Back

 / Ostrava Indoor I

Ostrava (24. 1. 2023)

800 m - Muži (Běh)

Běh 1 (Tue, 24.1.2023 - 17:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 6 Adam CzerwińskiAdam Czerwiński 88 UKS Lider SierczaUKS Lider Siercza 4 1:51.66
2 9 Tomáš HabartaTomáš Habarta 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 6 PB 1:52.41
3 5 Michal HrochMichal Hroch 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 1:52.63
4 8 Maciej BielskiMaciej Bielski 99 KS AZS AWF KrakówKS AZS AWF Kraków 5 1:55.62
5 3 Petr SkřivánekPetr Skřivánek 94 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 3 1:55.93
6 2 Adam KosinaAdam Kosina 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 SB 1:56.02
7 1 Petr BachanPetr Bachan 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 1 PB 1:56.19
8 10 Radim BočekRadim Boček 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 1:56.21
9 4 Jan OdehnalJan Odehnal 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 1:56.55
7 Kryštof HübnerKryštof Hübner 95 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 56.17
Total 10 racers
Běh 2 (Tue, 24.1.2023 - 17:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 15 Petr PazourekPetr Pazourek 00 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 1:59.00
2 13 Tomáš VinckerTomáš Vincker 05 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 2 PB 1:59.31
3 19 Marek KalousMarek Kalous 00 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 5 1:59.70
4 11 Denis VáclavíkDenis Václavík 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 PB 1:59.87
5 20 Felipe FloresFelipe Flores 02 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 2:00.28
6 16 Nzambi Jason Flaviano ZaNzambi Jason Flaviano Za 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 2:01.28
7 17 Tomáš VolnýTomáš Volný 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 PB 2:01.66
8 14 Ondřej KoníčekOndřej Koníček 05 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 2:01.69
9 12 Jeroným PolášekJeroným Polášek 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 PB 2:03.91
18 Marek KünstlerMarek Künstler 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 DNF
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 59.38
Total 10 racers
Běh 3 (Tue, 24.1.2023 - 17:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 6 Kryštof HanekKryštof Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 2:04.53
2 8 Štěpán HanekŠtěpán Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 2:04.98
3 5 Michal KunovskýMichal Kunovský 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 2:05.41
4 3 Filip ŠpinárFilip Špinár 05 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:08.15
5 4 Jan SecJan Sec 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 PB 2:08.28
6 7 Kacper KadłuczkaKacper Kadłuczka 06 LUKS CHEMIK K-KoźleLUKS CHEMIK K-Koźle 5 2:09.95
7 2 Václav StackeVáclav Stacke 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 2:10.77
8 1 Jan SeberaJan Sebera 05 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 2:10.81
9 9 Jiří LorencJiří Lorenc 05 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 6 2:10.88
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:02.09
Total 9 racers
Běh 4 (Tue, 24.1.2023 - 17:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 10 Michal ŠmídaMichal Šmída 01 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 1 PB 2:01.80
2 13 Tobiáš TomanTobiáš Toman 07 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 2:05.44
3 12 Adam BjačekAdam Bjaček 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 2:10.90
4 11 Dan Tristan SlunečnýDan Tristan Slunečný 07 AK KroměřížAK Kroměříž 2 2:13.39
5 14 Jakub JányšJakub Jányš 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 PB 2:15.42
6 17 Matěj KarasMatěj Karas 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:17.20
7 18 Matěj KovařčíkMatěj Kovařčík 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:18.77
8 16 Vojtěch KorgoVojtěch Korgo 09 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 5 2:20.66
9 15 Lukáš MarekLukáš Marek 07 4SPORTS TEAM, z. s.4SPORTS TEAM, z. s. 5 2:27.47
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:00.12
Total 9 racers
Běh 5 (Tue, 24.1.2023 - 17:25) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 10 Jan ŠmídaJan Šmída 99 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 6 2:07.82
2 5 Adam BolekAdam Bolek 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 PB 2:16.52
3 2 Matyáš KočíMatyáš Kočí 04 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 2 2:17.26
4 9 Jan Adam TaranaJan Adam Tarana 99 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 6 PB 2:17.82
5 8 Vojtěch JuřicaVojtěch Juřica 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 2:19.44
6 3 Filip Hai NguyenFilip Hai Nguyen 07 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:21.50
7 4 Dominik HoufDominik Houf 05 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 3 2:22.37
7 Tobiáš PupíkTobiáš Pupík 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 5 DNS
1 Jakub KokořJakub Kokoř 07 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 DNS
6 Jan HorákJan Horák 10 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 4 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:00.60
Total 10 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 6 Adam CzerwińskiAdam Czerwiński 88 UKS Lider SierczaUKS Lider Siercza 4 1:51.66
2 9 Tomáš HabartaTomáš Habarta 03 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 6 PB 1:52.41
3 5 Michal HrochMichal Hroch 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 1:52.63
4 8 Maciej BielskiMaciej Bielski 99 KS AZS AWF KrakówKS AZS AWF Kraków 5 1:55.62
5 3 Petr SkřivánekPetr Skřivánek 94 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 3 1:55.93
6 2 Adam KosinaAdam Kosina 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 2 SB 1:56.02
7 1 Petr BachanPetr Bachan 03 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 1 PB 1:56.19
8 10 Radim BočekRadim Boček 99 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 6 1:56.21
9 4 Jan OdehnalJan Odehnal 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 1:56.55
10 15 Petr PazourekPetr Pazourek 00 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 1:59.00
11 13 Tomáš VinckerTomáš Vincker 05 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 2 PB 1:59.31
12 19 Marek KalousMarek Kalous 00 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 5 1:59.70
13 11 Denis VáclavíkDenis Václavík 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 PB 1:59.87
14 20 Felipe FloresFelipe Flores 02 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 2:00.28
15 16 Nzambi Jason Flaviano ZaNzambi Jason Flaviano Za 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 2:01.28
16 17 Tomáš VolnýTomáš Volný 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 4 PB 2:01.66
17 14 Ondřej KoníčekOndřej Koníček 05 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 3 2:01.69
18 10 Michal ŠmídaMichal Šmída 01 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 1 PB 2:01.80
19 12 Jeroným PolášekJeroným Polášek 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 PB 2:03.91
20 6 Kryštof HanekKryštof Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 2:04.53
21 8 Štěpán HanekŠtěpán Hanek 05 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 6 2:04.98
22 5 Michal KunovskýMichal Kunovský 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 2:05.41
23 13 Tobiáš TomanTobiáš Toman 07 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 2:05.44
24 10 Jan ŠmídaJan Šmída 99 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 6 2:07.82
25 3 Filip ŠpinárFilip Špinár 05 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:08.15
26 4 Jan SecJan Sec 07 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 4 PB 2:08.28
27 7 Kacper KadłuczkaKacper Kadłuczka 06 LUKS CHEMIK K-KoźleLUKS CHEMIK K-Koźle 5 2:09.95
28 2 Václav StackeVáclav Stacke 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 2 2:10.77
29 1 Jan SeberaJan Sebera 05 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 2:10.81
30 9 Jiří LorencJiří Lorenc 05 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 6 2:10.88
31 12 Adam BjačekAdam Bjaček 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 2:10.90
32 11 Dan Tristan SlunečnýDan Tristan Slunečný 07 AK KroměřížAK Kroměříž 2 2:13.39
33 14 Jakub JányšJakub Jányš 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 PB 2:15.42
34 5 Adam BolekAdam Bolek 07 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 PB 2:16.52
35 17 Matěj KarasMatěj Karas 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:17.20
36 2 Matyáš KočíMatyáš Kočí 04 TJ Olympia Bruntál z.s.TJ Olympia Bruntál z.s. 2 2:17.26
37 9 Jan Adam TaranaJan Adam Tarana 99 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 6 PB 2:17.82
38 18 Matěj KovařčíkMatěj Kovařčík 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 2:18.77
39 8 Vojtěch JuřicaVojtěch Juřica 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 5 2:19.44
40 16 Vojtěch KorgoVojtěch Korgo 09 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 5 2:20.66
41 3 Filip Hai NguyenFilip Hai Nguyen 07 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:21.50
42 4 Dominik HoufDominik Houf 05 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 3 2:22.37
43 15 Lukáš MarekLukáš Marek 07 4SPORTS TEAM, z. s.4SPORTS TEAM, z. s. 5 2:27.47
7 Kryštof HübnerKryštof Hübner 95 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 DNF
18 Marek KünstlerMarek Künstler 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 5 DNF
7 Tobiáš PupíkTobiáš Pupík 06 TJ Valašské MeziříčíTJ Valašské Meziříčí 5 DNS
1 Jakub KokořJakub Kokoř 07 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 DNS
6 Jan HorákJan Horák 10 ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.ŠAK Pardubice, Benešovka, z... 4 DNS

800 m - Ženy (Běh)

Běh 1 (Tue, 24.1.2023 - 17:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 2 Hana KielarováHana Kielarová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 PB 2:08.56
2 3 Soňa KouřilováSoňa Kouřilová 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 PB 2:10.40
3 10 Zuzanna HajdukZuzanna Hajduk 04 KS AZS AWF KrakówKS AZS AWF Kraków 6 2:12.34
4 4 Barbora SvobodováBarbora Svobodová 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:13.30
5 9 Ema BerkováEma Berková 07 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 6 PB 2:13.94
6 1 Sabina FiantováSabina Fiantová 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 1 PB 2:16.20
7 7 Darina BrozdováDarina Brozdová 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 PB 2:17.65
8 6 Sabina VantuchováSabina Vantuchová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 2:17.80
9 5 Simona BartošováSimona Bartošová 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 PB 2:18.52
8 Martyna KrawczyńskaMartyna Krawczyńska 04 KS Prefbet-SonarolKS Prefbet-Sonarol 5 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:02.46
Total 10 racers
Běh 2 (Tue, 24.1.2023 - 17:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 18 Anna MacharáčkováAnna Macharáčková 05 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 2:16.33
2 13 Zuzana NavrátilováZuzana Navrátilová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 SB 2:16.49
3 15 Zuzana ZouharováZuzana Zouharová 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 2:17.80
4 14 Kristýna RadvanováKristýna Radvanová 08 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:18.81
5 16 Kateřina KrtkováKateřina Krtková 98 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:21.62
6 19 Klára MachkováKlára Machková 00 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 2:22.04
7 17 Lucie HudečkováLucie Hudečková 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 SB 2:22.32
8 11 Lucie MorávkováLucie Morávková 08 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ... 1 2:23.42
9 12 Sára NavrátilováSára Navrátilová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 2:24.35
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:05.29
Total 9 racers
Běh 3 (Tue, 24.1.2023 - 17:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 4 Klára FendrychováKlára Fendrychová 07 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 2:23.05
2 3 Adéla FajkusováAdéla Fajkusová 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 PB 2:23.91
3 2 Barbara WąsikBarbara Wąsik 09 LKS Brzezina OsiekLKS Brzezina Osiek 2 SB 2:25.49
4 8 Sabina TvrdoňováSabina Tvrdoňová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 PB 2:25.53
5 6 Viktorie ŤahanováViktorie Ťahanová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:28.35
6 9 Nicol MikulkováNicol Mikulková 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 PB 2:29.38
7 1 Eliška AdámkováEliška Adámková 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 2:38.01
8 5 Veronika HrachovinováVeronika Hrachovinová 07 Atletika Havířov 1965Atletika Havířov 1965 4 2:38.99
9 7 Monika KubicováMonika Kubicová 90 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:57.59
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:09.30
Total 9 racers
Běh 4 (Tue, 24.1.2023 - 17:15) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 17 Aneta ZahradníkováAneta Zahradníková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 PB 2:33.07
2 14 Tereza StrykováTereza Stryková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 2:38.83
3 13 Ellen ByrtusováEllen Byrtusová 01 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 PB 2:40.86
4 18 Tereza HaitlováTereza Haitlová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 2:41.96
5 12 Adriana ŠeděnkováAdriana Šeděnková 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 2:42.92
6 16 Tereza CiorováTereza Ciorová 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 PB 2:43.39
7 10 Tereza SommerováTereza Sommerová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 1 PB 2:44.71
8 11 Adéla JurkulákováAdéla Jurkuláková 07 Atletický klub Šternberk z.s.Atletický klub Šternberk z.s. 2 2:50.09
9 15 Anna HatlákováAnna Hatláková 05 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 4 2:50.38
Split times:
Mark Bib Racer Time
400 1:16.12
Total 9 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 2 Hana KielarováHana Kielarová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 2 PB 2:08.56
2 3 Soňa KouřilováSoňa Kouřilová 01 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 PB 2:10.40
3 10 Zuzanna HajdukZuzanna Hajduk 04 KS AZS AWF KrakówKS AZS AWF Kraków 6 2:12.34
4 4 Barbora SvobodováBarbora Svobodová 04 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:13.30
5 9 Ema BerkováEma Berková 07 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 6 PB 2:13.94
6 1 Sabina FiantováSabina Fiantová 02 Atletický klub AHA Vyškov, z. s.Atletický klub AHA Vyškov, ... 1 PB 2:16.20
7 18 Anna MacharáčkováAnna Macharáčková 05 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 2:16.33
8 13 Zuzana NavrátilováZuzana Navrátilová 03 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 3 SB 2:16.49
9 7 Darina BrozdováDarina Brozdová 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 PB 2:17.65
10 6 Sabina VantuchováSabina Vantuchová 04 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 2:17.80
11 15 Zuzana ZouharováZuzana Zouharová 04 Atletický klub Zlín, z.s.Atletický klub Zlín, z.s. 4 2:17.80
12 5 Simona BartošováSimona Bartošová 04 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 PB 2:18.52
13 14 Kristýna RadvanováKristýna Radvanová 08 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 3 2:18.81
14 16 Kateřina KrtkováKateřina Krtková 98 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 4 2:21.62
15 19 Klára MachkováKlára Machková 00 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 2:22.04
16 17 Lucie HudečkováLucie Hudečková 06 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 5 SB 2:22.32
17 4 Klára FendrychováKlára Fendrychová 07 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 4 PB 2:23.05
18 11 Lucie MorávkováLucie Morávková 08 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ... 1 2:23.42
19 3 Adéla FajkusováAdéla Fajkusová 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 PB 2:23.91
20 12 Sára NavrátilováSára Navrátilová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 2:24.35
21 2 Barbara WąsikBarbara Wąsik 09 LKS Brzezina OsiekLKS Brzezina Osiek 2 SB 2:25.49
22 8 Sabina TvrdoňováSabina Tvrdoňová 09 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 PB 2:25.53
23 6 Viktorie ŤahanováViktorie Ťahanová 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:28.35
24 9 Nicol MikulkováNicol Mikulková 04 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 6 PB 2:29.38
25 17 Aneta ZahradníkováAneta Zahradníková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 6 PB 2:33.07
26 1 Eliška AdámkováEliška Adámková 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 2:38.01
27 14 Tereza StrykováTereza Stryková 06 Atletika Poruba z.s.Atletika Poruba z.s. 4 2:38.83
28 5 Veronika HrachovinováVeronika Hrachovinová 07 Atletika Havířov 1965Atletika Havířov 1965 4 2:38.99
29 13 Ellen ByrtusováEllen Byrtusová 01 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 PB 2:40.86
30 18 Tereza HaitlováTereza Haitlová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 6 2:41.96
31 12 Adriana ŠeděnkováAdriana Šeděnková 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 2:42.92
32 16 Tereza CiorováTereza Ciorová 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 PB 2:43.39
33 10 Tereza SommerováTereza Sommerová 07 SK Hranice, z.s.SK Hranice, z.s. 1 PB 2:44.71
34 11 Adéla JurkulákováAdéla Jurkuláková 07 Atletický klub Šternberk z.s.Atletický klub Šternberk z.s. 2 2:50.09
35 15 Anna HatlákováAnna Hatláková 05 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 4 2:50.38
36 7 Monika KubicováMonika Kubicová 90 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 5 2:57.59
8 Martyna KrawczyńskaMartyna Krawczyńska 04 KS Prefbet-SonarolKS Prefbet-Sonarol 5 DNS