusOliver Chlebus 13 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 44.74
16 Pavel KlementPavel Klement 14 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 4 44.85

200 m - Atletická minipřípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 17:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Johana PospíšilováJohana Pospíšilová 14 ZŠ Otická Opava - SokolZŠ Otická Opava - Sokol 3 38.32
2 Karin ValicováKarin Valicová 14 ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, P.O.ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaz... 5 39.16
3 Eva VílováEva Vílová 14 AK BílinaAK Bílina 6 39.86
4 Viktorie HolušováViktorie Holušová 14 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 1 42.44
5 Adéla PotepováAdéla Potepová 14 ZŠ Otice - SokolZŠ Otice - Sokol 4 44.99
6 Adéla MalinkováAdéla Malinková 13 Sokol OpavaSokol Opava 2 46.00
Total 6 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 17:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Beata HubnerováBeata Hubnerová 13 TJ Sokol Nová HradečnáTJ Sokol Nová Hradečná 3 34.32
2 Marta DziegielewskaMarta Dziegielewska 14 Atletika Človíček, z.s.Atletika Človíček, z.s. 1 36.53
3 Karolína FiedlerováKarolína Fiedlerová 13 ZŠ Háj ve Slezsku, okres Opava, P.O.ZŠ Háj ve Slezsku, okres Op... 2 38.02
4 Kristýna KorbelováKristýna Korbelová 14 Zš SlavkovZš Slavkov 4 38.57
5 Ella ZbirovskáElla Zbirovská 14 Atletika ČlovíčekAtletika Človíček 6 41.70
6 Lucie RychtarovaLucie Rychtarova 14 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 5 45.29
Total 6 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 Beata HubnerováBeata Hubnerová 13 TJ Sokol Nová HradečnáTJ Sokol Nová Hradečná 3 34.32
2 Marta DziegielewskaMarta Dziegielewska 14 Atletika Človíček, z.s.Atletika Človíček, z.s. 1 36.53
3 Karolína FiedlerováKarolína Fiedlerová 13 ZŠ Háj ve Slezsku, okres Opava, P.O.ZŠ Háj ve Slezsku, okres Op... 2 38.02
4 Johana PospíšilováJohana Pospíšilová 14 ZŠ Otická Opava - SokolZŠ Otická Opava - Sokol 3 38.32
5 Kristýna KorbelováKristýna Korbelová 14 Zš SlavkovZš Slavkov 4 38.57
6 Karin ValicováKarin Valicová 14 ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, P.O.ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaz... 5 39.16
7 Eva VílováEva Vílová 14 AK BílinaAK Bílina 6 39.86
8 Ella ZbirovskáElla Zbirovská 14 Atletika ČlovíčekAtletika Človíček 6 41.70
9 Viktorie HolušováViktorie Holušová 14 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 1 42.44
10 Adéla PotepováAdéla Potepová 14 ZŠ Otice - SokolZŠ Otice - Sokol 4 44.99
11 Lucie RychtarovaLucie Rychtarova 14 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 5 45.29
12 Adéla MalinkováAdéla Malinková 13 Sokol OpavaSokol Opava 2 46.00

300 m - Atletická přípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 17:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Jaroslav KordulaJaroslav Kordula 11 ZŠ Oldřišov, TJ Slezan OpavaZŠ Oldřišov, TJ Slezan Opava 4 51.63
2 Oliver WeczerekOliver Weczerek 11 ZŠ KravařeZŠ Kravaře 8 53.12
3 Adam SlanýAdam Slaný 12 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 7 55.02
4 Vilém PiskořVilém Piskoř 11 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 5 57.23
5 Jan GalvasJan Galvas 11 ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O.ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O. 1 58.12
6 Matyáš HodečekMatyáš Hodeček 11 Pohodová škola s.r.o, Ostrava, SSK VítkovicePohodová škola s.r.o, Ostra... 3 60.13
7 Robert GilíkRobert Gilík 12 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 2 61.11
8 Matěj RuskýMatěj Ruský 12 OpavaOpava 6 68.08
Total 8 racers
Běh 02 (Wed, 11.5.2022 - 17:45) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 František MrkvanFrantišek Mrkvan 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 6 48.95
2 Matěj ImrichMatěj Imrich 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 2 52.77
3 Matěj OrelMatěj Orel 12 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 7 53.49
4 Marcel KovalMarcel Koval 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 3 54.67
5 Adam PečeňaAdam Pečeňa 11 SK HraniceSK Hranice 8 55.35
6 Samuel LatoňSamuel Latoň 12 ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.ZŠ Opava-Kylešovice, P.O. 5 55.75
7 Vojtěch HudečkaVojtěch Hudečka 11 Sokol OpavaSokol Opava 1 55.75
8 Adam KurkaAdam Kurka 11 ZS edvarda beneseZS edvarda benese 4 61.75
Total 8 racers
Summary phase results Excel
Pos. Name Born Club/Nationality Ln.. Result Reaction
1 František MrkvanFrantišek Mrkvan 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 6 48.95
2 Jaroslav KordulaJaroslav Kordula 11 ZŠ Oldřišov, TJ Slezan OpavaZŠ Oldřišov, TJ Slezan Opava 4 51.63
3 Matěj ImrichMatěj Imrich 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 2 52.77
4 Oliver WeczerekOliver Weczerek 11 ZŠ KravařeZŠ Kravaře 8 53.12
5 Matěj OrelMatěj Orel 12 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 7 53.49
6 Marcel KovalMarcel Koval 11 Atletika KrnovAtletika Krnov 3 54.67
7 Adam SlanýAdam Slaný 12 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 7 55.02
8 Adam PečeňaAdam Pečeňa 11 SK HraniceSK Hranice 8 55.35
9 Samuel LatoňSamuel Latoň 12 ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.ZŠ Opava-Kylešovice, P.O. 5 55.75
9 Vojtěch HudečkaVojtěch Hudečka 11 Sokol OpavaSokol Opava 1 55.75
11 Vilém PiskořVilém Piskoř 11 ZŠ Opava, Otická 18 - P.O.ZŠ Opava, Otická 18 - P.O. 5 57.23
12 Jan GalvasJan Galvas 11 ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O.ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O. 1 58.12
13 Matyáš HodečekMatyáš Hodeček 11 Pohodová škola s.r.o, Ostrava, SSK VítkovicePohodová škola s.r.o, Ostra... 3 60.13
14 Robert GilíkRobert Gilík 12 ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O. 2 61.11
15 Adam KurkaAdam Kurka 11 ZS edvarda beneseZS edvarda benese 4 61.75
16 Matěj RuskýMatěj Ruský 12 OpavaOpava 6 68.08

300 m - Atletická přípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 17:30) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Nikol DostálováNikol Dostálová 11 ZŠ a MŠ Otice - P.O.ZŠ a MŠ Otice - P.O. 4 52.44
2 Karolína ČespivováKarolína Čespivová 12 SK PřerovSK Přerov 3 53.00
3 Karen BitomskáKaren Bitomská 12 TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava 2 53.75
4 Anežka PurováAnežka Purová 12 Sokol Nová HradečnáSokol Nová Hradečná 6 55.67
5 Karolína TicháčkováKarolína Ticháčková 11 ZŠ Labyrint Lhota, s.r.o.ZŠ Labyrint Lhota, s.r.o. 9 56.41
6 Adéla StaňkováAdéla Staňková 11 Sokol OpavaSokol Opava 8 58.02
7 Justina LudwigováJustina Ludwigová 12 ZŠ Oldřišov, okres Opava, P.O.ZŠ Oldřišov, okres Opava, P.O. 5 62.80
8 Viktorie RinkováViktorie Rinková 12 Prajzský BK KravařePrajzský BK Kravaře 7 63.15
9 Adéla BilíčkováAdéla Bilíčková 11 ZŠ EnglišovaZŠ Englišova 1 64.02
Total 9 racers

Hod raketkou - Atletická přípravka-hoši (Finále)

Finále 01 (Wed, 11.5.2022 - 16:25) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Jan GalvasJan Galvas
ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O.ZŠ Opava, Vrchní 19 - P.O.
11 34.00
2 Adam PečeňaAdam Pečeňa
SK HraniceSK Hranice
11 32.80
3 František MrkvanFrantišek Mrkvan
Atletika KrnovAtletika Krnov
11 28.80
4 Matěj ImrichMatěj Imrich
Atletika KrnovAtletika Krnov
11 28.70
5 Samuel LatoňSamuel Latoň
ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.ZŠ Opava-Kylešovice, P.O.
12 28.40
6 Marcel KovalMarcel Koval
Atletika KrnovAtletika Krnov
11 28.00
7 Matyáš HodečekMatyáš Hodeček
Pohodová škola s.r.o, Ostrava, SSK VítkovicePohodová škola s.r.o, Ostra...
11 24.60
8 Robert GilíkRobert Gilík
ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.ZŠ Opava, Englišova 82 - P.O.
12 22.10
9 Vojtěch HudečkaVojtěch Hudečka
Sokol OpavaSokol Opava
11 19.50
10 Adam KurkaAdam Kurka
ZS edvarda beneseZS edvarda benese
11 19.40
11 Matěj RuskýMatěj Ruský
OpavaOpava
12 18.90
12 Jaroslav KordulaJaroslav Kordula
ZŠ Oldřišov, TJ Slezan OpavaZŠ Oldřišov, TJ Slezan Opava
11 17.50
Total 12 racers

Hod raketkou - Atletická přípravka-dívky (Finále)

Finále (Wed, 11.5.2022 - 16:00) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Ord. Result 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1 Nikol DostálováNikol Dostálová
ZŠ a MŠ Otice - P.O.ZŠ a MŠ Otice - P.O.
11 21.80
2 Karen BitomskáKaren Bitomská
TJ Slezan OpavaTJ Slezan Opava
12 18.10
3 Karolína TicháčkováKarolína Ticháčková
ZŠ Labyrint Lhota, s.r.o.ZŠ Labyrint Lhota, s.r.o.
11 17.50
4= Justina LudwigováJustina Ludwigová
ZŠ Oldřišov, okres Opava, P.O.ZŠ Oldřišov, okres Opava, P.O.
12 10.50
4= Viktorie RinkováViktorie Rinková
Prajzský BK KravařePrajzský BK Kravaře
12 10.50
6 Adéla StaňkováAdéla Staňková
Sokol OpavaSokol Opava
11 10.40
7 Adéla BilíčkováAdéla Bilíčková
ZŠ EnglišovaZŠ Englišova
11 09.90
Total 7 racers

30 m - Atletická minipřípravka-hoši (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 15:55) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Štěpán KramolišŠtěpán Kramoliš 21 OpavaOpava 3 09.59
2 Jindřich RomanJindřich Roman 22 OpavaOpava 4 14.00
3 Tobiáš ZdráhalTobiáš Zdráhal 22 SGD- Špičková OpavaSGD- Špičková Opava 5 15.89
4 Matyaš FingerhutMatyaš Fingerhut 21 OpavaOpava 1 30.25
Total 4 racers

30 m - Atletická minipřípravka-dívky (Běh)

Běh 01 (Wed, 11.5.2022 - 15:50) official Excel Info Start list Results
Pos. Name Born Club/Nationality Ln. Result Reaction
1 Naďa KoláčnáNaďa Koláčná 21 OpavaOpava 3 06.41
2 Zuzana JankůZuzana Janků 21 Velké HošticeVelké Hoštice 2 07.71
3 Ema MynářováEma Mynářová 21 OpavaOpava 4 09.42
4 Olivie VlkOlivie Vlk 21 Pohodová škola s.r.o, Ostrava, SSK VítkovicePohodová škola s.r.o, Ostra... 5 28.60
Antonie DylušováAntonie Dylušová 21 OpavaOpava 1 DNS
Total 5 racers