CEU MOUNTAIN SERIES

The 3 best results add up. In case of tie, last race points determine the order.

For complaints to the race result please use Contact form

ELITE MEN

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Ceniga Peter
(1990)
Puchov
1990 Puchov 300 264 - - 564
2. Hrdina Pavel
(1988)
Jablonne nad Orlici
1988 Jablonne nad Orlici 216 300 - - 516
3. Planeta Stefan
(1998)
Extreme Obstacle Runners
1998 Extreme Obstacle Runners 180 204 - - 384
4. Kolar Jakub
(2001)
Svitavy
2001 Svitavy 129 216 - - 345
5. Chrappa Richard
(1989)
Pezinok
1989 Pezinok 204 132 - - 336
5. Vladar Jan
(1998)
Extreme Obstacle Runners
1998 Extreme Obstacle Runners 156 180 - - 336
7. Vrbensky Jakub
(1995)
Olympia Spartan Training Kutna Hora
1995 Olympia Spartan Training Kutna Hora 144 168 - - 312
8. Vinicky Petr
(1984)
Dolni Bousov
1984 Dolni Bousov 264 - - - 264
9. Ziober Zbigniew
(1992)
WROCLAW
1992 WROCLAW 130 129 - - 259
10. Kaczor Emil
(1984)
Warszawa
1984 Warszawa 126 124 - - 250
11. Hajnos Dawid
(1994)
Szaflary
1994 Szaflary - 236 - - 236
11. Marcel Mateusz Fabian
(1998)
Pyskowice
1998 Pyskowice 236 - - - 236
13. Szczechla Grzegorz
(1987)
Ustron
1987 Ustron - 192 - - 192
13. Ziska Peter
(1987)
Extreme Obstacle Runners
1987 Extreme Obstacle Runners 192 - - - 192
15. Dornak Petr
(1992)
Frenstat pod Radhostem
1992 Frenstat pod Radhostem 168 - - - 168
16. Shchipanovskyi Artur
(1996)
Khmelnitsky
1996 Khmelnitsky - 156 - - 156
17. FABIAN Marcel
(1998)
SOCIOS SILESIA
1998 SOCIOS SILESIA - 144 - - 144
18. Suszka Tomas
(1991)
BarbarianExtremeTeamNydek
1991 BarbarianExtremeTeamNydek 132 - - - 132
19. Siffert Alexandre
(1987)
Faoug
1987 Faoug - 131 - - 131
19. Krajcovic Patrik
(1995)
Zelenec
1995 Zelenec 131 - - - 131
21. Kharenko Vladyslav
(1994)
Kyiv
1994 Kyiv - 130 - - 130
22. Bukvai Milos
(1985)
Extreme Obstacle Runners
1985 Extreme Obstacle Runners 128 - - - 128
22. Fortini Serge
(1984)
La Bedoule
1984 La Bedoule - 128 - - 128
24. PISCITELLI MICHELE
(1995)
QUARRATA
1995 QUARRATA - 127 - - 127
24. Lauko Igor
(1992)
Ruzomberok
1992 Ruzomberok 127 - - - 127
26. famibelle dorian
(1983)
lunel
1983 lunel - 126 - - 126
27. Alaksa Jozef
(1977)
Bratislava
1977 Bratislava 125 - - - 125
27. Trojanowski Artur
(1987)
Bobrowniki
1987 Bobrowniki - 125 - - 125
29. Plica Miroslav
(1993)
Diakova
1993 Diakova 124 - - - 124
30. Zsolt Keresztes
(1990)
Budapest
1990 Budapest 123 - - - 123
30. Londono Daniel
(1984)
Gilching
1984 Gilching - 123 - - 123
32. Tomski Marcin
(1984)
Spytkowice
1984 Spytkowice - 122 - - 122
33. Mucka Jiri
(1986)
Ludgerovice
1986 Ludgerovice - 121 - - 121
34. Houdek Denis
(1994)
Rozmital pod Treminem
1994 Rozmital pod Treminem - 120 - - 120
35. Parenica Premysl
(1989)
Trnavka
1989 Trnavka - 119 - - 119
36. Kornas Szymon
(1992)
Rybnik
1992 Rybnik - 118 - - 118

ELITE WOMEN

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Hortobagyiova Eszter
(1994)
Podhorie
1994 Podhorie 300 264 - - 564
2. Chrappa Bronislava
(1986)
ETOS SLOVAKIA
1986 ETOS SLOVAKIA 264 236 - - 500
3. Butorova Lenka
(1980)
Brno
1980 Brno 236 180 - - 416
4. Kocumova Zuzana
(1979)
Liberec
1979 Liberec - 300 - - 300
5. Vorackova Adela
(1993)
Ostrava
1993 Ostrava - 216 - - 216
5. Marflakova Iveta
(1988)
Frydek-Mistek
1988 Frydek-Mistek 216 - - - 216
7. Papior Jolanta
(1996)
Wroclaw
1996 Wroclaw - 204 - - 204
7. Dr. Szabo Veronika
(1986)
Titans Of Hungary
1986 Titans Of Hungary 204 - - - 204
9. Pietroszek-Domoradzka Agata
(1993)
Namyslow
1993 Namyslow - 192 - - 192
10. Kuczkowska Marta
(1994)
Wroclaw
1994 Wroclaw - 168 - - 168
11. Beltran Angela
(1981)
Gilching
1981 Gilching - 156 - - 156

AGE GROUP MEN 15-17

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Chren Adam
(2005)
Volkovce
2005 Volkovce 877 1000 - - 1877
2. Scepko Filip
(2004)
Castkovce
2004 Castkovce 677 921 - - 1598
3. Mello Jakub
(2004)
Ostrava
2004 Ostrava 1000 - - - 1000
4. Jarabek Dominik
(2004)
Liptovska Tepla
2004 Liptovska Tepla 840 - - - 840
5. Galambos Kristian
(2004)
Senec
2004 Senec 655 - - - 655
6. Schutz Matus Andrew
(2006)
Poprad
2006 Poprad - 585 - - 585

AGE GROUP WOMEN 15-17

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Missala Magdalena
(2005)
Stare Babice
2005 Stare Babice - 1000 - - 1000

AGE GROUP MEN 18-24

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Simek Jakub
(1998)
Vikyrovice
1998 Vikyrovice 894 953 - - 1847
2. Vostrel Radek
(2002)
Zatec
2002 Zatec 806 856 - - 1662
3. Schutz Lukas Marco
(2003)
Poprad
2003 Poprad 760 773 - - 1533
4. Krupica Michal
(2003)
Ivanovice na Hane - STG Vyskov
2003 Ivanovice na Hane - STG Vyskov 602 763 - - 1365
5. Pagac Daniel
(1997)
Pruske
1997 Pruske 1000 - - - 1000
5. Rakoci Nikolas
(2000)
Hozelec
2000 Hozelec - 1000 - - 1000
7. Honti Gyorgy
(1997)
Szolnok
1997 Szolnok - 976 - - 976
8. Riapos Adam
(1999)
Helpa
1999 Helpa 955 - - - 955
9. Kubik Marek
(1999)
Nove Mesto nad Vahom
1999 Nove Mesto nad Vahom 926 - - - 926
10. Prachar Daniel
(1997)
Strani
1997 Strani - 882 - - 882
11. Basav Milan
(2003)
Cechy
2003 Cechy - 843 - - 843
12. Sarosi Kristof
(2002)
Budapest
2002 Budapest - 826 - - 826
13. Dabrowski Radoslaw
(2000)
Debica
2000 Debica - 802 - - 802
14. Kondas Akos Levente
(2003)
Zsambek
2003 Zsambek 784 - - - 784
15. Nado Jaroslav
(2001)
Radim
2001 Radim - 770 - - 770
16. Krupica mladsi Ondrej
(2000)
Ivanovice - STG Vyskov
2000 Ivanovice - STG Vyskov 767 - - - 767
17. Klimpl Zdenek
(1998)
Pardubice
1998 Pardubice - 739 - - 739
18. Knapik Kamil Wieslaw
(1997)
Tuchow
1997 Tuchow 701 - - - 701
19. Pusztai Dominik
(2003)
Budapest
2003 Budapest 694 - - - 694
20. Knapik Kamil Wfeslaw
(1997)
Gromnik
1997 Gromnik - 693 - - 693
21. Jama Łukasz
(2002)
Opole
2002 Opole - 679 - - 679
22. Buczkowski Krzysztof
(1999)
Poznan
1999 Poznan - 669 - - 669
23. Skurcak Tadeas
(1997)
Namestovo
1997 Namestovo 661 - - - 661
24. Kudrna Daniel
(1997)
Markvartice u Decina
1997 Markvartice u Decina - 643 - - 643
25. Plucik Rafal
(1999)
Rybnik
1999 Rybnik - 607 - - 607
26. Machac Petr
(1998)
Ostrava
1998 Ostrava 598 - - - 598
27. Grickevicius Jomantas
(1999)
Sirvintos
1999 Sirvintos 586 - - - 586
28. Sekanina Jergus
(1997)
Martin
1997 Martin 560 - - - 560
29. Zalesak Samuel
(1998)
Bratislava
1998 Bratislava - 557 - - 557
30. Zeleny leon
(1999)
Bratislava
1999 Bratislava 536 - - - 536
31. Youri Caes
(2001)
Ronse
2001 Ronse - 528 - - 528
32. Macura Martin
(1999)
Martin
1999 Martin 524 - - - 524
33. Rojek Patryk
(1998)
Krakow
1998 Krakow - 522 - - 522
34. Plesnivy Martin
(1999)
Prievidza
1999 Prievidza 475 - - - 475

AGE GROUP WOMEN 18-24

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Viborg Christensen Carina
(1997)
Esbjerg O
1997 Esbjerg O - 1000 - - 1000
1. Valkova Zuzana
(1999)
Topolcany
1999 Topolcany 1000 - - - 1000
3. Kardos Vivien
(2001)
Debrecen
2001 Debrecen - 888 - - 888
4. Stehlikova Kristyna
(1999)
Praha
1999 Praha - 869 - - 869
5. Petela Emiia
(2002)
Czarna
2002 Czarna - 861 - - 861
6. Gabkova Natalie
(2002)
Extreme Obstacle Runners
2002 Extreme Obstacle Runners - 841 - - 841
7. Klonowicz Patrycja
(2000)
NOWE ZUKOWICE
2000 NOWE ZUKOWICE - 808 - - 808
8. Razáková Denisa
(2000)
Barbarian Extreme Team
2000 Barbarian Extreme Team - 762 - - 762
9. Galler Liza Virag
(2002)
Polgardi
2002 Polgardi 731 - - - 731
10. Dukat Sandra
(1999)
Krakow
1999 Krakow - 706 - - 706
11. Svatikova Sabina
(1998)
Jablonica
1998 Jablonica 650 - - - 650
12. Nielsen Patricia
(2001)
Nordborg
2001 Nordborg - 611 - - 611
13. Tothova Noemi
(2003)
Horna Poton
2003 Horna Poton 602 - - - 602
14. Chodak Izabella
(2003)
Zbylitowska Gora
2003 Zbylitowska Gora - 581 - - 581

AGE GROUP MEN 25-29

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Danielka Filip
(1995)
Pribyslav
1995 Pribyslav 906 913 - - 1819
2. Mesaros Marek
(1994)
Cifer
1994 Cifer 801 839 - - 1640
3. Janicki Patryk
(1992)
Pila
1992 Pila 759 781 - - 1540
4. Antos Karel
(1994)
Rohatec
1994 Rohatec 532 678 - - 1210
5. Bobalik Dominik
(1993)
Bratislava
1993 Bratislava 1000 - - - 1000
5. Raczek Radoslaw
(1994)
Krakow
1994 Krakow - 1000 - - 1000
7. Vopasek Miroslav
(1992)
Vodňany
1992 Vodňany - 992 - - 992
8. Hel Michal
(1993)
Extreme Obstacle Runners
1993 Extreme Obstacle Runners - 989 - - 989
9. Baumhackl Andreas
(1993)
Graz
1993 Graz - 983 - - 983
10. Jonathan Kocher
(1992)
Cuarny
1992 Cuarny - 932 - - 932
11. Retkovsky Tomas
(1993)
Mosovce
1993 Mosovce 917 - - - 917
12. Zsiros Mark
(1996)
Ketegyhaza
1996 Ketegyhaza 882 - - - 882
13. Rurkowski Adrian
(1995)
Zodyn
1995 Zodyn - 854 - - 854
14. Novak Daniel
(1996)
Polna
1996 Polna 848 - - - 848
15. Miska Daniel
(1996)
Myslenice
1996 Myslenice 784 - - - 784
16. Danek Lubos
(1994)
Melnik
1994 Melnik 775 - - - 775
17. Sladek Patryk
(1993)
Belk
1993 Belk - 770 - - 770
18. Nowinski Marcin
(1995)
Tarnow
1995 Tarnow - 732 - - 732
19. Przybyla Mariusz
(1995)
Siedlec
1995 Siedlec - 718 - - 718
20. Siwek Wojciech
(1994)
Niepolomice
1994 Niepolomice - 707 - - 707
21. Kmeto Kamil
(1992)
Liblice
1992 Liblice 702 - - - 702
22. Cerny Matej
(1993)
Havirov
1993 Havirov 701 - - - 701
23. Kelemen Loboda Dorian
(1992)
Dombovar
1992 Dombovar 700 - - - 700
24. Buday Michal
(1992)
Plevnik-Drienove
1992 Plevnik-Drienove 679 - - - 679
25. Foldes Gabor Ferenc
(1993)
Budapest
1993 Budapest - 678 - - 678
26. Skreno Radim
(1995)
Hontianske Nemce
1995 Hontianske Nemce 670 - - - 670
27. Sadovsky Ondrej
(1994)
Lucnica nad Zitavou
1994 Lucnica nad Zitavou 654 - - - 654
28. Kolbl Lukas
(1995)
Leoben
1995 Leoben 628 - - - 628
29. Kopacka Andrej
(1996)
Mikusovce
1996 Mikusovce 622 - - - 622
30. Dukiewicz Dariusz
(1995)
Pila
1995 Pila - 609 - - 609
31. Mazgaj Konrad
(1995)
Zywiec
1995 Zywiec - 607 - - 607
32. Jezovica Rastislav
(1994)
Ivachnova
1994 Ivachnova 605 - - - 605
33. Malinowski Krystian
(1993)
Niepolomice
1993 Niepolomice - 567 - - 567
34. Polak Maros
(1992)
Liskova
1992 Liskova 562 - - - 562
35. Mugitsch Kevin
(1993)
Graz
1993 Graz 559 - - - 559
36. Reiter Stefan
(1995)
Trencianska Tepla
1995 Trencianska Tepla 546 - - - 546
37. Dr. Tóth Bence
(1995)
Pilis
1995 Pilis 535 - - - 535
38. LANOCHA MICHAL
(1992)
BRZESKO
1992 BRZESKO - 523 - - 523
39. Slota Erik
(1994)
Ruzomberok
1994 Ruzomberok 507 - - - 507
40. Kadrliak Marek
(1994)
Varin
1994 Varin 503 - - - 503
41. Kosy Gergely
(1993)
Marcali
1993 Marcali 461 - - - 461
42. SENKYR Jan
(1992)
Pardubice
1992 Pardubice - 451 - - 451
43. Ferenc Martin
(1993)
Kosice
1993 Kosice 450 - - - 450
44. Brandic Stefan
(1995)
Gajary
1995 Gajary 448 - - - 448
45. Powell Darrell
(1992)
Goppingen
1992 Goppingen 364 - - - 364

AGE GROUP WOMEN 25-29

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Mrozkova Denisa
(1994)
Frydek-Mistek
1994 Frydek-Mistek 985 1000 - - 1985
2. Polinkova Barbora
(1996)
Detmarovice
1996 Detmarovice 880 846 - - 1726
3. Kacengova Dominika
(1994)
Kosice
1994 Kosice 722 714 - - 1436
4. Szuba-Lata Klaudia
(1996)
Rudnik
1996 Rudnik 1000 - - - 1000
5. Nagyova Zuzana
(1993)
Volkovce
1993 Volkovce - 974 - - 974
6. Kuczkowska Marta
(1994)
Wroclaw
1994 Wroclaw 854 - - - 854
7. Dratvova Silvia
(1996)
Poprad
1996 Poprad 847 - - - 847
8. Kopackova Alzbeta
(1993)
Mikusovce
1993 Mikusovce 838 - - - 838
9. Dr. Uszkai Veronika
(1992)
Pécs
1992 Pécs 767 - - - 767
10. Romhanyi Fanny
(1995)
Orbottyan
1995 Orbottyan 712 - - - 712
11. Černá Renata
(1995)
Pardubice
1995 Pardubice - 577 - - 577

AGE GROUP MEN 30-34

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Laszlo Meszaros
(1987)
Budapest
1987 Budapest 978 1000 - - 1978
2. Gebara Lukasz
(1989)
Rzeszow pow Rzeszow
1989 Rzeszow pow Rzeszow 928 901 - - 1829
3. Habrun Robert
(1991)
Lubietova
1991 Lubietova 875 887 - - 1762
4. SZYMASZEK BARTLOMIEJ
(1989)
Debica
1989 Debica 842 894 - - 1736
5. Feher Richard
(1987)
Szentgal
1987 Szentgal 816 881 - - 1697
6. Moravsky Ladislav
(1987)
Dolné Saliby
1987 Dolné Saliby 840 840 - - 1680
7. Halbich Ceslav
(1989)
Liberec
1989 Liberec 795 809 - - 1604
8. Ludvik Filip
(1989)
Praha Vychod Sestajovice
1989 Praha Vychod Sestajovice 809 753 - - 1562
9. Sibera Jan
(1991)
Pribyslav
1991 Pribyslav 714 755 - - 1469
10. Varchol Michal
(1990)
Zborov
1990 Zborov 690 722 - - 1412
11. Benc Adam
(1987)
Trnava
1987 Trnava 676 733 - - 1409
12. Keka Ladislav
(1989)
Rakovnik
1989 Rakovnik 688 680 - - 1368
13. Magula Milos
(1987)
Trencianska Tepla
1987 Trencianska Tepla 630 593 - - 1223
14. Argyusi Imrich
(1990)
Kolarovo
1990 Kolarovo 478 717 - - 1195
15. Weiss Daniel
(1991)
Lovčica-Trubín
1991 Lovčica-Trubín 1000 - - - 1000
16. Gebusia Grzegorz
(1988)
Starachowice
1988 Starachowice - 992 - - 992
17. Simutis Gediminas
(1987)
Klaipeda
1987 Klaipeda 968 - - - 968
18. Cich Rastislav
(1987)
Bratislava
1987 Bratislava 932 - - - 932
19. Hoplicek Ondrej
(1991)
Postrelmov
1991 Postrelmov - 930 - - 930
20. Halák Szilárd
(1988)
Galanta
1988 Galanta 917 - - - 917
21. Golec Rafal
(1990)
Krzesk Krolowa Niwa
1990 Krzesk Krolowa Niwa - 910 - - 910
22. Pastuszka Pawel
(1987)
Ziebice
1987 Ziebice - 885 - - 885
23. Laszlo Martyin
(1991)
Titans of Hungary
1991 Titans of Hungary - 879 - - 879
24. Neuwirth Lubos
(1989)
Trebic
1989 Trebic 861 - - - 861
24. Tomasik Alan
(1990)
Warszawa
1990 Warszawa - 861 - - 861
26. Wornath Daniel
(1991)
Tešedíkovo
1991 Tešedíkovo 856 - - - 856
27. Kolar Josef
(1989)
Smrzovka
1989 Smrzovka 818 - - - 818
27. Martyin Laszlo
(1991)
Szigetszentmiklos
1991 Szigetszentmiklos 818 - - - 818
29. Magercak Milos
(1990)
Sucha Hora
1990 Sucha Hora 808 - - - 808
30. Manciu Alexandru
(1988)
Popesti-Leordeni
1988 Popesti-Leordeni 800 - - - 800
31. Hendzlik Jakub
(1987)
Lodz
1987 Lodz - 797 - - 797
32. Tomczak Dariusz
(1988)
Gostyn
1988 Gostyn - 784 - - 784
33. Strzecha Jacek
(1989)
Walbrzych
1989 Walbrzych - 772 - - 772
34. Scurko Tomas
(1987)
Rimavska Sobota
1987 Rimavska Sobota 765 - - - 765
35. Jukowski Jaroslaw
(1987)
Bogatynia
1987 Bogatynia - 764 - - 764
36. Zlamal Tomas
(1991)
Moravskoslezky Kocov
1991 Moravskoslezky Kocov - 756 - - 756
37. Mroczek Rafal
(1988)
Grabiny
1988 Grabiny - 752 - - 752
38. Kurasinski Konrad
(1989)
Brenna
1989 Brenna - 751 - - 751
39. Siwek Pawel
(1989)
Niepolomice
1989 Niepolomice - 748 - - 748
40. Gren Waclaw
(1990)
Tychy
1990 Tychy - 747 - - 747
41. Gomez Yoan
(1988)
Toulon
1988 Toulon - 746 - - 746
42. Durkech Peter
(1988)
Plevnik - Drienove
1988 Plevnik - Drienove 743 - - - 743
43. Medrykowski Damian
(1989)
Sandomierz
1989 Sandomierz - 737 - - 737
44. Jaso Martin
(1988)
Dolna Strehova
1988 Dolna Strehova 720 - - - 720
45. Christensen Michael
(1988)
Sunds
1988 Sunds - 719 - - 719
46. Kujawa Szymon
(1989)
Krotoszyn
1989 Krotoszyn - 716 - - 716
47. Malkiewicz Zbigniew
(1987)
Bydgoszcz
1987 Bydgoszcz - 714 - - 714
48. LANCKO Pavel
(1987)
Spartan Training Group Roznava
1987 Spartan Training Group Roznava 712 - - - 712
49. Prochazka Roman
(1989)
Modrice
1989 Modrice - 710 - - 710
50. Kungys Zilvinas
(1991)
Vilnius
1991 Vilnius - 709 - - 709
51. Biro Karoly Robert
(1990)
Gyor
1990 Gyor - 708 - - 708
52. Pabin Pawel
(1989)
Grodzisk Wlkp
1989 Grodzisk Wlkp - 705 - - 705
53. Stacho Erik
(1991)
Zelena
1991 Zelena - 691 - - 691
53. KEARNEY JUSTIN
(1991)
Winter Park
1991 Winter Park - 691 - - 691
55. Kopecky Juraj
(1987)
Pezinok
1987 Pezinok 682 - - - 682
56. Floro Juraj
(1987)
Liptovsky Mikulas
1987 Liptovsky Mikulas 676 - - - 676
57. Bartos Marcin
(1989)
Przygodzice
1989 Przygodzice - 675 - - 675
57. Nowak Lukasz
(1990)
Budzow
1990 Budzow - 675 - - 675
59. Siekierski Mateusz
(1989)
Pila
1989 Pila - 663 - - 663
60. Sobon Mateusz
(1988)
Trzebicz
1988 Trzebicz - 662 - - 662
61. Dominik Wilhelm
(1989)
Cologne
1989 Cologne - 648 - - 648
62. Trybula Tomas
(1987)
Poloma
1987 Poloma 639 - - - 639
63. Zywiec Arkadiusz
(1987)
Zabno
1987 Zabno - 631 - - 631
64. Rybicka Jakub
(1987)
Praha
1987 Praha - 619 - - 619
65. Ciesla Krzysztof
(1991)
Kostrzyn nad Odra
1991 Kostrzyn nad Odra - 618 - - 618
66. Vardan Martin
(1989)
Praha 3 - Zizkov
1989 Praha 3 - Zizkov - 610 - - 610
67. Krupp Miklos
(1988)
Ehlscheid
1988 Ehlscheid 609 - - - 609
68. Niznan Andrej
(1989)
Zelenec
1989 Zelenec 595 - - - 595
69. Kostal Petr
(1989)
Trutnov
1989 Trutnov - 588 - - 588
70. Grzegorczyk Marcin
(1988)
Szczecin
1988 Szczecin - 575 - - 575
71. Bledzki Adam
(1987)
Lubasz
1987 Lubasz - 572 - - 572
72. Balazs Fodor
(1990)
Dombovar
1990 Dombovar 565 - - - 565
73. Valent Peter
(1991)
Lucnica nad Zitavou
1991 Lucnica nad Zitavou 541 - - - 541
74. Mocny Michal
(1987)
Krakow
1987 Krakow - 510 - - 510
75. Obradovic Milos
(1990)
Aleksandrovac
1990 Aleksandrovac 494 - - - 494
76. Kukucka Jan
(1988)
Bratislava
1988 Bratislava 489 - - - 489
77. Adam Michal
(1989)
Ivancice
1989 Ivancice - 486 - - 486
78. Inneman David
(1990)
Praha
1990 Praha 480 - - - 480
79. Juhasz-Budai Andras
(1990)
Eger
1990 Eger - 450 - - 450
79. Kovesi Gabor
(1988)
Budapest
1988 Budapest - 450 - - 450

AGE GROUP WOMEN 30-34

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Nagy Katalin
(1991)
Szekszard
1991 Szekszard 976 993 - - 1969
2. Varyova Michaela
(1987)
Trnava
1987 Trnava 983 950 - - 1933
3. Mikolane Maria
(1990)
Szekesfehervar
1990 Szekesfehervar 965 840 - - 1805
4. Nidecka Justyna
(1988)
Tarnow
1988 Tarnow 842 916 - - 1758
5. Hubingerova Hana
(1990)
Ceske Budejovice
1990 Ceske Budejovice 837 885 - - 1722
6. Kolasa Adriana
(1991)
Krakow
1991 Krakow - 1000 - - 1000
6. Barta Reka
(1991)
Ozd
1991 Ozd 1000 - - - 1000
8. Gomes Catarina
(1990)
Msida
1990 Msida 982 - - - 982
9. Bednarek Anna
(1991)
Warszawa
1991 Warszawa - 927 - - 927
10. Marossy-Ruják Nóra
(1990)
Telki
1990 Telki 921 - - - 921
11. Heinrich Julia
(1991)
Wiesloch
1991 Wiesloch - 916 - - 916
12. Chune Cichosz Edyte
(1990)
Kvzenina
1990 Kvzenina - 873 - - 873
13. Zemčíková Petra
(1987)
Modřice
1987 Modřice - 853 - - 853
14. Odlevakova Katerina
(1991)
Lostice
1991 Lostice - 846 - - 846
15. Puhrer Johanna
(1987)
Puchberg
1987 Puchberg - 819 - - 819
16. Kedziora Marta
(1987)
Zabierzow Bochenski
1987 Zabierzow Bochenski - 797 - - 797
17. Skalkova Karolina
(1989)
Praha
1989 Praha - 766 - - 766
18. Hurajova Veronika
(1991)
Mezibori
1991 Mezibori - 738 - - 738
19. KACZAK PAULINA
(1991)
DEBICA
1991 DEBICA - 716 - - 716
20. Lipa Iwona
(1988)
Debica
1988 Debica - 697 - - 697
21. Pietron Monika
(1987)
Krakow
1987 Krakow - 689 - - 689
22. Nemethyova Kristina
(1989)
Topolcany
1989 Topolcany 676 - - - 676
23. Tomaskova Martina
(1988)
Vysoke Myto
1988 Vysoke Myto 669 - - - 669
24. Struszkiewicz Aleksandra
(1990)
Lodz
1990 Lodz - 464 - - 464

AGE GROUP MEN 35-39

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Vavrecka Libor
(1982)
Sternberk
1982 Sternberk 879 1000 - - 1879
2. Ganahl Matthias
(1986)
Feldkirch
1986 Feldkirch 860 960 - - 1820
3. Helebrand Martin
(1983)
Banov
1983 Banov 840 888 - - 1728
4. Lipa Piotr
(1986)
Zyrakow
1986 Zyrakow 768 932 - - 1700
5. Takacs Peter
(1985)
Hagyarosborond
1985 Hagyarosborond 800 875 - - 1675
6. Vary Peter
(1982)
Trnava
1982 Trnava 783 862 - - 1645
7. Bednar Richard
(1985)
Olomouc
1985 Olomouc 789 842 - - 1631
8. Manzol Richardson
(1985)
Svitavy
1985 Svitavy 675 748 - - 1423
9. Grygarik Radek
(1983)
Jasenice
1983 Jasenice 606 815 - - 1421
10. Jachym Mikulas
(1984)
Presov
1984 Presov 559 635 - - 1194
11. Liutkus Dainius
(1986)
OCR Baltic Warriors
1986 OCR Baltic Warriors 1000 - - - 1000
12. Kasche Denny
(1985)
Haar
1985 Haar 507 489 - - 996
13. Boril Petr
(1986)
Brno
1986 Brno - 982 - - 982
14. Dominek Grzegorz
(1982)
Czerwionka Leszczyny
1982 Czerwionka Leszczyny - 937 - - 937
15. Rokyta Vratko
(1984)
Kosice
1984 Kosice - 928 - - 928
16. Cwirzen Marcin
(1986)
Trzcianka
1986 Trzcianka - 925 - - 925
17. Kulaga Sebastian
(1985)
Myslowice
1985 Myslowice - 917 - - 917
18. Pulsa Artur
(1983)
Jasiunai St
1983 Jasiunai St 915 - - - 915
19. CIACIEK TOMASZ
(1985)
DEBICA
1985 DEBICA - 914 - - 914
20. Kedziora Bogumil
(1983)
Krakow
1983 Krakow - 907 - - 907
21. Sulcas Ruslanas
(1984)
Vilnius
1984 Vilnius - 866 - - 866
22. Szumlanski Marcin
(1985)
Tarnow
1985 Tarnow - 852 - - 852
23. Pavel Jozef
(1982)
Puchov
1982 Puchov 826 - - - 826
24. Cedzo Andrej
(1983)
Svedernik
1983 Svedernik 824 - - - 824
25. Szymański Michał
(1985)
Łódź
1985 Łódź - 817 - - 817
25. Korulczyk Marcin
(1986)
Kakolewnica
1986 Kakolewnica - 817 - - 817
27. Juszczyk Jaroslaw
(1982)
Dabrowa Gornicza
1982 Dabrowa Gornicza - 812 - - 812
28. Bartakovics Gabor
(1985)
Budapest
1985 Budapest - 807 - - 807
29. janssen steven
(1985)
opoeteren
1985 opoeteren - 804 - - 804
30. Bugaj Mariusz
(1986)
Warszawa
1986 Warszawa - 785 - - 785
31. Krzyzowski Grzegorz
(1984)
Czerwionka-Leszczyny
1984 Czerwionka-Leszczyny - 774 - - 774
32. Moravec Milan
(1984)
Oblecsvujtym.cz
1984 Oblecsvujtym.cz - 761 - - 761
33. Kawa Rafal
(1985)
Zyrakow
1985 Zyrakow - 757 - - 757
34. Nagy Gabor
(1982)
Tatabanya
1982 Tatabanya - 754 - - 754
35. Drzewiecki Marcin
(1984)
Walbrzych
1984 Walbrzych - 751 - - 751
36. Romanik Lukasz
(1984)
Portsmouth
1984 Portsmouth - 748 - - 748
37. Podhora Ondrej
(1984)
Nehvizdy
1984 Nehvizdy - 731 - - 731
38. Tynor Bartosz
(1985)
Krakow
1985 Krakow - 725 - - 725
39. Novotny Ladislav
(1982)
Pribram
1982 Pribram 710 - - - 710
40. Taliga Vlado
(1982)
BStiavnica
1982 BStiavnica 705 - - - 705
41. Peter David
(1986)
Laab im Walde
1986 Laab im Walde 681 - - - 681
41. Barcikowski Lukasz
(1982)
Warszawa
1982 Warszawa 681 - - - 681
43. Labuda Milos
(1985)
Bytca
1985 Bytca 677 - - - 677
43. van Os Leon
(1983)
Havelte
1983 Havelte - 677 - - 677
45. Kaminski Zbigniew Piotr
(1982)
1982 - 671 - - 671
46. Grezel Norbert
(1986)
Lodz
1986 Lodz - 665 - - 665
47. Pribyl Josef
(1982)
Extreme Obstacle Runners
1982 Extreme Obstacle Runners - 661 - - 661
48. Sliepka Ivan
(1986)
Zilina
1986 Zilina 657 - - - 657
49. Przeorski Lukasz
(1986)
Suchedniow
1986 Suchedniow - 653 - - 653
50. Eidner Michael
(1983)
Oranienburg
1983 Oranienburg - 652 - - 652
51. Orbik Mariusz
(1986)
Augustow
1986 Augustow - 632 - - 632
52. Duh Laszlo
(1986)
Budapest
1986 Budapest - 629 - - 629
53. Kowalewski Filip
(1986)
Warszawa
1986 Warszawa - 627 - - 627
54. Kitala Radoslaw
(1984)
Blonie
1984 Blonie - 621 - - 621
55. Wlodarczyk Jan
(1985)
Krakow
1985 Krakow - 615 - - 615
56. Ovary Michal
(1985)
Velke Ulany
1985 Velke Ulany 599 - - - 599
57. Bukna Jan
(1986)
Velicna
1986 Velicna 598 - - - 598
58. Adam Vladimir
(1984)
Ivancice
1984 Ivancice - 590 - - 590
59. Mogyorosi Gabor
(1983)
Cegled
1983 Cegled - 587 - - 587
60. Dyko Bartosz
(1985)
Swidnica
1985 Swidnica - 583 - - 583
61. Seaman Joshua
(1986)
Indianapolis
1986 Indianapolis - 581 - - 581
62. Bogar Attila Tamas
(1985)
Monor
1985 Monor 573 - - - 573
63. Sečkář Pavel
(1985)
Brno
1985 Brno - 561 - - 561
64. Toth Igor
(1984)
Bratislava
1984 Bratislava 555 - - - 555
65. Dej Peter
(1984)
Bratislava
1984 Bratislava 549 - - - 549
66. Shtypuliak Sergii
(1985)
Gdynia
1985 Gdynia - 548 - - 548
67. Pekar Tomas
(1986)
Lietavska Svinna - Babkov
1986 Lietavska Svinna - Babkov 547 - - - 547
68. Riviello Beniamino
(1986)
Luxembourg
1986 Luxembourg - 541 - - 541
69. Pisinski Dominik
(1985)
Strzyzow
1985 Strzyzow - 532 - - 532
69. Bell Thomas
(1984)
Northampton
1984 Northampton - 532 - - 532
71. Denham Justin
(1985)
Warszawa
1985 Warszawa - 523 - - 523
72. Dr Kiss Csaba
(1985)
Nyiregyhaza
1985 Nyiregyhaza 521 - - - 521
73. Willmann Marek
(1986)
Bratislava
1986 Bratislava 482 - - - 482
74. Gyocsi Viktor
(1985)
Vac
1985 Vac - 444 - - 444
75. Zavarsky Matus
(1982)
Bratislava
1982 Bratislava 418 - - - 418
76. Kaminski Maciej
(1983)
Otwock
1983 Otwock - 400 - - 400
77. Bagi Tamas
(1984)
Budapest
1984 Budapest 363 0 - - 363

AGE GROUP WOMEN 35-39

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Greibig Michaela
(1986)
Haar
1986 Haar 701 760 - - 1461
2. Dinjens Saskia
(1985)
Opoeteren
1985 Opoeteren - 1000 - - 1000
2. Horna Krasna Veronika
(1986)
Jablonec nad Nisou
1986 Jablonec nad Nisou 1000 - - - 1000
4. Gulova Andrea
(1985)
Kosice
1985 Kosice - 939 - - 939
5. Munster Mia
(1985)
brondby
1985 brondby - 867 - - 867
6. Mokrášová Janka
(1986)
Galanta
1986 Galanta 848 - - - 848
7. PETELA DOROTA
(1985)
CZARNA
1985 CZARNA - 847 - - 847
8. Kovacs Marianna
(1982)
Kecskemet
1982 Kecskemet - 836 - - 836
9. ROJEK IWONA
(1984)
DEBICA
1984 DEBICA - 767 - - 767
10. Rysova Barbora
(1983)
Pribram
1983 Pribram 0 728 - - 728
11. Pivková Klaudia
(1982)
Galanta
1982 Galanta 719 - - - 719
12. Nowak Paulina
(1986)
Tarnow
1986 Tarnow - 623 - - 623
13. Oleinyk Olga
(1983)
Kyiv
1983 Kyiv - 612 - - 612
14. Gosi Nora
(1983)
Budapest
1983 Budapest 495 0 - - 495
15. Palaszynska Beata
(1983)
Bydgoszcz
1983 Bydgoszcz - 403 - - 403

AGE GROUP MEN 40-44

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Kedrst Daniel
(1981)
Stary Kolin
1981 Stary Kolin 969 934 - - 1903
2. Krupica starsi Ondrej
(1978)
Ivanovice na Hane - STG Vyskov
1978 Ivanovice na Hane - STG Vyskov 919 898 - - 1817
3. Zsiros Istvan
(1980)
Salgotarjan
1980 Salgotarjan 879 921 - - 1800
4. Louda Jan
(1980)
Liberec
1980 Liberec 864 874 - - 1738
5. Vrabel Peter
(1979)
Ozdany
1979 Ozdany 862 862 - - 1724
6. Schuler Constantin
(1981)
Katzelsdorf
1981 Katzelsdorf 788 754 - - 1542
7. Spicl Martin
(1979)
Dolni Loucky
1979 Dolni Loucky 800 720 - - 1520
8. Sedo Martin
(1977)
Bratislava
1977 Bratislava 776 742 - - 1518
9. Chmela Jan
(1977)
Litovel
1977 Litovel 711 798 - - 1509
10. Bohus Peter
(1980)
Opoj
1980 Opoj 735 722 - - 1457
11. Hubinger Tomas
(1980)
Ceske Budejovice
1980 Ceske Budejovice 617 637 - - 1254
12. Kuchar Milan
(1978)
Ruzomberok
1978 Ruzomberok 606 640 - - 1246
13. vanhecke Clint
(1980)
RONSE
1980 RONSE 649 590 - - 1239
14. Tomczyk Andrzej
(1979)
Walbrzych
1979 Walbrzych 625 564 - - 1189
15. Vovk Oleksii
(1981)
Kyiv
1981 Kyiv - 1000 - - 1000
15. Petrovic Andrej
(1981)
Banska Bystrica
1981 Banska Bystrica 1000 - - - 1000
17. Kvedaravicus Ricards
(1977)
OCR Baltic Warriors
1977 OCR Baltic Warriors 989 - - - 989
18. Csabai Attila
(1977)
Budapest
1977 Budapest 937 - - - 937
19. Laslo Peter
(1980)
Budapest
1980 Budapest - 926 - - 926
19. Maslo Peter
(1978)
Ruzomberok
1978 Ruzomberok 926 - - - 926
21. Miklovicz Peter
(1980)
Budapest
1980 Budapest 922 - - - 922
22. UHARCEK Marcel
(1978)
Spartan training group Roznava
1978 Spartan training group Roznava 888 - - - 888
23. Rares-Viorel Timariu
(1977)
Furth
1977 Furth - 870 - - 870
24. Presits Balazs
(1978)
Pecs
1978 Pecs 846 - - - 846
25. Krigler Peter
(1979)
Ivanka pri Dunaji
1979 Ivanka pri Dunaji 843 - - - 843
26. Endresz Csaba
(1980)
Tatabanya
1980 Tatabanya 824 - - - 824
27. Pruger Jan
(1977)
Strachujov
1977 Strachujov - 819 - - 819
28. Karbowski Slawomir
(1980)
Obory
1980 Obory - 801 - - 801
29. Jaroszek Piotr
(1977)
Rychwald
1977 Rychwald 790 - - - 790
29. Szkoda Dariusz
(1980)
Ruda Slaska
1980 Ruda Slaska - 790 - - 790
31. Lotocki Rafal Jerzy
(1978)
Trzcianka
1978 Trzcianka - 777 - - 777
32. Odwrot Mariusz
(1978)
Drezdenko
1978 Drezdenko - 771 - - 771
33. Katinas Andrius
(1978)
Vilnius
1978 Vilnius 768 - - - 768
34. Grigerek Martin
(1978)
Vysne Ruzbachy
1978 Vysne Ruzbachy 767 - - - 767
35. starzyk sebastian
(1981)
Tarnow
1981 Tarnow - 757 - - 757
36. Pionk Tadeusz
(1980)
Rumia
1980 Rumia - 751 - - 751
37. KORSUNAS SERGEJUS
(1978)
VILNIUS
1978 VILNIUS - 750 - - 750
37. Furmaga Przemyslaw
(1979)
Warszawa
1979 Warszawa 750 - - - 750
39. Dindoffer Rene
(1980)
Poprad
1980 Poprad 747 - - - 747
40. Benko Peter
(1981)
Ullo
1981 Ullo - 741 - - 741
41. Marton Mario
(1977)
Liskova
1977 Liskova 739 - - - 739
42. Kovac Peter
(1981)
Praha
1981 Praha 719 - - - 719
43. Maurizio Spinosa
(1978)
Monopoli
1978 Monopoli - 715 - - 715
44. Snydr Pavel
(1981)
Lanskroun
1981 Lanskroun - 713 - - 713
45. Dobrovolskis Ramunas
(1978)
Siauliai
1978 Siauliai - 708 - - 708
46. Walicki Michal
(1979)
Skawina
1979 Skawina - 707 - - 707
47. BALINT Viktor
(1978)
Bratislava
1978 Bratislava 705 - - - 705
48. Ruzicka Miroslav
(1979)
Prostejov
1979 Prostejov 700 - - - 700
49. Bogdan Andor
(1979)
Pilis
1979 Pilis - 696 - - 696
50. Polgar Branislav
(1981)
Pobedim
1981 Pobedim 672 - - - 672
51. Miech Szymon
(1981)
Ustron
1981 Ustron - 665 - - 665
51. Kniola Lukasz
(1980)
Pila
1980 Pila - 665 - - 665
53. filo marek
(1980)
nitrianske pravno
1980 nitrianske pravno 659 - - - 659
54. Stolpa Vojtech
(1980)
Premyslovice
1980 Premyslovice - 657 - - 657
55. Jankowski Remigiusz
(1979)
Halfweg
1979 Halfweg - 656 - - 656
56. Siwicki Damian
(1977)
Rottenmann
1977 Rottenmann - 649 - - 649
56. Majercik Roman
(1977)
Zilina
1977 Zilina 649 - - - 649
58. Horsky Martin
(1980)
Bridlicna
1980 Bridlicna - 641 - - 641
59. Buda Igor
(1979)
Cechynce
1979 Cechynce 640 - - - 640
60. Misencik Michal
(1981)
Piestany
1981 Piestany 631 - - - 631
61. Mucha Miroslav
(1981)
Konice
1981 Konice - 624 - - 624
62. Wozniak Michal
(1979)
Bialobrzegi
1979 Bialobrzegi - 619 - - 619
63. Patek Jaroslav
(1979)
Praha 4
1979 Praha 4 - 611 - - 611
64. Eric Bettinzoli
(1980)
Belmont
1980 Belmont - 593 - - 593
65. Zdila Pavol
(1981)
SRTG Pardubice
1981 SRTG Pardubice - 587 - - 587
66. Stranak Marian
(1978)
Mana
1978 Mana 578 - - - 578
67. Mazar Jergus
(1980)
Trnovec nad Vahom
1980 Trnovec nad Vahom 550 - - - 550
68. Gwarny Jaroslaw
(1981)
Lodz
1981 Lodz - 539 - - 539
69. Raiser Karel
(1981)
PRAHA 5
1981 PRAHA 5 532 - - - 532
70. Bogar Peter
(1981)
Levice
1981 Levice 512 - - - 512
70. Krigler Pavol
(1980)
Ivanka pri Dunaji
1980 Ivanka pri Dunaji 512 - - - 512
72. Varga Markus
(1978)
Wien
1978 Wien 506 - - - 506
73. Boczek Rafal
(1980)
Tresna
1980 Tresna - 488 - - 488
74. Constantin-Mihail Bulgaru
(1977)
Alba Iulia
1977 Alba Iulia 476 - - - 476
75. Wozniak Wojciech
(1977)
Bielsko-Biala
1977 Bielsko-Biala - 473 - - 473
76. Bogya Tibor
(1977)
Sahy
1977 Sahy 463 - - - 463

AGE GROUP WOMEN 40-44

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Hlavackova Dagmar
(1980)
Blansko
1980 Blansko 1000 1000 - - 2000
2. Slavikova Monika
(1980)
Bzince pod Javorinou
1980 Bzince pod Javorinou 859 940 - - 1799
3. Beres Orsolya
(1979)
Vargesztes
1979 Vargesztes 818 905 - - 1723
4. Linda Pilerud
(1978)
Skovde
1978 Skovde - 982 - - 982
5. Blazkova Helena
(1981)
Milovice
1981 Milovice 971 - - - 971
6. Strykova Petra
(1979)
Prostejov
1979 Prostejov - 962 - - 962
7. SOKOL MAGDALENA
(1977)
Bialystok
1977 Bialystok - 956 - - 956
8. Maciejewska Agnieszka
(1977)
Dabrowka
1977 Dabrowka - 932 - - 932
9. Ivanova Ivana
(1981)
Tekovske Nemce
1981 Tekovske Nemce 787 - - - 787
10. Tilingaite Simona
(1981)
Vilnius
1981 Vilnius - 770 - - 770
11. Bandrowczak Urszula
(1979)
DEBICA
1979 DEBICA - 730 - - 730
12. Salles Alexandra
(1978)
Ambilly
1978 Ambilly - 708 - - 708
13. Laska Anna
(1980)
Ropczyce
1980 Ropczyce - 698 - - 698
14. Keppner Julie Ellen
(1981)
Ppta
1981 Ppta - 688 - - 688
15. Nielsen Linda
(1980)
Nordborg
1980 Nordborg - 681 - - 681
16. Mika Agnieszka
(1977)
Debica
1977 Debica - 673 - - 673
17. KACZOR BEATA
(1977)
DEBICA
1977 DEBICA - 617 - - 617
18. Proksejova Slavomira
(1978)
Stitnik
1978 Stitnik 565 - - - 565
19. Dziedzic-Wójtowicz Agnieszka
(1978)
Kłaj
1978 Kłaj - 563 - - 563
20. Wnorowska Magdalena
(1977)
Lomianki
1977 Lomianki - 506 - - 506

AGE GROUP MEN 45-49

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Mooren Rob
(1974)
Humpolec
1974 Humpolec 1000 830 - - 1830
2. Vitasek Ales
(1974)
Lustenice
1974 Lustenice 926 881 - - 1807
3. MARINIC JIRI
(1975)
ROZNOV POD RADHOSTEM
1975 ROZNOV POD RADHOSTEM 940 841 - - 1781
4. Kery Michal
(1976)
Zlate Moravce
1976 Zlate Moravce 944 766 - - 1710
5. Kolar Petr
(1976)
Brezova nad Svitavou
1976 Brezova nad Svitavou 845 734 - - 1579
6. Bogar Szabolcs
(1974)
Kismaros
1974 Kismaros 811 752 - - 1563
7. Olszewicz Wojciech
(1976)
Dolaszewo
1976 Dolaszewo 835 721 - - 1556
8. Nejezchleba Petr
(1975)
Horka nad Moravou
1975 Horka nad Moravou 824 648 - - 1472
9. Biro Viktor
(1974)
Arad
1974 Arad 684 697 - - 1381
10. Polak Hubert
(1974)
Ruzomberok
1974 Ruzomberok 657 598 - - 1255
11. Eck Janos
(1976)
Vargesztes
1976 Vargesztes 652 576 - - 1228
12. Chren Rastislav
(1975)
Volkovce
1975 Volkovce 661 547 - - 1208
13. Molnar Zsolt
(1975)
Debrecen
1975 Debrecen 573 538 - - 1111
14. Krzystyniak Robert
(1974)
Nowy Targ
1974 Nowy Targ - 1000 - - 1000
15. Kirschner David
(1975)
Trinec
1975 Trinec 948 - - - 948
16. Sinkovsky Roman
(1976)
Hradec Kralove
1976 Hradec Kralove - 929 - - 929
17. Remen Radovan
(1976)
Partizanske
1976 Partizanske 882 - - - 882
18. Biro Janos
(1976)
Kazincbarcika
1976 Kazincbarcika 837 - - - 837
19. Szimicsevics Laszlo
(1972)
Erdokertes
1972 Erdokertes 815 - - - 815
20. Ragas Ondrej
(1976)
Kralova pri Senci
1976 Kralova pri Senci 809 - - - 809
21. Kralewski Robert
(1974)
Gora Kalwaria
1974 Gora Kalwaria - 803 - - 803
22. Smutny Ivan
(1972)
Moldava nad Bodvou
1972 Moldava nad Bodvou 801 - - - 801
23. David Pilerud
(1975)
Skovde
1975 Skovde - 778 - - 778
24. Macko Milan
(1972)
Ceska Trebova
1972 Ceska Trebova 777 - - - 777
25. Sonda Martin
(1976)
Hradec Kralove
1976 Hradec Kralove - 764 - - 764
26. Tejwan Leszek
(1976)
Warszawa
1976 Warszawa - 748 - - 748
27. Laszlo Pirka
(1975)
Kapuvar
1975 Kapuvar 727 - - - 727
28. Tucek Jiri
(1976)
Jablonec nad Nisou
1976 Jablonec nad Nisou 724 - - - 724
29. Augustyniak Mariusz
(1974)
Susz
1974 Susz - 693 - - 693
30. Mika Robert
(1975)
Debica
1975 Debica - 659 - - 659
30. Haider Franz
(1973)
Eggendorf
1973 Eggendorf 659 - - - 659
32. Durica Jan
(1973)
Bystricany
1973 Bystricany 655 - - - 655
33. Hresko Marek
(1975)
Dolny Kubin
1975 Dolny Kubin 654 - - - 654
34. Peter Porganyi
(1974)
Budapest
1974 Budapest - 647 - - 647
35. Galambos Rudolf
(1975)
Senec
1975 Senec 643 - - - 643
36. Ponizil Michal
(1975)
Naklo
1975 Naklo - 640 - - 640
37. Deptutq Moniusz
(1974)
Nqrszeve
1974 Nqrszeve - 622 - - 622
38. Zieleniecki Miroslaw
(1974)
Bogatynia
1974 Bogatynia - 617 - - 617
39. Tuma Pavel
(1973)
Praha 3
1973 Praha 3 - 605 - - 605
40. Leporis Miloslav
(1972)
Pezinok
1972 Pezinok 577 - - - 577
41. Grujbar Dusan
(1974)
Matuskovo-Taksony
1974 Matuskovo-Taksony 575 - - - 575
42. Lesniak Grzegorz
(1975)
Poznan
1975 Poznan - 574 - - 574
43. Brodziak Andrzej
(1972)
Chynow
1972 Chynow - 555 - - 555
44. WOJTOWICZ JAROSLAW
(1976)
KLAJ
1976 KLAJ - 549 - - 549
45. Hysek Roman
(1973)
Chropyne
1973 Chropyne - 537 - - 537
46. Laczko Zoltan
(1975)
Tesedikovo
1975 Tesedikovo 524 - - - 524
47. Wawrzyniak Slawomir
(1972)
Glogow
1972 Glogow - 512 - - 512
48. Anuszczyk Moniusz
(1974)
Bibionice
1974 Bibionice - 503 - - 503
49. Nyari Andras
(1976)
Kalmanhaza
1976 Kalmanhaza - 487 - - 487

AGE GROUP WOMEN 45-49

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Pohorala Martina
(1975)
Krakovany
1975 Krakovany 1000 1000 - - 2000
2. Grochot Edyta
(1976)
Wieliczka
1976 Wieliczka 870 892 - - 1762
3. Koszegi Viktoria
(1975)
Pomaz
1975 Pomaz - 953 - - 953
4. Lesniak Dorota
(1976)
Poznan
1976 Poznan - 931 - - 931
5. Slovackova Eva
(1972)
Horni Mostenice
1972 Horni Mostenice - 861 - - 861
6. Bicikova Ivana
(1974)
Horni Studenec
1974 Horni Studenec - 857 - - 857
7. Takacs Laura
(1976)
Veresegyhaz
1976 Veresegyhaz 785 - - - 785
8. Gogola Agnieszka
(1976)
Gromnik
1976 Gromnik - 765 - - 765
9. Szimon Zita
(1974)
Vac
1974 Vac 761 - - - 761
10. Kostirova Michaela
(1974)
Praha
1974 Praha 752 - - - 752
11. Hild Ildiko
(1974)
Szekszard
1974 Szekszard - 643 - - 643
12. Osuch Dorota
(1974)
Warszawa
1974 Warszawa - 622 - - 622
13. Kolenakova Miriam
(1972)
Martin
1972 Martin 583 - - - 583
14. Serfozo Andrea
(1974)
Nyiregyhaza
1974 Nyiregyhaza - 575 - - 575

AGE GROUP MEN 50-54

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Cupak Martin
(1971)
Vrchlabi
1971 Vrchlabi 1000 1000 - - 2000
2. Vitkai Elemer
(1968)
Nyiregyhaza
1968 Nyiregyhaza 807 833 - - 1640
3. Osusky Robert
(1968)
Cifer
1968 Cifer 810 812 - - 1622
4. Krawczyk Mariusz
(1971)
Pszczyna
1971 Pszczyna 791 828 - - 1619
5. Brokes Martin
(1971)
Kamenicna
1971 Kamenicna 703 794 - - 1497
6. Meszaros Karol
(1969)
Zlate Klasy
1969 Zlate Klasy 718 736 - - 1454
7. Kudrna Milos
(1968)
Markvartice
1968 Markvartice 638 713 - - 1351
8. Dietrich Andreas
(1967)
Wurmla
1967 Wurmla 596 598 - - 1194
9. Krajicek Jozef
(1970)
Hlboke nad Vahom
1970 Hlboke nad Vahom 898 - - - 898
10. Viborg Christensen Brian
(1970)
Esbjerg O
1970 Esbjerg O - 897 - - 897
11. Liska Milos
(1971)
Loucovice
1971 Loucovice 866 - - - 866
12. Hammerl Stephan
(1970)
Zangberg
1970 Zangberg 844 - - - 844
13. Mlodzieniak Dariusz
(1971)
Walbrzych
1971 Walbrzych - 841 - - 841
14. Bognar Attila
(1970)
Pakozd
1970 Pakozd 818 - - - 818
15. Ravizza Marco
(1969)
Settimo Milanese
1969 Settimo Milanese - 737 - - 737
16. Zych Zbigniew
(1968)
Imielin
1968 Imielin - 722 - - 722
17. Polak Miroslav
(1970)
Liskova
1970 Liskova 720 - - - 720
18. Klonowicz Stanislaw
(1971)
Nowe Zukowice
1971 Nowe Zukowice - 684 - - 684
19. Nevelos Laszlo
(1971)
Kaposvar
1971 Kaposvar 667 - - - 667
20. Zylski Janusz
(1967)
Wieliczka
1967 Wieliczka - 663 - - 663
21. Rajcok Jan
(1970)
Bratislava
1970 Bratislava 660 - - - 660
22. DUL DARIUSZ
(1970)
WALBRZYCH
1970 WALBRZYCH - 650 - - 650
23. CHWASTEK VLADIMIR
(1969)
SEDLCANY
1969 SEDLCANY - 644 - - 644
24. Zdebel Dariusz
(1968)
Piekary Slaskie
1968 Piekary Slaskie - 577 - - 577
25. Pazdaj Cezary
(1969)
Pila
1969 Pila - 569 - - 569
26. MANGONI FRANCESCO
(1969)
Albignasego
1969 Albignasego - 543 - - 543
27. Vani Jaromir
(1971)
Zilina
1971 Zilina 541 - - - 541
28. Cholascinski Wojciech
(1970)
Warszawa
1970 Warszawa - 531 - - 531
29. Pribusauskas Gintaras
(1970)
VILNIUS
1970 VILNIUS - 520 - - 520
30. Galbarczyk Tomasz
(1970)
Tarnów
1970 Tarnów 504 - - - 504
31. Pawlukiewicz Aleksander
(1970)
Zabki
1970 Zabki - 492 - - 492
32. Mleczko Tomasz
(1968)
Bielsko-Biala
1968 Bielsko-Biala - 487 - - 487
33. Bacik Pavel
(1968)
Skrben
1968 Skrben 476 - - - 476
34. Dudas Ede
(1970)
Nyiregyhaza
1970 Nyiregyhaza - 452 - - 452
35. Zemes Gabriel
(1971)
Baka
1971 Baka 394 - - - 394

AGE GROUP WOMEN 50-54

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Pilat Renata
(1967)
Warszawa
1967 Warszawa - 1000 - - 1000
1. Ispan Erika
(1970)
Gardony
1970 Gardony 1000 - - - 1000
3. Bajolek Aleksandra
(1968)
KRAKOW
1968 KRAKOW - 925 - - 925
4. Pabian Agnieszka
(1971)
Niedomice
1971 Niedomice - 921 - - 921
5. Juppova Dagmar
(1968)
Jirkov
1968 Jirkov - 896 - - 896
6. Szekeres Eszter
(1969)
Deszk
1969 Deszk 560 - - - 560

AGE GROUP MEN 55-59

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Volf Karel
(1966)
Ptensky Dvorek
1966 Ptensky Dvorek 1000 899 - - 1899
2. Baranyi Sandor
(1966)
Kiszombor
1966 Kiszombor 899 873 - - 1772
3. Sventek Ladislav
(1965)
Skalite
1965 Skalite - 1000 - - 1000
4. Cieslak Ryszard
(1966)
Kozy
1966 Kozy - 917 - - 917
5. Damjan Zoltan
(1966)
Szada
1966 Szada 784 - - - 784
6. Krcil Martin
(1963)
Praha 9
1963 Praha 9 773 - - - 773
7. Scurko Jan
(1962)
Rimavska Sobota
1962 Rimavska Sobota 740 - - - 740
8. Marčík Vlastimil
(1965)
Varnsdorf
1965 Varnsdorf - 692 - - 692
9. Cachovan Milan
(1965)
Kanianka
1965 Kanianka 689 - - - 689
10. Dopita Pavel
(1964)
Prostejov
1964 Prostejov - 652 - - 652
11. Szczesniak Janusz
(1962)
Krakow
1962 Krakow - 635 - - 635

AGE GROUP WOMEN 55-59

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Pajtikova Jana
(1966)
Zvolen
1966 Zvolen 1000 - - - 1000

AGE GROUP MEN 60+

# Name Born City VALČA CZARNA GÓRA DOLNÍ MORAVA GRADISTEI Total
1. Chojna Zygmunt
(1961)
Piekary Slaskie
1961 Piekary Slaskie 1000 1000 - - 2000
2. Durin Jan
(1954)
Nitra
1954 Nitra 887 873 - - 1760
3. Kicin Vladimir
(1959)
Liptovsky Hradok
1959 Liptovsky Hradok 868 854 - - 1722
4. Volech Frantisek
(1958)
Praha 10
1958 Praha 10 - 863 - - 863