Back

 / Mistrovství ČR družstev starších žáků a starších žákyň

Praha - Děkanka (30. 9. 2023)

Chůze dráha 3000 m - Žáci

(Sat, 30.9.2023 - 10:55) official Photo finish Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 416 Jonáš ŘímanJonáš Říman 08 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 17 17:38.68
2 305 Daniel HermanDaniel Herman 09 Lokomotiva FOSFA BřeclavLokomotiva FOSFA Břeclav 16 PB 17:57.37
3 172 Matyáš ZárubaMatyáš Záruba 08 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 15 19:46.20
4 261 Lukáš LhotskýLukáš Lhotský 09 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 10 PB 19:54.19
5 20 Antonín StřechaAntonín Střecha 09 SK JeseniovaSK Jeseniova 12 PB 19:58.65
6 171 Jakub ŠvejkovskýJakub Švejkovský 09 A. C. TEPO KladnoA. C. TEPO Kladno 13 20:06.87
7 116 Jakub ŠebestaJakub Šebesta 09 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 8 PB 20:12.27
8 15 Jan DobiášJan Dobiáš 10 SK JeseniovaSK Jeseniova 1 PB 20:12.58
9 321 Ondřej VargaOndřej Varga 09 Lokomotiva FOSFA BřeclavLokomotiva FOSFA Břeclav 14 20:20.49
10 22 Mikuláš KalenskýMikuláš Kalenský 09 SK JeseniovaSK Jeseniova 7 PB 20:30.10
11 311 Tobiáš MatějkaTobiáš Matějka 09 Lokomotiva FOSFA BřeclavLokomotiva FOSFA Břeclav 11 20:50.25
12 256 Adam ChovanecAdam Chovanec 09 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 3 PB 22:04.86
13 17 Jan JelínekJan Jelínek 09 SK JeseniovaSK Jeseniova 9 22:55.21
14 104 Matyáš DurfinaMatyáš Durfina 09 TJ Dukla PrahaTJ Dukla Praha 6 24:44.51
259 Jakub KohoutekJakub Kohoutek 08 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 5 DQ
271 Max Ivo BurešMax Ivo Bureš 09 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 4 DQ
270 Hugo BartušekHugo Bartušek 09 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 2 PB DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
1000 5:24.25
2000416Říman Jonáš (SOKOP)11:22.87
Total 17 racers

Chůze dráha 3000 m - Žákyně

(Sat, 30.9.2023 - 10:30) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result Laps
1 670 Sofie ProňováSofie Proňová 09 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 12 19:28.70
2 810 Natálie PavlenkováNatálie Pavlenková 09 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 10 PB 21:21.28
3 672 Diana KnyshDiana Knysh 08 TJ Sokol Kolín-atletikaTJ Sokol Kolín-atletika 2 PB 21:22.55
4 563 Karolína ŘíčkováKarolína Říčková 08 ASK Slavia PrahaASK Slavia Praha 11 PB 21:22.74
5 507 Johana KahudováJohana Kahudová 08 SK JeseniovaSK Jeseniova 9 PB 22:01.01
6 721 Barbora JelínkováBarbora Jelínková 09 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 1 PB 22:04.53
7 714 Veronika KrálováVeronika Králová 08 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 3 PB 22:09.43
8 903 Anna BednářováAnna Bednářová 09 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 PB 22:09.95
9 911 Nela JančurováNela Jančurová 09 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 PB 22:32.87
10 719 Anna TrbuškováAnna Trbušková 08 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 7 PB 23:41.60
11 720 Amálie StaráAmálie Stará 09 Atletika Líbeznice, z.s.Atletika Líbeznice, z.s. 4 PB 24:51.04
12 522 Barbora HavlíčkováBarbora Havlíčková 08 SK JeseniovaSK Jeseniova 8 25:27.45
Split times:
Mark Bib Racer Time
1000670Proňová Sofie (KOLIN)6:05.46
2000670Proňová Sofie (KOLIN)12:51.90
Total 12 racers