Back

 / Ostrava Indoor I

Ostrava (24. 1. 2023)

3000 m - Muži (Běh)

Běh 1 (Tue, 24.1.2023 - 18:35) official Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 10 Matěj HřebačkaMatěj Hřebačka 03 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 10 08:24.85
2 11 Adrian RombergAdrian Romberg 03 KS AZS AWF KATOWICEKS AZS AWF KATOWICE 11 08:26.52
3 3 Marek KrišicaMarek Krišica 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 08:35.53
4 12 Vojtěch NovákVojtěch Novák 02 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 08:35.83
5 9 Rafał SułkowskiRafał Sułkowski 99 Kraków Athletics TeamKraków Athletics Team 9 08:38.62
6 5 Jakub MarekJakub Marek 03 4SPORTS TEAM, z. s.4SPORTS TEAM, z. s. 5 PB 08:41.39
7 8 Daniel DočkalDaniel Dočkal 05 TJ Nové Město na Moravě z.s.TJ Nové Město na Moravě z.s. 8 PB 08:46.45
8 6 Tomáš ZikmundTomáš Zikmund 99 Athletic Club Ústí n/L. z.s.Athletic Club Ústí n/L. z.s. 6 PB 08:54.64
9 7 Filip TlamkaFilip Tlamka 02 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 7 08:57.58
10 2 Jan LarischJan Larisch 98 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 2 08:57.80
11 1 Jakub VojáčekJakub Vojáček 95 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 09:08.12
12 4 Michal PoledníkMichal Poledník 89 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 09:14.77
Split times:
Mark Bib Racer Time
100010Hřebačka Matěj (AKHOD)2:50.20
200010Hřebačka Matěj (AKHOD)5:41.42
Total 12 racers
Běh 2 (Tue, 24.1.2023 - 18:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 1 Filip AusteraFilip Austera 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 PB 09:22.56
2 2 Ondřej BroschOndřej Brosch 06 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 2 PB 09:25.14
3 8 Daniel JuříčekDaniel Juříček 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 SB 09:25.49
4 3 Ondřej SzkanderaOndřej Szkandera 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 09:25.72
5 4 Michal ŠmídaMichal Šmída 01 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 4 PB 09:26.67
6 9 Tomáš KřížTomáš Kříž 00 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 9 09:29.06
7 11 Jakub OdehnalJakub Odehnal 06 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 11 PB 09:33.06
8 14 Filip CoufalFilip Coufal 05 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 14 09:35.31
9 13 Tomáš BrzobohatýTomáš Brzobohatý 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 13 PB 09:36.07
10 6 Adam JirkůAdam Jirků 04 TJ Nové Město na Moravě z.s.TJ Nové Město na Moravě z.s. 6 09:37.94
11 7 Ondřej VajdaOndřej Vajda 02 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 7 09:42.22
12 5 Lucas HarrisLucas Harris 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 09:58.07
13 10 Jan KadłuczkaJan Kadłuczka 83 LUKS CHEMIK K-KoźleLUKS CHEMIK K-Koźle 10 10:01.71
14 12 Jiří KalodJiří Kalod 06 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 10:12.56
Split times:
Mark Bib Racer Time
10007Vajda Ondřej (SOKOP)3:08.41
20008Juříček Daniel (VITKO)6:18.27
Total 14 racers
Běh 3 (Tue, 24.1.2023 - 18:35) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 11 Marek TreteraMarek Tretera 80 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 11 09:42.18
2 10 Michal DočkálekMichal Dočkálek 92 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 10 PB 09:44.48
3 8 Jakub ŠkapaJakub Škapa 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 PB 09:47.04
4 7 Tadeáš KüschnerTadeáš Küschner 06 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 7 PB 09:54.80
5 9 Vojtěch ŠelongVojtěch Šelong 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 9 09:58.51
6 6 Jan ŠmídaJan Šmída 99 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 6 PB 10:02.88
7 5 Ondřej HubáčekOndřej Hubáček 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 10:27.95
8 13 Jan FoltysJan Foltys 08 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 13 10:35.09
9 4 Sebastián ŠemrákSebastián Šemrák 09 Atletika Havířov 1965Atletika Havířov 1965 4 10:45.89
10 3 Miloslav NosekMiloslav Nosek 94 Maraton klub Seitl Ostrava z.s.Maraton klub Seitl Ostrava ... 3 10:46.84
11 1 Petr PospíšilPetr Pospíšil 79 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 PB 11:03.25
2 Filip BrožekFilip Brožek 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 DNS
Split times:
Mark Bib Racer Time
10008Škapa Jakub (FMIST)3:16.46
20008Škapa Jakub (FMIST)6:33.03
Total 12 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 10 Matěj HřebačkaMatěj Hřebačka 03 Atletický klub Hodonín,z.s.Atletický klub Hodonín,z.s. 10 08:24.85
2 11 Adrian RombergAdrian Romberg 03 KS AZS AWF KATOWICEKS AZS AWF KATOWICE 11 08:26.52
3 3 Marek KrišicaMarek Krišica 02 TJ TŽ TřinecTJ TŽ Třinec 3 08:35.53
4 12 Vojtěch NovákVojtěch Novák 02 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 08:35.83
5 9 Rafał SułkowskiRafał Sułkowski 99 Kraków Athletics TeamKraków Athletics Team 9 08:38.62
6 5 Jakub MarekJakub Marek 03 4SPORTS TEAM, z. s.4SPORTS TEAM, z. s. 5 PB 08:41.39
7 8 Daniel DočkalDaniel Dočkal 05 TJ Nové Město na Moravě z.s.TJ Nové Město na Moravě z.s. 8 PB 08:46.45
8 6 Tomáš ZikmundTomáš Zikmund 99 Athletic Club Ústí n/L. z.s.Athletic Club Ústí n/L. z.s. 6 PB 08:54.64
9 7 Filip TlamkaFilip Tlamka 02 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 7 08:57.58
10 2 Jan LarischJan Larisch 98 TJ Slezan Opava, z.s.TJ Slezan Opava, z.s. 2 08:57.80
11 1 Jakub VojáčekJakub Vojáček 95 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 1 09:08.12
12 4 Michal PoledníkMichal Poledník 89 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 4 09:14.77
13 1 Filip AusteraFilip Austera 04 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 PB 09:22.56
14 2 Ondřej BroschOndřej Brosch 06 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 2 PB 09:25.14
15 8 Daniel JuříčekDaniel Juříček 02 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 SB 09:25.49
16 3 Ondřej SzkanderaOndřej Szkandera 04 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 3 PB 09:25.72
17 4 Michal ŠmídaMichal Šmída 01 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 4 PB 09:26.67
18 9 Tomáš KřížTomáš Kříž 00 TJ Spartak Třebíč, spolekTJ Spartak Třebíč, spolek 9 09:29.06
19 11 Jakub OdehnalJakub Odehnal 06 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 11 PB 09:33.06
20 14 Filip CoufalFilip Coufal 05 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 14 09:35.31
21 13 Tomáš BrzobohatýTomáš Brzobohatý 02 AC Moravská Slavia Brno, spolekAC Moravská Slavia Brno, sp... 13 PB 09:36.07
22 6 Adam JirkůAdam Jirků 04 TJ Nové Město na Moravě z.s.TJ Nové Město na Moravě z.s. 6 09:37.94
23 11 Marek TreteraMarek Tretera 80 AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s.AC Sportguides Rožnov pod R... 11 09:42.18
24 7 Ondřej VajdaOndřej Vajda 02 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 7 09:42.22
25 10 Michal DočkálekMichal Dočkálek 92 ATLETIKA Rýmařov z.s.ATLETIKA Rýmařov z.s. 10 PB 09:44.48
26 8 Jakub ŠkapaJakub Škapa 05 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 8 PB 09:47.04
27 7 Tadeáš KüschnerTadeáš Küschner 06 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 7 PB 09:54.80
28 5 Lucas HarrisLucas Harris 03 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 5 09:58.07
29 9 Vojtěch ŠelongVojtěch Šelong 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 9 09:58.51
30 10 Jan KadłuczkaJan Kadłuczka 83 LUKS CHEMIK K-KoźleLUKS CHEMIK K-Koźle 10 10:01.71
31 6 Jan ŠmídaJan Šmída 99 TJ Znojmo, z.s.TJ Znojmo, z.s. 6 PB 10:02.88
32 12 Jiří KalodJiří Kalod 06 VSK Univerzita BrnoVSK Univerzita Brno 12 10:12.56
33 5 Ondřej HubáčekOndřej Hubáček 07 TJ Jiskra OtrokoviceTJ Jiskra Otrokovice 5 10:27.95
34 13 Jan FoltysJan Foltys 08 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 13 10:35.09
35 4 Sebastián ŠemrákSebastián Šemrák 09 Atletika Havířov 1965Atletika Havířov 1965 4 10:45.89
36 3 Miloslav NosekMiloslav Nosek 94 Maraton klub Seitl Ostrava z.s.Maraton klub Seitl Ostrava ... 3 10:46.84
37 1 Petr PospíšilPetr Pospíšil 79 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 1 PB 11:03.25
2 Filip BrožekFilip Brožek 06 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 2 DNS

3000 m - Ženy (Běh)

Běh 1 (Tue, 24.1.2023 - 18:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 4 Monika ŽelezníkováMonika Železníková 08 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 PB 10:27.25
2 5 Aneta KolegarováAneta Kolegarová 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 5 PB 10:28.40
3 3 Eliška SlaninováEliška Slaninová 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 PB 10:32.62
4 10 Hana PavelkováHana Pavelková 00 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 10 10:33.47
5 9 Anna VáclavíkováAnna Václavíková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 9 10:37.14
6 2 Adriana HorňováAdriana Horňová 00 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 2 PB 10:38.97
7 8 Hana SkácelováHana Skácelová 06 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 8 SB 10:40.24
8 7 Anna SlívováAnna Slívová 05 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 10:43.44
9 1 Kristýna MachalováKristýna Machalová 08 Atletika Slavkov u Brna, z.s.Atletika Slavkov u Brna, z.s. 1 11:44.74
Split times:
Mark Bib Racer Time
10009Václavíková Anna (FMIST)3:27.75
200010Pavelková Hana (AKOLY)7:02.30
Total 9 racers
Běh 2 (Tue, 24.1.2023 - 18:20) official Photo finish Result in PDF Excel Info Start list Results
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln. Result
1 17 Emma RyšávkováEmma Ryšávková 05 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 7 PB 11:09.41
2 19 Karolína MacalíkováKarolína Macalíková 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 SB 11:14.41
3 15 Veronika SchlischkováVeronika Schlischková 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 PB 11:36.99
4 16 Marie ŠevečkováMarie Ševečková 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 PB 11:38.16
5 20 Magdalena DrastichováMagdalena Drastichová 84 Maraton klub Seitl Ostrava z.s.Maraton klub Seitl Ostrava ... 10 11:41.09
6 18 Adriana StrnadlováAdriana Strnadlová 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 SB 11:41.82
7 14 Anna SýkorováAnna Sýkorová 07 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 4 12:00.52
8 12 Iva ŠnoplováIva Šnoplová 94 Atletický klub Prostějov, z. s.Atletický klub Prostějov, z... 2 PB 12:44.90
9 13 Andrea AusterováAndrea Austerová 05 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 12:55.78
10 11 Aneta ChalupováAneta Chalupová 08 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 PB 12:55.92
Split times:
Mark Bib Racer Time
100019Macalíková Karolína (VITKO)3:38.35
200019Macalíková Karolína (VITKO)7:30.54
Total 10 racers
Summary phase results Excel
Pos. Bib Name Born Club/Nationality Ln.. Result
1 4 Monika ŽelezníkováMonika Železníková 08 AC Slovácká Slavia Uherské HradištěAC Slovácká Slavia Uherské ... 4 PB 10:27.25
2 5 Aneta KolegarováAneta Kolegarová 02 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 5 PB 10:28.40
3 3 Eliška SlaninováEliška Slaninová 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 3 PB 10:32.62
4 10 Hana PavelkováHana Pavelková 00 AK Olymp Brno, spolekAK Olymp Brno, spolek 10 10:33.47
5 9 Anna VáclavíkováAnna Václavíková 07 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s.TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 9 10:37.14
6 2 Adriana HorňováAdriana Horňová 00 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 2 PB 10:38.97
7 8 Hana SkácelováHana Skácelová 06 Atletický klub Olomouc z.s.Atletický klub Olomouc z.s. 8 SB 10:40.24
8 7 Anna SlívováAnna Slívová 05 Atletický klub Emila Zátopka KopřivniceAtletický klub Emila Zátopk... 7 10:43.44
9 17 Emma RyšávkováEmma Ryšávková 05 Fénix sport BlanskoFénix sport Blansko 7 PB 11:09.41
10 19 Karolína MacalíkováKarolína Macalíková 07 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 9 SB 11:14.41
11 15 Veronika SchlischkováVeronika Schlischková 05 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 5 PB 11:36.99
12 16 Marie ŠevečkováMarie Ševečková 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 6 PB 11:38.16
13 20 Magdalena DrastichováMagdalena Drastichová 84 Maraton klub Seitl Ostrava z.s.Maraton klub Seitl Ostrava ... 10 11:41.09
14 18 Adriana StrnadlováAdriana Strnadlová 05 SSK Vítkovice, z.s.SSK Vítkovice, z.s. 8 SB 11:41.82
15 1 Kristýna MachalováKristýna Machalová 08 Atletika Slavkov u Brna, z.s.Atletika Slavkov u Brna, z.s. 1 11:44.74
16 14 Anna SýkorováAnna Sýkorová 07 TJ Šumperk, z.s.TJ Šumperk, z.s. 4 12:00.52
17 12 Iva ŠnoplováIva Šnoplová 94 Atletický klub Prostějov, z. s.Atletický klub Prostějov, z... 2 PB 12:44.90
18 13 Andrea AusterováAndrea Austerová 05 TJ Jäkl Karviná, z. s.TJ Jäkl Karviná, z. s. 3 12:55.78
19 11 Aneta ChalupováAneta Chalupová 08 TJ Sokol OpavaTJ Sokol Opava 1 PB 12:55.92